1v8na 1v8na komentáře u knih

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Kniha má úžasnou obálku.
Je zde vykreslen parádní svět fantazie.
Příběh je velmi čtivý. Krátké kapitoly čtivost podporují.
Funguje zde parádní představivost. Příběh je velmi nabitý emocemi.
Co mi trochu chybělo, byla mapa Pláče - ocenila bych ji.
Je zde šíleně otevřený konec - potřebuju druhý díl!!!!!

02.09.2019 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Kniha mě dost zklamala.
Zaujala mě obálkou a námětem ze světa knih.
Měla jsem však šílený problém se začíst. Hlavní hrdinka mi nesedla - byla mi nesympatická.
Kniha skončila nedočtená.

16.08.2019 1 z 5

Tohle je má píseň Tohle je má píseň Richard Yaxley

Velmi mne zaujala anotace knihy.
Dost mě překvapilo, že autor je Australan a část svého díla zasadil do Čech - Prahy a Terezína.
Kniha je rozdělena do tří částí - Rafael, Anne a Joe - každý vypráví svoji část.
Pro mě nejvíce byla zajímavá, záživná a nejvíce mě bavila hned ta první část, kterou píše Rafael své dceři.
Autor se nechal inspirovat určitou skutečnou postavou - Friedl Dicker-Brandejsová - malířkou a zasadil ji do příběhu.
No konci knihy najdeme noty a text písně Vrabci letí - což je ústřední melodie knihy.
Příběh se mi líbil, i přesto, že část psaná za Annie a Joea mi nepřišly tak osudové jako ta Rafaelova.

02.08.2019 4 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Pohádky jsou krásné, čtivé, poutavé a některé napínavé až dobrodružné.
Kniha má i pěkné ilustrace, které pohádky parádně doplňují. Pro mě je tato kniha klasikou mezi pohádkami. Celkem v ní najdeme pohádek a každá má něco do sebe.
Jen některé mi přijdou trochu příliš drsné pro děti.

30.07.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jde o čtivý a poutavý příběh.
Líbí se mi náznaky Danovi minulosti z toho pro mě plynulo číst dál.
Kapitoly byly krátké a psány z pohledů obou hrdinů. V knize je parádní hra se slovy a skvělé vykreslení boje se strachem.
Chvílemi mi však kniha přišla velmi idealistická. A nesedla mi škola, do které chodili - přišla mi příliš americká.
Co mě velmi překvapilo, bylo to, že autor je Pražák - podle jména jsem myslela, že je cizinec. Až po přečtení knihy jsem si všimla, že na konci je psáno - český LGBT román pro mládež :-)
Jsem zvědavá na druhý díl.

24.07.2019 4 z 5

Šéfom môjmu šéfovi Šéfom môjmu šéfovi Michaela Zamari (p)

Z knihy mám dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu je čtivá, poutavá, oddechová, plná romantiky, lásky a o proti prvnímu dílu je zde taky hodně sexu, ale místy mi přijde příběh dost hluchý a překombinovaný.
Výhoda je v tom, že začíná tam, kde první díl skončil a pěkně knihy na sebe navazují.
Velmi se mi líbí pasáže, kde hlavní hrdinové povídají o svých životech i část, kdy Nelina matka zjistila, že je těhotná.
Příjemným zpestřením je i to, že prostor dostávají i vedlejší postavy - Nik, Kristy, Gabi, Andrej nebo Liana.
Co se mi však nelíbí, je natáhnutí knihy - je příliš natažená a těch situací, kdy Tomáš něco provedl, Nela se naštvala a urazila a Tomáš se pak musel omlouvat - těch tam byl na můj vkus až příliš.

19.07.2019 3 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

Příjemná, humorná a čtivá kniha. Čte se rychle a je plná humorných a vtipných situací. Kapitoly jsou trochu delší - nedočetly jsme je do konce a dcera už spala.
Přesto se nám medvídkovi příběhy velmi líbily.

13.07.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Příběh byl velmi čtivý, poutavý. Fascinovalo mě prostředí kérek, tatérů, tatérek a tetovaných.
Líbilo se mi střídání vypravěčů a i pohled samotného pachatele.
Postavy jsou celkem sympatické až na Roryho a Bradshawa - ti mi lezli na nervy a to dost!

28.06.2019 5 z 5

Šéf môjho šéfa Šéf môjho šéfa Michaela Zamari (p)

Kniha je čtivá. Má lákající obálku. Co mě u knihy udrželo, byly narážky na Nelinu minulost - chtěla jsem vysvětlení.
Čím víc jsem se knihou pročítala, tím se mi zdála lepší a víc mě bavila.
Největší problém jsem měla s prologem - náznak toho, že chlapi snad myslím jen na to jedno - na sex.
Některé pasáže mi přišly natáhnuté a některé otázky zůstaly nezodpovězeny.
Jsem zvědavá, jaký bude druhý díl.

24.06.2019 4 z 5

O praštěném Hurvínkovi O praštěném Hurvínkovi Helena Štáchová

Na knize oceňuji krásné ilustrace a doplnění fotkami loutek.
Samotný příběh mi přišel takový divný, divný styl psaní, který mi nesedl.
Kapitoly byly delší, což brání udržet dětskou pozornost.

24.06.2019 2 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha byla čtivá od první stránky. Byla poutavá a perfektně vymyšlená.
Celý promyšlený svět se mi líbil.
Nutila mě zamyslet se nad tím, zda a jak moc si vážím svého života.
Citra i Rowan mi byli sympatičtí. Oceňuji i doplnění částí z deníku kosení ctihodných smrtek.
Byly však i některé zákony, které se mi nelíbily - např. když tě přijde pokosit smrtka a ty se bráníš, zemře pak celá tvoje rodina- proč by kvůli zbabělosti jedince měly trpět a umřít všichni?
I přesto jsem velmi zvědavá a velmi se těším na druhý díl.

12.06.2019 5 z 5

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

Knížka byla čtivá. Krátké kapitoly mají výhodu v tom, že dítě vydrží poslouchat. Všechny příběhu jsou doplněny perfektními ilustracemi. Jsou velmi zábavné Celá kniha je psaná tak, aby dítě vše pochopilo a aby ho každý příběh zaujalo a vzalo si z něj nějaké poučení.
Vrátila jsem se do dětství a ráda jsem si zavzpomínala.

12.06.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Kniha byla čtivá, trochu bláznivá, zamilovaná. Má krátké kapitoly. Hlavní hrdinka hledá sama sebe a své životní cíle.
Nicméně knihy byla zároveň v některých pasážích i zdlouhavá a zbytečně nastavovaná - mohla být klidně i o třetinu tenčí.

03.06.2019 3 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Tento díl je nejslabší z celé série - nejméně záživný, příliš politický a už zda není přitažlivé prostředí Číny- Na druhou stranu se mi zde nejvíce zamlouvalo vykreslení linky mezi Margaret a Li Jenem. A v této knize se mi výjimečně líbil i otevřený konec - navnadí na další díl.

24.05.2019 3 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Příběh byl čtivý, napínavý a dobrodružný. V knize je akce dávkována postupně, z toho vyplývá nutnost číst dál. Líbí se mi vykreslení rozdílů mezi Pekingem a Šanghají.
Některé pasáže však byly na můj vkus až moc brutální.
Nelíbilo se mi, že je zde zase naznačen milostný trojúhelník.
Kapitoly jsou příliš dlouhé.
Margaret má až moc vřelý vztah k alkoholu - to se mi vůbec nelíbilo.
Li tahal všude s sebou Mej-Ling, která mi dost vadila.
Přesto knihu hodnotím pozitivně, klady převažují nad negativy.

20.05.2019 4 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Taková vtipná útlá knížečka, která má za úkol pobavit a svůj úkol perfektně plní. Jediné, co se mi nelíbilo, byla část Kdybychom se chovali ke kočkám jako ony k nám. To mi přišlo trapné.

17.05.2019 3 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Nejde o žádnou světobornou knihu, přesto je kniha čtivá, oddechová, zábavná a nemusíte u ní přemýšlet.
Čte se velmi rychle.
Oceňuji, že druhý díl navazuje tam, kde první díl skončil.
Je doplněna parádními ilustracemi, které se vztahují k textu.
Pro děti, pro které je kniha určena, je skvělá.

04.05.2019 4 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Příběh je čtivý, poutavý, má v sobě nástin reálného života. Hlavní hrdinka je velmi optimistická, pomáhá lidem ve svém okolí, místy je i naivní.
Líbí se mi vyjádření myšlenek hrdinky - psané v ich formě a kurzívou.
Kniha je rozdělena do tří kapitol, které jsou velmi dlouhé. Málokterá strana má větu ukončenu - často věta pokračuje na druhé straně.
Co může někoho mást je víc postav.
Co mi trochu vadilo, bylo to, že první polovina knihy byla poklidná a ta druhá moc uspěchaná.

29.04.2019 4 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Kniha je čtivá. Jde v ní o romantický příběh. Výhoda je ta, že se v knize nepere moc erotiky.
Kniha je tenká a čte se rychle.
Líbí se mi perfektně vykreslení charakteru postav.
Jde o fajn oddechovku.
Jediná nevýhoda byla chvilková nesnesitelnost Laury a nedostatečná komunikace mezi Jamesem a Laurou.

21.04.2019 4 z 5

Emma Tornádo Emma Tornádo Petra Olšáková

Kniha má krásné ilustrace.
Je psaná netradičním způsobem - po odstavcích. I přímá řeč řeč je psaná v odstavcích.
Jde o netypickou a nevšení knihu.
Vše začíná poděkováním a přechází do dialogu hlavní hrdinky Emmy a její kamarádky Lilli.
Líbí se mi některé tučně vyznačené myšlenky.
Anotace však zavádí - v knize jde o něco jiné, než se píše v anotaci.
Chvílemi jsem měla problém se do příběhu ponořit a začíst se.
Kniha je tak jedinečná a ne každého osloví a zaujme.
Vymyká se standardu.

17.04.2019 3 z 5