1v8na 1v8na komentáře u knih

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Do knihy jsem se pustila s očekáváním, že půjde o klasický, zamilovaný a propracovaný příběh a že si u něj odpočinu, ale nedělo se tak.
Příběh nás nutí přemýšlet nad tím, jak se zachovat v případě ztráty životního partner, jak se s tím vyrovnat a jak jít dál.
Kromě samotné částečné romantiky, zde bylo převážně hledání sama sebe, smyslu života a vyrovnávání se s hlubokým žalem, což mě sice na jednu stranu fascinovalo, ale druhou strašně deprimovalo a deptalo.

05.03.2017 3 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Knize jsem dala šanci - podle obálky a anotace slibovala, že bude zajímavá, čtivá a dobrodružná - bohužel, opak je pravdou.
Pasáže ze strany seržantů mi přišly velmi nudné. Kniha mě neuchvátila a odložila jsem ji jako nedočtenou.

01.03.2017 1 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Námět příběhu byl nápaditý, ale hodnotila bych ho průměrem - byly v ní pasáže, které mi přišly velmi nereálné a přitažené za vlasy. Oceňuji však na knize popisy postupu přípravy kávy a zajímavosti o kávě samotné.
I když hodnotím knihu průměrem, neodradilo mě to, abych si v budoucnu přečetla druhý díl.

25.02.2017 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Příběh byl zajímavý, dojemný, plný emocí. Velmi obdivuju Gretu, čeho byla schopná a jak dokázala Einarovi/Lily jak moc je miluje. Měla v sobě tolik citu a pochopení.
Také obdivuju Carlislea - za prvé, že i přes to, co se stalo, byl pro Gretu velkou oporou a za druhé pro to, že i on se snažil pomoc Einarovi/Lily a nesoudil ho/ji.
Na jednu stranu byl příběh dobrý, fascinoval mě, ale co mi děsně překáželo a vadilo, bylo to, že z dospělého chlapa se myšlenkově stala nevyspělá Lily, která chtěla vše a občas za každou cenu a přišla mi velmi tvrdohlavá - tím u mě kniha velmi klesla.

19.02.2017 3 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Příběh na mě hodně zapůsobil. Hodnotím ho velmi pozitivně a kladně. Velmi mě fascinuje, jak spisovatelka popsala charaktery mužů a žen v knize a jak poukazuje na řešení problémů - na to, jakým způsobem řeší problémy muži a jakým ženy.
Hlavní hrdinku velmi obdivuju - po tom, co si prožila je i tak plná naděje a optimismu. Neumím si představit, jak bych na všechny situace reagovala já a jak bych je zvládla.
Určitě tohle není poslední kniha, kterou jsem od autorky přečetla.

10.02.2017 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Já jsem byla z knihy nadšená, líbila se mi. Byla propracovaná a velmi dobrodružná. Kromě samotné detektivní zápletky, zde sehrál roli i soukromý život samotného detektiva Jacka Cafferyho a nakonec v knize to vypadalo jakoby to byly dva příběhy v jednom.
Jediné, za co bych strhla půl hvězdičky, tak je to, že mi chvíli trvalo než jsem si uvědomila, které křestní jméno patří ke kterému příjmení a dělalo mi to trošku zmatek ze začátku ve čtení.
V knize jsem si našla své oblíbence i postavy, kterých mi bylo velmi líbilo a velmi jsem je litovala....
už nyní se nemohu dočkat, až se vrhnu na druhý díl - na Pečovatele.

04.02.2017 5 z 5

Mé srdce je z kamene – Temná stránka císařovny Alběty Mé srdce je z kamene – Temná stránka císařovny Alběty Michaela Lindinger

Co se týká této knihy, tak to je životopisná kniha i Alžbětě aneb císařovně Sissi. Samotná postava císařovny a její život mě velmi fascinuje. Ovšem tato kniha mě velmi, ale opravdu velmi zklamala. je sice doplněna fotkami a básněmi, ale nesedl mi styl psaní, který mi přišel nezáživný, nedokázal mě udržet u knihy, samotný styl mi přišel až moc příliš odborný.
Tahle kniha mi pravdu bohužel nesedla.

25.01.2017 2 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Možné SPOILERY!!!
Po této knize jsem sáhla s tím, že potřebuju nějakou oddechovou četbu, u které si odpočinu a nebudu muset přemýšlet - ano, to moje očekávání naplnilo - to se musí uznat. Musím také uznat i to, že na to, že holka, která to psala, je stejně stará jako já - tak to vymyslela celkem dobře a má k těm -náctiletým hrdinům celkem blízko.
Na druhou stranu jsem už trošku na samotný vztah v knize pohlížela mým nynějším pohledem - což byla nejspíš ta největší chyba - protože mi tam vadila jedna zásadní věc a to, že si neujasnili představy o vztahu a nepovídali si o sobě, tak aby se o sobě něco dozvěděli a aby si mohli s klidným srdcem důvěřovat.
Jinak byl příběh celkem dobrý, kapitoly průměrně dlouhé a byl zde i dobrý font, kterž odlišuje, zda se jedná o sms zprávu či příspěvek na blog nebo klasickou kapitolu.
Neodradilo mě to od toho, abych si přečetla druhý díl.

25.01.2017 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Příběh se mi nadmíru líbil.
Po přečtení anotace jsem si říkala, že to asi moc dobré nebude, ale opak byl pravdou. Hned v prologu se seznamuje s Cettou a i s tím, jak přišel na svět Natale - alias Christmas.
Následně s Cettou i jejím malým synkem odplouváme do Ameriky. Příběh byl velmi citový. Hlaví dějová linka se věnuje právě Christmasovi - vypráví o jeho životě, jeho cílech, povaze, charakteru, charisma, myšlenkách.
Nicméně příběh není jen o něm - svoji vedlejší linku zda mají i začátky Cetty v Americe, příběh Sala, Ruth nebo Billa a to velmi oceňuji.
Kniha nebyla zaměřena jen a pouze na jednu osobu - příběh rozvíjel všechny postavy.
Příběh byl vřelý a velmi citový- Moc se mi líbil - určitě ho doporučuju.

22.01.2017 5 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Oproti druhému dílu se mi tento třetí líbil daleko víc. Příběh je psaný ze dvou pohledů - Joryho a Barta. Seznamujeme se s nimi a máme tka možnost nahlédnout k tomu, jakou má každý odlišnou povahu a přemýšlení. Zpočátku se zdá, že se na rodinu obrátilo štěstí a přožijí život v poklidu. To je však jen do doby, než se do vedlejšího domu přistěhuje tajemná žena, která chodí v černém a především její komorník John Amos, který plete hlavu malému Bartovi.
Svou troškou do mlýna přispěje i madam Maryša - babička Joryho, která přijede na návštěvu.
Příběh byl čtivý, propracovaný, plný emocí, citů, ale i intrik, ústrků či žárlivosti. Caht mi byla stále svým způsobem protivná a lezla mi na nervy.
Naopak Joryho jsem si velmi oblíbila.

13.01.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

příběh se mi celkem líbil, nicméně co musím bohužel říct, je to, že začátek mě u této knihy velmi nebavil. Kniha mě začala bavit až ve chvíli, kdy se začalo vysvětlovat, co je Knihovna duší - takže 200 stránek na začátek bylo pro mě naprosto hluchých.
Nicméně poté se příběh rozjel, byl dobrodružný, opět doplněn skvělými fotografiemi a byla zde i láska. Zbytek knihy byl opravdu propracovaný a konec mě naprosto překvapil a odrovnal.

11.01.2017 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Příběhy se mi velmi líbily. Prvotně jsem očekávala, že půjde o samostatné příběhy, nicméně byly propojeny v jeden velký celek. Ukazuje se v nich kouzlo Vánoc a naděje věřit v zázraky. Každý příběh měl něco do sebe, z každého plyne nějaké poučení, ovšem mě osobně se nejvíc líbil první - Zasněžený express od Maureen Johnsonové.
Jediné, co se mi moc nelíbilo a nesedělo, byla hrdinka posledního příběhu - byla trošku egocentricky zaměřená.

07.01.2017 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Možné spoilery - Příběh se mi velmi líbil, jsem z něj totálně nadšená a odvařená. Myšlenka v rámci samotné zápletky je velmi promyšlená a to do všech detailů včetně i běžných postupů a slovníku kešeřů. Kniha mě obohatila o znalosti hry geocachingu. Nicméně samotný postup pachatele byl velmi nechutný a necitlivý.
Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Příběh zároveň pojednává i o osbním životě samotné vyšetřovatelky a i samotný pachatel odkazoval částečně na minulost vyšetřovatelky. Docela oceňuji i pár pasáží z pohledu pachatele.
Příběh byl velmi čtivý, napínavý, dobrodružný, propracovaný a záživný.
Velmi se těším na druhý případ Beatrice a Florina.

28.12.2016 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Knihu jsem si přečetla díky Knižní výzvě, abych mohla splnit další bod v knize a jsem ráda, že jsem s k ní dostala. O letadélku Káněti je prostě moje dětská srdcovka.

26.12.2016 5 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Příběh byl velmi silný a emotivní. Velmi na mě zapůsobil a nechal ve mně plno smíšených pocitů. Erika mi byla sympatická, milá, v určitých chvílích naivní, ale na druhou stranu odvážná a připravená bojovat za svojí místo v životě.
Kniha je velmi poutavá, poučná, střídá se v ní řada emocí a zároveň je velmi věrohodně napsaná.
Ukazuje nám obrázek, že Židé neměli složitý život jen za druhé světové války, ale i poté, za dob komunistů.
Kniha je doplněna fotografiemi a i mapkou koncentračního tábora v Osvětimi.
Velmi se mi líbila a mohla jsem si udělat obrázek i o historii, která se ve škole rozhodně neučí.

19.12.2016 5 z 5

Kate: Budoucí královna Kate: Budoucí královna Katie Nicholl

Kniha je založena na faktech, což velmi oceňuji. Seznamuje nás se samotným životem Kate. Opravdu to chvílemi vypadá jako pohádka o Popelce, ale na druhou stranuse tu ukazuje i stinná stránka vztahu - popularitaze dne na den a to nejen Kate, ale i celé její rodiny a útok paparraziů na její soukromí.

18.12.2016 4 z 5

Pravidla úspěchu Pravidla úspěchu Jack Canfield

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Trvalo mi dost dlouho, než jsem si knihu celou poslechla. Pravidel je docela mnoho a některé zaumou tak, že je potřeba se k nim i vracet. Ovšem některé si mezi sebou vzájemně protiřečí.
Na druhou stranu musím ocenit, že ta pravidla, která se mi líbila, určitě budu používat i v reálném životě.
Kniha je motivační, nedává nám přímý návod, ale ukazuje různými příklady, možnosti, jak úspěchu dosáhnout - je jen a pouze na samotném čtenáři, zda pravidla a rady využije či nikoliv. Oceňuji, že kniha byla načtena jednoznačně a jednoduše - nejsou v ní žádné složité obraty, kterým by nešlo rozumět.
Vyloženě knihu doporučuju. Určitě si v ní najde každý to své.
Mě se velmi líbila, obohatila mě o nápady a o možnosti.
Hodnotím ji velmi kladně

17.12.2016 4 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Kniha je velmi poučná. Je psaná formou přednášky a je doplněna obrázky a cvičenímu - dává nám možnost vyzkoušet si rovnou to, co si přečteme i v praxi.
Hodně věcí mi informace v knize pomohly vyjsnit a určitě je budu používat. Knihu hodnotím velmi kladně a doporučuju ji si přečíst.

07.12.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tuhle knihu jsem poslouchala jako audioknihu - velmi mě to bavilo. Jednalo se o moji první audioknihu a byla jsem z ní naprosto nadšená. Hlas Rímského vystupňoval samotný děj a samotné napětí.
Joona Linna není v příběhu hned od první strany a na policii je to zná, že jsou bezradní a nemají tolik nápadů a energie.
Nicméně, jakmile se do pátrání zapojil i Joona Linna - nabralo to rychlý spád. Bylo to naprosto vynikající uzavřené celé série o Joonovi Linnovi i o Erichu Maria Barkovi, který v tomhle díle sehrát dost velkou a důležitou roli.

04.12.2016 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Příběh byl dle mého názoru průměrný a velmi zamotaný. Ano, měl něco do sebe, ale nedokázala jsem se do něho přímo ponořit. Nicméně mi chybělo pořádné rozuzlení a vysvětlení - některé záhady mi přišly nedořešené.

01.12.2016 3 z 5