1v8na 1v8na komentáře u knih

Šest let Šest let Harlan Coben

Příběh byl velmi napínavý. Rozjezd byl na můj vkus velmi pomalý a natáhnutý - samotná akce začínala pro mě až od 111 stránky. Co se mi na knize moc nelíbilo, je neuvěřitelnost - nesedí mi to do reality a přijde mi to v určitých pasážích až příliš překombinované.
Nicméně i přesto se na knize dají najít pozitiva - celý příběh je detailně promyšlený, plný akce a napětí a mafie. Oceňuji to, že byl příběh proložen i částmi z minulosti, abychom si jako čtenáři mohli udělat celkový obrázek a aby nám skládačka zapadala do sebe.
určitě tohle není poslední kniha od autora, kterou čtu.

24.11.2016 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Možné spoilery!!!
Příběh je naprosto uchvacující!!!! Nemám slov!!!
Je úžasný a propracovaný.
Původně jsem do knihy šla s rozporuplnými pocity - jelikož se děj odehrává v citadele Londýna a tím pádem a v jiném prostředí, než díl první - obávala jsem se, že nedosáhne kvality předchozího dílu, nicméně mě to velmi pozitivně překvapilo a příběh se mi neskutečně líbil.
Seznamujeme se zde hlouběji se členy Sedmi pečetí a také s novými postavami.
Paige je úžasná a rozvíjí stále svoje schopnosti a pracuje na sobě. Má i plno přátel, kteří za ní stojí a podporují ji.
Jsou zde však i postavy, které vám velmi polezou na nervy.
Kniha končí velmi otevřeně - nutně potřebuju další díl.
Knihu mohu ke čtení jedině doporučit.

13.11.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Příběh me naprosto odrovnal. Byl naprosto vynikající, úžasný. V knize se popisují běžné, normální věci a záležitosti, ale s takovou ironií a humorem, že opravdu dokáže pobavit. Oceňuji, že příběh byl proložený i částmi, jaký byl Ove jako dítě, jaké měl dětství, jak se seznámil se svojí manželkou.
Jsou zde načrtnuty běžné činnosti a samotný charakter Oveho, zároveň i protichůdné jednání. Tato kniha dokáže rozesmát, tak i rozplakat, což je právě naprosto úžasné.
Sama za sebe knihu doporučuju a jsem zvědavá na další spisovatelova díla.

31.10.2016 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Příběh se mi líbil a to velmi. Sice jsem očekávala, že příběh bude trochu jinačí - myslela jsem si, že se druhým dílem nechal aspoň částečně inspirovat Tim Burton ve filmové verzi - ovšem druhý díl byl úplně o něčem jiném. Na kvalitě mu to však neubralo. Příběh navázal tam, kde první díl skončil a rozjel se hned od prvních stran. Najdeme zde dobrodružství, akci, napětí, přátelství, důvěru, ale i zlobu, zklamání, zradu či nenávist - je to takoý emoční pel mel.
Knihu mohu jen doporučit - fotografie tvoří vynikající přílohu a báječně doplňují text. Již teď jsem zvědavá na třetí díl a na to jak celý příběh dopadne.

22.10.2016 5 z 5

Dvě lásky Františka Josefa Dvě lásky Františka Josefa József Kalász-Kellner

Příběh hodnotím jako takový průměr - ničím mě nenadchnul ani neurazil, ovšem ani nezaujal natolik, abych knihu dále doporučovala ke čtení. Auto dílo příliš nezakládá na dějinných faktech, jako spíše na osobních vztazích všech postav a dle toho to také vypadalo - řeší se zde především dvorské klepy a nepodstatné záležitosti.

14.10.2016 3 z 5

Adina Mandlová Fámy a skutečnost Adina Mandlová Fámy a skutečnost Arnošt Tabášek

Na jednu stranu ve mě kniha zanechala velké emoce, ale na druhou mě rozčiloval styl psaní - ze začátku jsem měla velký problém se do knihy začíst.
Neskutečně mi vadil spisovatelův styl psaní.
Přišel mi nudný.

09.10.2016 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Prvotně jsem očekávala jednoduchou zápletku s rychlým rozzuzlením a koncem, nicméně mě kniha mile překvapila. Jen mi Amy přišla velmi nesympatická (za to jsou jen 4 hvězdičky),
Zápletka byla propracovaná, promyšlená do nejmenších detailů a přesností. Zprvu jsem se obávala, že se mi příběh nebude líbit - začátek je opravdu trošku nudnější - nicméně měl za úkol dotvářet příběh do těch nejmenší detailů. Jsem neskutečně zvědavá na herecký výkon Bena Afflecka ve filmové verzi.

07.10.2016 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Prvotně jsem se do knihy vrhla s velkým a obrovským nadšením. Ze začátku se mi kniha neskutečně líbila a říkala jsem si, že bude poutavá.
Prvotně to bylo opravdu velmi záživné, nicméně pak se začaly být velké zvraty a změny, které mi v knize neseděly a i děj začal být táhlý. Dost dlouho mi trvalo, než jsem knihu přelouskala.
Zhodnotila bych ji jako průměr.

21.09.2016 3 z 5

Kněžna Kněžna Danielle Steel

Příběh byl ohromný, neskutečný, vynikající - prostě super!
Sledujeme osud a životní příběh hlavní hrdinky od jejího útlého dospívání až po stáří. Příběh je plný, lásky, zvratů, tragických chvil, naděje, víry a síly.
Knihy byla psaná velmi čtivě a poutavě - což velmi oceňuji. Děj ubíhal a četl se svižně.
Ukazuje se zde i společenské rozdíly a pohyb mezi společenskými vrstavami.
Zároveň nám kniha přibližuje i pohled na první i na druhou světovou válku.
Určitě tuhle knihu doporučuju!
Jsem z ní nadšená.

11.09.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Kniha byla jedním slovem super.
Příběh v ní byl akční, napínavý, gradoval. Zápletka byla sice jednoduchá, nicméně to vůbec neubíralo na kvalitě.
Kniha byla vyprávěna z pohledu Tuesday, která nás seznamovala se svým stylem života, minulostí, přítomností.
V knize má svůj příběh i detektiv Losse, který nám také odkrývá svůj životní příběh.
Další výhodou byly krátké kapitoly.
Knihu doporučuju. Jsem z ní naprosto nadšená.

01.09.2016 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Možné spoilery
Tenhle příběh byl naprosto vynikající a úžasný!! Jsem z něj nadšená. Kniha byla originální a velmi nápaditá a jedinečná!
Na to, že je spisovatelka mladá a tohle je její prvotina - tak to bylo naprosto super.
Je zde vysvětleno kdo je kdo - což se někomu může ze začátku zdát chaotické, nicméně to do uvedení příběhu patří. Knize nechyběla akce, napětí, dobrodružství, láska či přátelství.
Fascinovala mě samotná povaha hlavní hrdinky a její charakter a vyspělost. Co se mi na příběhu líbilo, bylo to, že se v knize najdou i kapitoly z minulosti, které nám umožní lépe poznat Paige i skupinu Refájců. Fascinovala mě tajemnost Strážce. Co mě nejvíc rozhodilo, bylo to, že se spisovatelka s osudy ostatních postav nepárala a některých mi bylo i líto.
Co se týká konce - byl tak otevřený, že nutně potřebuju druhý díl!!
Jsem také neskutečně zvědavá na filmové zpracování.

22.08.2016 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Obsahuje možné SPOILERY!
Příběh byl takový oddechový a pohodový. Očekávala jsem ho spíš napínavý a dobrodružný, nicméně se tak nestalo.
V knize byl typický citový trojúhelník- což to samo o sobě by mi nevadilo, kdyby měl nějaký pevný základ - jeden bratr byl totálně nezodpovědný ochmelka, který byl sice oblíbený ve škole, ale rozhodně nebyl ten typ kluka, na kterého by se dalo spolehnout!
Za to jeho bratr byl naprostý opak.
Hlavní hrdinka Zoe alias Alice byla typický typ teenagera, který se pere o své místo v životě - hledá své místo mezi svými spolužáky, lásku, kterou potřebuje. A najde ji a to rovnou dvakrát.
Dost mě také fascinovali poměry u Alice doma - táta, máma a tří děti - z nichž jedna je hluchá.
Hlava rodiny - otec - přijde o práci, jeho otec (děda) utrpěl mozkovou příhodu a stále musí zůstat jako opora pro zbytek rodiny. Manželka místo aby mu pomáhala, tak se na něj utrhává a zbytečně se hádají. Rozhodně mi Jane sympatická nebyla, přišla mi v jednu chvíli dost sobecká a protivná.
Za to mě fascinovala postava Dot, která i přes svůj handicap byla šťastná a užívala si života.
Jsou ovšem dvě věci, které nechápu - proč to Alice píše zrovna vězni, který byl odsouzený za vraždu a čeká na smrt - očekávala bych třeba i nějakou reakci toho vězně.
A proč se to jmenuje Kečupová mračna????
Velmi vtipná vsuvka byl dopis na konci, jehož autorkou byla Dot.
Nicméně pokud bych měla knihu zhodnotit a shrnout - dala bych jí jen dvě hvězdy, ale jelikož má hezkou ilustraci a ptáky i na stránkách knihy, což se mi líbí, tak to zvedlo hodnocení na hvězdy tři.

08.08.2016 3 z 5

Příběh byl velmi zajímavý, dobrodružný, nicméně místy trochu překombinovaný. I přesto se mi líbil. Námět byl stylový a propracovaný. Cestování časem mě neskutečně baví a v této knize to bylo naprosto jedinečné.
Jacob mi přišel jako klasický teenager, trochu ustrašený, hledající sám sebe. A z podivných dětí u mne vedl Millard - sice neviditelný, nicméně byl úžasný.
Velmi by mě zajímalo, jak tuhle knihu uchopí Tim Burton a jeho filmové zpracování.
Zároveň jsem zvědavá na další dva díly.

01.08.2016 4 z 5

Alžběta - Císařovna proti své vůli Alžběta - Císařovna proti své vůli Brigitte Hamann

Životopis byl velmi propracovaný a detailní, což se mi velmi na této knize velmi líbilo. Více na pravdivosti přidaly na knize odkazy na dopisy a skutečnosti a jiné historické prameny.
Sisi byla velmi velmi zajímavá osobnost, s tím, že jedinou nevýhodu měla v tom, že byla tichá, uzavřená do sebe a občas mi přišla nespolečenská a právě to, že si vzala císaře, pro ni byl největší trest.
Neměla moc ráda různé audience a protokoly a styk s mnoha lidmi, neměla se ani moc v lásce s tchýní.
Její život nebyl moc naplněn štěstím a právě tato kniha nám Sisin život velmi přiblíží a dá nám možnost udělat si obrázek.

23.07.2016 4 z 5

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Videa od holek jsou naprosto úžasná, mám je šíleně ráda. Proto jsem po jejich knize sáhla s velkým očekáváním a s velkým natěšením. Nicméně mě kniha trochu zklamala - přijde mi jako kdyby holky vzaly video, přepsaly ho a zařadily do knihy.
Ovšem abych na knihu jen neházela špínu, tak musím uznat, že některé kapitoly se mi líbily - hlavně ta o zdravém životním stylu - cvičení, stravování, hlavně mě potěšily recepty a taky kapitolka o motivaci. Takže ve finále knihu hodnotím jako průměr.

19.07.2016 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Příběh se mi celkem pozdával, i když některé pasáže mi přišli vkládány do knihy navic a nesmyslné.
Fascinoval mě samotný příběh Gerty, která tápe nad tím, zda a jak má svůj život uchopit. Pochází z rodiny, kde otec byl Němec a strašně propagoval německou ideologii a matka byla zase Češka.
Nicméně po druhé světové válce Češi nemohou Němce ani vystát a tak jim to dávají solidně sežrat - někdy až nehorázným způsobem.
A tak Gerta musí bojovat o své místo v životě a zároveň vychovávat dceru Barboru.
Kromě hledání sebe samé, jak naložit se životem a jak ját dál, musí řešit i situaci, zda Barboře vysvětlovat či nevysvětlovat dopady jejího původu.
V některých rozhodnutích mi Gerta přišla odměřená a chladná a k Barboře má chvílemi chladný přístup -to se mi na tom moc nelíbilo.
Nicméně když to celé shrnu, tak příběh mi přišel zajímavý, poučný a určitě mi pomohl udělat si obrázek na celou situaci brněnských Němců.

12.07.2016 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Tento příběh mě dost zklamal. Jako první jsem četla od této spisovatelky knihu Zůstaň se mnou - příběh o Calle.
První kniha, kterou jsem od autorky přečetla, mi přišla nejen zaměřená na lásku a city, ale také byla akční, napínavá a stupňující se od první stránky.
U této knihy mi to celkem dost chybělo. Samotný rozjezd knihy mi přišel dost natáhlý a vleklý. Některé pasáže mi přišly zbytečné a nastavované.
Opravdu jsem nestačila zírat. Tato kniha mi přišla jakoby ji psal někdo jiný.
Abych tu nepsala jen negativní věci, tak se musí nechat, že námět byl dobrý - ten se mi velmi líbil, jen to chtělo víc propracovat.
Nicméně mě to neodrazuje, abych si od spisovatelky přečetla další knihy - snad budou i povedenější.

29.06.2016 3 z 5

První První Kiera Cass

Možné Spoilery!!
Příběh byl naprosto vynikající a jedinečný! Líbil se mi ze všech dílů, co jsem četla nejvíce!!!
Byl velmi propracovaný. Líbilo se mi, že America konečně, oproti minulému dílu věděla, co chce a koho chce a že s Maxonem začali spolu zase nacházet ztracenou důvěru.
Docela mě i překvapila žárlivost Maxona.
Co mě velmi mrzelo, byla smrt některých vedlejších postav - bylo to smutné.
Rozčilovala mě neustále povaha samotného krále, který zastrašoval syna, vydupával si svoje a chvílemi mi přišlo, že si nevážil ani samotné manželky.
Dost mě vytáčel i Kota - jeho chování v tu danou chvíli nebylo vůbec vhodné!
Nicméně to nic nemění na tom, že se mi tahle kniha opravdu velmi líbila.
Už teď mám v knihovně Dceru a těším se, až si ji přečtu.

25.06.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Možné spoilery!
Příběh se mi celkem líbil, nicméně jsem v něm trošku nacházela jaksi nedostatky.
Vztah, který se mezi Americou a Maxonem v prvním díle vytvořil, šel s druhým dílem do kytek - částečně Američinou nerozhodností, vkrádá se mezi ně žárlivost, nedůvěra, nejistota - nicméně se snaží nějak to pouto, které mezi nimi je, udržet.
Do toho se America nedokáže vyznat sama v sobě, koho má chtít a koho více miluje - Maxona a nebo Aspena?
Nejvíc mě však rozčilovala povaha a charakter samotného krále a jeho vztah k vlastnímu synovi i manželce.
Zároveň by mě zajímalo, jak se Maxon s celou situací popere.
Jsem zvědavá na třetí díl, který jsem teď začala číst.

19.06.2016 4 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Život Lídy Baarové mě velmi fascinuje.
Zaráží mě však, že se vůbec nezabývala politickou situací a stránkou a řešila jen kariéru a muže. V některých pasážích mi přišlo, že ani sama pořádně nevěděla, co od života chtít.
Přišla mi velmi nerozhodná.
Nevím, zda tahle kniha je úplně psaná upřímně.

13.06.2016 3 z 5