1v8na 1v8na komentáře u knih

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Po přečtení níže psaného komentáře jsem měla z knihy rozporuplné pocity a obavy, že se potvrdí rčení o již zmíněné nastavované kaši.
Opak je pravdou - příběh je stejně skvělý jako první díl, ba možná i lepší. Hlavně Sofie mi přijde oproti prvnímu dílu milejší, sympatičtější a příjemnější.
Tentokrát mi lezl na nervy Tedros a to velmi, chvílemi byl i na zabití. Ke konci příběhu z něj však byl zpátky ten příjemný a milý Tedros, který mi sedl v prvním dílu.
Jsem zvědavá, jak příběh vygraduje a jak to celé dopadne.

01.08.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Oproti prvnímu dílu byl tento druhý díl o něco slabší. Nicméně i přesto se mi líbil. Zhruba do 1/3 příběhu byl rozjezd pomalejší, poté se však rozjel a byla zde akce, napětí, dobrodružství, intriky, ale i láska.
Florin mi byl velmi sympatický a příjemný a jsem zvědavá, zda bude budovat nějaký vztah s Beou.

26.07.2017 4 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Příběh byl napínavý, postupně gradoval a dokázal mě udržet v napětí a zvědavosti. Potřebovala jsem číst dál a dál. Kromě vraždící zápletky zde byla i milostná dějová linka, která příběh obzvláštnila.
Hlavní hrdinka i její nový přítel mi byli sympatičtí a fandila jsem jim.
Jediné, co nechápu a co bohužel srazilo hvězdičku dolů, je to, proč se vše rozpoutalo až po čtyřech letech od té první události, která se stala v minulosti ?

19.07.2017 4 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Příběh je fajn, jen jsem s ním osobně měla problém - ale ten je čistě na mé straně - nikoliv na straně příběhu.
Potřebuju, aby příběh odsýpal a měl děj a u této knihy mi to chybělo.

10.07.2017 3 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Možné spoilery!!!
Oproti prvnímu dílu mi tento druhý přišel slabší. Děj se pro mě rozjel až od poloviny knihy. S čím jsem měla obrovský problém, bylo se vztahem Cafferyho s Rebeccou - respektive se samotnou Becky, kterou bych nejraději poslala k psychologovi (možná je to jen můj dojem).
Na druhou stranu kriminální zápletka byla dobrá a pasáže byly popisovány velmi podrobně, místy až nechutně - to mě udrželo u knihy.
Zároveň se mi líbil i souběh "druhého" příběhu, kdy Jack se pořád snaží vypátrat informace o svém bratrovi Ewanovi. Ewanův příběh začíná mít konkrétní obrysy a díky němu potřebuju druhý díl.

08.07.2017 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha v sobě má neskutečný a v určitých pasážích až neuvěřitelný, bohužel však pravdivý příběh. Najdeme v něm příběhy tří žen, které přežily útrapy koncentračních táborů a pochodu smrti. Nejen, že měly problémy lidi samy o sobě přežít, ale tyto tří ženy se strachovaly nejen o sebe, ale i o svá ještě nenarozená děťátka, která jim dodávala touhu žít.
V knize jsou popisována všechna zvěrstva, která Němci prováděli.
Tyto dějiny bychom neměli nikdy zapomenout a měli bychom si vážit to, co máme - nemusí to být automatické a samozřejmé.

27.06.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Možné SPOILERY!! Příběh byl strhující, ale až od poloviny knihy kdy mi už začal připadat zajímavý a bavil mě. Člověka velmi překvapí, čeho jsou hlavní hrdinové schopni!!
Na jednu stranu byl příběh překvapující, ale i zarážející. Anne nejen, že měla svůj určitý problém, ale byla i velmi naivní - aspoň mi to v určitých chvílích tak přišlo.
Marco mi přišel celkem sympatický, i když nerozhodný a chvílemi srab.
V porovnání s knihou Pusinka byl tento příběh uvěřitelnější.

20.06.2017 3 z 5

Létem políbená Létem políbená Lenka Lanczová

Příběh byl příjemný, oddechový a odpočinkový - o to mi šlo především a vyplatilo se. Ovšem najdou se v něm i věci, které mě v knize štvaly - třeba přehnaná péče Jarky o Jitku a taky to, že se dozvíme, co se Jitce stalo až na konci knihy, skoro až na poslední stránce....

12.06.2017 4 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Příběh se mi neskutečně líbil a zaujal mě!! Velmi se mi líbí. Byly v něm snad všechny emoce a pocity, které může člověk cítit a zažít Hodně mi sedl charakter obou hrdinů Rosiii i Alexe. Velmi jsem si oblíbila i Katie, Rosiinu dceru.
Kniha je psaná formou e-mailů, chatů a dopisů - je to netypické, ale zajímavé a záživné.
A možná i díky tomu se to čte velmi rychle.
Nemohu se dočkat, až si pustím filmové zpracování!

08.06.2017 5 z 5

Básně Básně František Gellner

Básně jsou čtivé, krátké, zajímavé a poučné!

31.05.2017 4 z 5

Andrea, 18, letuška Andrea, 18, letuška Angela Schutzler

Knihu jsem četla v pubertě, přijde mi to jako dost oddechová četba - čteno v roce 2005

31.05.2017 2 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Možné spoilery!!!
Oproti předchozím dílů - Měděný jezdec a Taťána a Alexandr - byl tento díl propadák. Bavil mne ze všeho nejméně. Celá kniha mohla být o polovinu kratší- některé pasáže mi přišly zbytečné a jen příběh prodlužovaly!
Kam se poděl ten sympatický Alexandr z Měděného jezdce?
Kam se poděla jejich láska?
Nechápala jsem je - místo, aby si užívali, že jsou konečně spolu a mají jeden druhého - žárlili na sebe, ale tím špatným způsobem, který jejich vztahu neprospíval.
A co se mi vůbec nelíbilo, bylo to, že když se hádali, tak veškeré uklidňování a usmiřování řešili sexem!!!
Na druhou stranu ještě, že byl v knize Anthony - ten mi byl sympatický a díky němu jsem knihu dočetla. Rodiče na něj mohou být pyšní!!

31.05.2017 2 z 5

Jiřina Jirásková osobně Jiřina Jirásková osobně Alex Koenigsmark

Očekávala jsem klasickou životopisnou knihu, které mě baví. Tohle je formulováno spíše formou otázek a moc mne to nebavilo.
Na druhou stranu nelze říct, že by to bylo nezajímavé.

17.05.2017 2 z 5

Skála Skála Peter May

Příběh byl naprosto vynikající. Byl čtivý, napínavý, poutavý a až do posledních stran nevíme kdo za vším stojí.
I když by mě zajímalo, kdo stál za tou první vraždou v Edinburghu - to tam snad ani sděleno nebylo - nebo jsem to jen zazdila?
Víc než krimi bych knhu zařadila do psychologického románu, protože opravdu to bylo velmi o psychice.
Ze strany některých postav jsem cítila nenávist a citové vydírání, ale i přetvařování.
Fina jsem si velmi oblíbila - byl sympatický a milý, i když byl v mládí grázlík.
Kniha se mi líbila natolik, že už teď mám doma druhý díl.

16.05.2017 5 z 5

DO knihy jsem se pustila s tím, že najdu knihu, u které se pobavím a odpočinu si. Ano, povedlo se! Kniha nejenže naplnila moje očekávání, ba dokonce ho předčila. U knihy jsem se pobavila a pasáže mi přišly velmi komické a chvílemi jsem rozhodně nevěřila, že se to fakt mohlo stát.
Určitě to nebyla poslední kniha, kterou jsem od autora přečetla.

08.05.2017 4 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Možné SPOILERY
Příběh byl naprosto odzbrojující. Byl neskutečně čtivý a velmi se mi líbil. Začetla jsem se do něj a nemohla jsem přestat. Příběh byl propracovaný a velmi mne bavil.
Ani nevím, která ze dvou hrdinek - Andy nebo Catrin - mě bavila víc.
Asi nejspíš Catrin a Edmund - byli mi sympatičtí, příjemní a neskutečně milí.
Také obdivuji Mirandu, protože zdát se mi takové sny - tak živé - a do toho se potýkat ještě s bývalkou svého zemřelého přítele - to je situace na provaz.

30.04.2017 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Příběh mne naprosto odrovnal - byl čtivý, propracovaný, plný citů, emocí, lásky, nenávisti, ale i zrady a zákeřnosti.
Zároveň šlo jakoby o dva příběhy v jednom - jeden byl Evií a druhý byl Lucy. Lucy jsem si velmi oblíbila - byla mi hodně sympatická a velmi ji obdivuji.
Můj obdiv si zasloužila i Evií - vše, čím si prošla, bylo na jednoho člověka až příliš a velmi mne dostalo, že vše ustála.
Kdo mi naopak lezl na nervy, byl Eddie a Christopher.
Tohle byla moje první kniha od spisovatelky - velmi se mi líbil styl psaní i promyšlený příběh - určitě to není poslední knihy od Barbary, kterou jsem četla.

13.04.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh mě dostal. Byl velmi emotivní, plný citů i nebezpečí. Moc se mi líbilo zpracování - krátké podkapitoly psané z pohledu Marie-Laury i Wernera či jiných postav. Líbilo se mi i dobové rozvržení - kapitoly na sebe nenavazovaly v čase - střídala se časová rovina a to mě udržovalo v napětí a očekávání.
Příběh mne velmi zaujal a velmi se mi líbil.
Přečtu si i jiné knihy od spisovatele.

29.03.2017 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Příběh se mi líbil. Je detektivní, dobře laděný, s dobře promyšlenou zápletkou a velmi vtipný. Nad některými pasážemi jsem se vyloženě bavila - už jen představa chlápka s dvěma ozdobnýma polštářema na uších a to celé přepásané páskem - úsměvná představa.
Jackaby je velký podivín - tvrdohlavý, cílevědomý a trošku i ironický - to se mi na něm líní. Abigail ho velmi doplňuje a jsou sehraná dvojka. Hodnotím velmi kladně, jen jedna hvězda dolů za předvídatelnost pachatele.
Nicméně jsem zvědavá na druhý díl.

22.03.2017 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Příběh se mi neskutečně líbil. Byla jsem z něj nadšená. Líbila se mi propracovanost a částečná spojitost světa pohádek a toho obyčejného.
Agátu jsem si přímo zamilovala. Netypická hlavní postava, přitom sympatická.
Za to Sofie je protivná, arogantní a namyšlená - tu jsem nemohla ani vystát.
Oblíbila jsem si i Tedrose.
Už teď se těším až se pustím do druhého dílu.

15.03.2017 5 z 5