1v8na 1v8na komentáře u knih

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Kniha má krásnou obálku. Oceňuji grafickou úpravu kapitol z pohledu Krásky a Zvířete. S knihou jsem však měla velký problém - nedokázala jsem se začíst, některé stránky jsem přeskakovala. Asi jsem z knihy už vyrostla.

27.06.2018 2 z 5

Krámek s hedvábím Krámek s hedvábím Dinah Jefferies

Poutavá kniha, která se odehrává na pozadí skutečných událostí. Má krásnou obálku. Líbí se mi mapa Indočíny + její historie na konci knihy. Jde o knihu, u které člověk musí zapojit své mozkové buňky.
Co mi vadilo, byly francouzské výrazy ve větách, které nebyly dostatečně vysvětleny. Některé pasáže byly zbytečně natáhnuté až nudné. Neupřímnost Nicoliny rodiny.

25.06.2018 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Příběh byl velmi pěkný a poučný. V knize jsou nádherné ilustrace. Je velmi čtivá, ale zároveň i velmi tenká.
Co mě vyloženě namíchlo byl český překlad jména hlavního hrdiny - Ebenezer Skruž! Skruž??!
Co to je za volovinu -je to Držgroš! :D

19.06.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

"SPOILERY" Jde opravdu o příběhy ze života - je míchnutá trochou negace, ale hlavně reálností a uvěřitelností - což na knize hodně oceňuji. Kniha byla čtivá, rychle ubíhala.
12 příběhů se ve finále spojí v jeden. Je to hodně propracované.
Velmi se mi líbily i vtipné hlášky v knize.
Např.: "Já jsem svoji Milušku.... ještě nikdy.... no... to.. nepodved" a říká to účetní, ženské s kterou by si chtěl :D
Jediné, co vidím jako mínus jsou hodně případech chyby v komunikaci mezi lidmi, co má nedozírné následky.
Tip: Je lepší číst příběhy v celku a v kuse - já se tak potom líp orientovala v příbězích.

18.06.2018 4 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Příběh se mi hodně líbil. Oceňuji, že byl psán ze dvou rovin - příběh z roku 1910 je psán v er formě a části z roku 1988 jsou psány v ich formě. Pomáhá to tou, abyste se mohli v příběhu lépe zorientovat.
Krátké kapitoly podporují čtivost knihy.
Velmi mě zaujaly popisy cukrářských postupů a výroby.
jediný, kdo mě v knize štval je životopisem Hall se svou namyšleností.

09.06.2018 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Kniha byla velmi zajímavá. Jejím prostřednictvím se dostáváme do hlavy patnáctiletému autistickému chlapci a poznáváme jeho pohled na svět. Jeho život musí mít pevný řád a plán. Nemá rád změny. Na jednu stranu se bojí lidí a nerozumí jim, na druhou stranu se ukazuje jak je technický zdatný a rozumí složité matematice a fyzice. Kniha je psaná na jednu stranu jednoduše a jednoduchými větami, na druhou stranu jsou v knize odborné pasáže, matematické vzorce. Co dokresluje Christopherovo myšlení jsou obrázky, plánky a vzorce, které počítá.

31.05.2018 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha byla opět čtivá a svižná, tentokrát oproti druhému dílu již od samého začátku. Přišla mi záživnější než druhý díl. Stále se mi velmi líbí postava Graysona. Liv byla také sympatická, jen její lež Henrymu a způsob, jakým to pak chtěla vyřešit, se mi nelíbil.
Série byla pěkně zakončena.
Teď se chci vrhnout na sérii Drahokamy.

31.05.2018 4 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Opět šlo o svižný a čtivý příběh. Kniha mě nezklamala. Má úžasnou obálku. Grayson byl opět super - zůstává pro mě ten nej, dokonce víc než Henry.
Mii mi bylo celkem líto.
Konec knihy byl famózní.
Jediné, co mě trochu rozčilovalo, byla nedotažená komunikace mezi Liv a Henrym.
Ovšem těším se na třetí díl.

20.05.2018 4 z 5

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

Kouzelný, neobyčejný a velmi čtivý příběh s krásnými ilustracemi. Velká písmena umožňují čtením všem čtenářům - i těm začínajícím.
Jediné, co mi vadilo, byla občasná protivnost a nesnesitelnost Mary Poppins.

13.05.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se mi velmi líbila. Zaujalo mě poskládání příběhu - nastínění situace. co tomu předcházelo, co je poté. Kniha byla velmi čtivá a rychlé ubíhala. Je zde několik postav, které spojuje hlavní zápletka.
Ani jedna z postav není kladná, což se mi líbilo - umocňujete to uvěřitelnost příběhu.
Jen konec mi přišel takový useklý.....

11.05.2018 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Na to, že povídky nečtu se mi kniha líbila. Seznamujeme se v ní s Geraltem, který je velmi sympatický a neobvyklým hlavním hrdinou. Český překlad je vyloženě fantastický a rozvíjí moje fantazii.
Ilustrace jsou přenádherné.
Svět Zaklínače jsem si oblíbila.

27.04.2018 4 z 5

Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Marie Jalowicz Simon

Oceňuji, že šlo v knize o osobní zpověď, byla v ní upřímnost a pro dokreslení i fotografická příloha.
měla jsem však problém se do knihy začíst a musela jsem do ní nutit, což je u mě velký problém.
Proto hodnotím knihu jako průměr.

23.04.2018 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha byla čtivá. Vtáhla mě do děje od první stránky. Oceňuji výborný nápad a zpracování světa snů Líbilo se mi youngadultovské zpracování napětí a romantiky. Občas mi překážely drobné překlepy, neubralo to však na kráse knihy.
Velmi mě zaujal Grayson.
Těším se na další díl.

23.04.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Čtivý příběh který popisuje celý život hlavního hrdiny Václava Mánesa. V knize jsou popisovány i osudy dalších členů rodiny. Promyšlený děj mě do sebe vtáhnul. Kniha je psaná poutavě s životními zvraty, což jí dodává uvěřitelnosti.
Hotýlek mne bavil víc než Slepá mapa. Hana však byla ze všech knih nejlepší. Uvidíme, s jakou další knihou autorka přijde.

16.04.2018 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Kniha mi přišla taková jako na houpačce. Chvíli mě bavila a chvíle ne. Měla jsem ohromný problém se do ní začíst.
Líbilo se mi, že byla psaná z pohledu několika desítek let. Měla jsem však problém s přeskakováním časových rovin a poskládat si to, jak šlo vše po sobě.

06.04.2018 3 z 5

Nataša Nataša Matěj Novobilský

Kniha měla celkem dost do sebe.
Byly v ní však věty, které mi nesedly slovosledem. Celkem mi vadila naivita hlavní hrdinky a za mě jedno malé doporučení: chtělo by to trochu víc propracovat konec, rozvinout ho i za cenu prodloužení knihy. Ukončení příběhu bylo moc rychlé.
Na druhou stranu oceňuji to, že knížka byla čtivá a dobře a rychle se četla, měla krátké kapitoly.
Byly v ní zobrazeny pohnuté osudy lidí - což mě zaujalo - bylo možné v knize najít i poučení.
Příběh byl napsaný jak o Nataši, tak i i frenštátských klucích - mělo to velkou výhodu - příběh do sebe více zapadl.

03.04.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu hodnotím průměrem - ano, kniha je humoritická a pobavíte se u ní. Vtipné pasáže Vás pobaví, o tom žádná. Výhodou jsou i krátké kapitoly psané formou deníku. Nicméně v knize byly pasáže, kde suchý humor pro mě nebyl na místě a přišel mi občas nucený.
neodradilo mě to však, abych si nepřečetla i další knihy v sérii - je mi však jasné, že je budu číst asi ve chvíli dovolené, kdy budu potřebovat knížku, u které nemusím přemýšlet a nebudu od ní očekávat děj.

30.03.2018 3 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Příběh je akční již od první kapitoly. Kniha je velmi čtivá. Opět oceňuji kapitoly jak z pohledu Sydney tak i z pohledu Adriana.
Co mi však vadilo, bylo zase poukázání na to, jak je Adrian občas fakt jak rozmazlený spratek, který se však v průběhu knížky změnil.
Byla jsem trochu zklamaná i z toho, že už je tohle poslední díl, ve kterém si něco přečtu o Dimitrijovi - velmi jsem si ho oblíbila.
Docela bych uvítala ještě dodatkovou knihu o Declanovi, o jeho životě se zmínkou o Rose a Dimkovi. A také by se mohlo rozvést téma děti a dhampýři.

22.03.2018 5 z 5

Tábor ve stínu Osvětimi Tábor ve stínu Osvětimi Břetislav Ditrych

Líbilo se mi, že čtu fakta a skutečnost - zároveň mě to děsilo a ta zvěrstva mě znechucovala. Bylo mi Krakovanů dost líto. Kniha má krátké kapitoly - některé jsou velmi čtivé a některé mi ovšem přišly zmatečné. Fotografická příloha mi pomohla utvořit si obrázek o tom, jak to vypadalo.

14.03.2018 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Knihu jsem četla jako povinnou četbu na základce a teď jsem si ji přečetla dobrovolně ještě jednou. Pohled na knihu mám nyní úplně jiný. Báje jsou poučné, délka je akorát, konečně jsem pochopila smyl některých úsloví - viz Augiášův chlév nebo Oidipovský komplex a podobně- Nelíbí se mi však myšlenka "Bohové vládnou nad osudy lidí." S touto myšlenkou se nikdy neztotožním.
Kromě výše zmíněného na knize oceňuji krásné ilustrace, které nádherně doplnily samotné báje.

10.03.2018 4 z 5