1v8na 1v8na komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha je velmi čtivá.
Líbí se mi, že byla inspirována skutečností.
Obdivuji odvahu, statečnost, houževnatost, vytrvalost, odhodlání a sílu hlavní hrdinky.
Příběh je psán tím způsobem, že hlavní hrdinka na sklonku svého života vzpomíná na celý svůj život, co všechno prožila - kniha tedy nemá žádná hluchá místa, svižně ubíhá a čtenář se až nestačí divit, co vše se dá během jednoho života prožít.
A mimochodem - dokážete si představit, že byste měli mít devět dětí????? Já tedy vůbec.....

03.02.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Příběh je akční od první do poslední stránky. Kniha je čtivá, dobrodružná, napínavá a graduje.
Čtivost podporují krátké kapitoly.
Zaujaly mě i části z Lucova osobního života.
Líbí se mi i zpracování tématu nebezpečí na internetu.
Kniha je rozdělení do dvou částí - až v té druhé jsou psány kapitoly ze strany pachatelů - začínáme trochu chápat i motivy.
Kniha má však i menší nedostatky.
Patří mezi ně malé písmena v knize.
Nesnáším postavu Edgara - nemohla jsem vystát, jde o namachrovaného týpka ze Scottland Yardu.
Chvílemi mi přišlo, ,že v některých částech je Luc vykreslen až moc energeticky a geniálně - vzhledem k tmu, co se mu vše po zdravotní stránce přihodilo, pořád pracuje s plným nasazením.
Místy mi kniha přišla až moc brutální.
Vzhledem k tomu, že jsem tento díl, který je druhý v sérii, četla jako první, rozhodně si nenechám ujít první díl ze série.
A jsem ohromně zvědavá na pokračování.

31.01.2019 4 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Z knihy jsem měla hodně rozporuplné pocity. Jako první jsem viděla film - což byla velká chyba- Měla jsem již nastavené nějaké očekávání, které kniha nesplnila.
Na jednu stranu byl příběh humorný a reálný. Na straně druhé měla kniha velmi dlouhé dialogy, které příběh natáhly.
Zároveň byly v knize i nudné pasáže.
Bohužel u této knihy jsem pocítila zklamání....

24.01.2019 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha byla celkem čtivá. Byla hlavně úsměvná a humorná. Měla krátké kapitoly, což čtivost podporovalo.
Šlo o dobrou oddechovou četbu.
Musím říct, že začátek měl slabší rozjezd. V některých pasážích mi přišla jako nastavovaná kaše.
I přesto jsem zvědavá na třetí díl - Sama sebou - očekávám, že již půjde pouze o Louisu, nikoliv o Lily.

22.01.2019 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Kniha je čtivá od samého začátku. Nechybí v ní akčnost. Čtivost knihy podporují i kratší kapitoly.
Zaujaly mě i některé pasáže, které jsou popisovány z doby před rokem a půl.
Také se mi líbí, že se jednalo jakoby o tři příběhy v jednom.
Kniha však měla i menší mínusy - chvílemi měl příběh hluchá místa, která děj trochu zpomalují.
Velmi mne udivuje, že se David Lagercrantz nebojí pouštět do díla po Stiegu Larssonovi. Larsson je pro mě jednička a v porovnání s jeho třemi díly, jsou tyto navazující, rozhodně slabší.
Jsem však ohromně zvědavá na šestý díl ze série Milénium, které by měl Lagercrantz napsat - zde se vše kolem Lisbeth vyřeší.

13.01.2019 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Šlo o fajn oddechovku. Kniha měla velká písmenky, krátké kapitoly - rychle se četla. Líbí se mi poznámky pod čarou - jsou vtipné a obohacující příběh.
Samotný příběh je oživen matematickými rovnicemi a vzorci, které Colin sám vymýšlí.
Jediná nevýhoda je v tom, že je v knize kladen až příliš velký důraz na genialitu Colin a až příliš se to v knize řeší.

06.01.2019 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Zaujalo mne hned od začátku, že předlohou byly skutečné vzpomínky Dity Krausové. Také se mi velmi líbí příloha, ve které se píše, co se s některými lidmi stalo.
Kniha byla čtivá a poučná. Jsou v ní některé myšlenky, které stojí za to si zapamatovat.
Oceňuji i to, že je kniha propletena vzpomínkami i lidí na dobu předtím, než se dostali do Osvětimi.
Velmi se mi zamlouvá, že je kniha věnována tématu druhé světové války a rolí knih v ní.
Knihy uchovávají a přenášejí moudrost.
Jde zde i zmínka o živých knihách, tato myšlenka je úžasná.
Kniha má však i své drobné nevýhody - má občas hluchá místa a velmi natáhnuté pasáže, což ubíralo na čtivosti knihy.
V porovnání s jinými knihami na stejné téma, je méně záživná.

02.01.2019 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Příběh je velmi čtivý, poutavý a celkem rychle ubíhá. Oceňuji vykreslení čínské kultury a povahy. Zároveň zde byly vykresleny i rozdíly mezi Amerikou a Čínou.
Z toho vyplývá jedna zajímavá myšlenka - pro Čínu jsou práva společnosti daleko důležitější, než práva jednotlivce.
Byla zde zmíněna i věta: "Vyčnívající hřebík se musí zatlouct."
Velmi mě zaujal i přesný popis pitvy shořené oběti.
A strašně jsem fandila vztahu mezi Lim a Margaret.
Kniha je hodně akční a konec je otevřenější - nutně potřebujete další díl.
Jediná nevýhoda knihy - moc dlouhé kapitoly.

28.12.2018 5 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Kniha byla sice vtipná, trochu mi ze začátku připomínala Deník Bridget Jonesové. V knize však byla hluchá místa a měla jsem problém se začíst do knihy a vydržet u ní.
Nevím, jestli to bylo tím, že jsem nečetla předchozí dva díly a začala jsem až od třetího, nicméně tato kniha mě neoslovila.

19.12.2018 1 z 5

Krvavá vášeň Krvavá vášeň Peter Debnár

Kniha byla čtivá, měla spád, bohatá na zvraty, neměla hluchá místa. Zápletka byla promyšlená a dotažená do všech detailů. Prolínání minulosti a přítomnosti dodá knize na zajímavosti, poutavosti i čtivosti.
V knize je sice více postav a vy se na ně musíte soustředit. Vše však do sebe přesně a ve správný okamžik zapadá.
Zhruba od poloviny knihy jsem začala tušit, kdo by mohl být pachatelem - chtěla jsem však pokračovat dál, abych si svoje domněnky potvrdila či vyvrátila.
Kniha má vše, co správný detektivní román má mít - akci, napětí, dobrodružství, intriky, ale i city, lásku, pomstychtivost a vášeň.

16.12.2018 5 z 5

Veselé Vánoce Veselé Vánoce Walt Disney

Další z knih, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě tady na databázi knih. Kniha obsahuje devět pěkných pohádek, které jsou čtivé a bohaté na přenádherné ilustrace. Navodí ve vás vánoční atmosféru a naladí vás na pohádkovou náladu.
Velmi se mi líbila pohádka inspirovaná Vánoční koledou od Charlese Dickense.
Co mi trochu vadilo bylo přejmenování postav - strýček Skrblík byl Dagobert, Kačer Donald byl Kristián, Kulík, Bubík a Dulík byly Tick, Trick a Track. To mi trochu kazilo čtení.
I přesto se mi kniha líbila.

14.12.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě tady na databázi knih. Úplně poprvé jsem se s knihou setkala na Listování - projektu Lukáše Hejlíka.
Kniha byla super oddechovka, měla krátké kapitoly s nádechem humoru. Je doplněna parádními ilustracemi. Co oceňuji, je že byla netypická, vtipná a čtivá.

13.12.2018 4 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Z této knihy jsem trochu zklamaná. Jde o útlou knížku, která mě velmi zaujala motivem knih - pro mě jako pro milovníka knih to bylo jedinečné. Ovšem některé pasáže mi přišly dost zmatečné a zbytečně zdlouhavé, což mělo za následek, že jsem se u knihy chvílemi nudila.
Jediné, co mě těšilo, byly krátké kapitoly. Jelikož tohle byla moje první kniha od Agathy, nedávám ji červenou - vyzkouším i její jiné knihy.

06.12.2018 3 z 5

Těhotenství v otázkách a odpovědích Těhotenství v otázkách a odpovědích Christoph Lees

Kniha byla poučná. Dozvěděla jsem se nové informace, které mi byly podány volnou a jednoduchou formou. V knize byly i otázky, které mě pobavily a překvapily.
Na jednu stranu mám k dispozici informace a novinky, které jsem chtěla vědět. Na druhou stranu se trochu bojím, jak péči o dítě zvládnu.
Budu doufat, že vše bude v pořádku a já to zvládnu a vydržím a vymyslím.

03.12.2018 3 z 5

Kresba jako nástroj poznání dítěte Kresba jako nástroj poznání dítěte Roseline Davido

Kniha je čtivá a poučná.
Díky kresbě můžeme zjistit, jak se dítě cítí a co prožívá. Kniha je psaná jednoduše a jasně - umožní nám nahlédnout do této problematiky a zasvětí nás do ní. Je doplněna vhodnými vysvětlivkami a obrázky.

30.11.2018 4 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu byla kniha čtivá, na druhou v ní byla hluchá místa a některé pasáže jsou natáhnuté a zbytečně dlouhé a překombinované.
V knize byla větší písmena, je tedy psaná již pro mladší čtenáře, než jsem já.
Líbily se mi nové informace o hudbě, které jsem získala.
Fascinoval mě vymyšlený svět Krále duchů.
I když mám smíšené pocity, chci si i přesto přečíst druhý díl.

29.11.2018 3 z 5

Kniha je úžasná, skvěle doplňuje sérii o Harrym Potterovi. Jsou v ním zmíněny i skutečné knihy a samotné dějiny vycházejí částečně ze skutečné historie. Velmi se mi líbí původní rukopisy a perokresby samotné J.K.Rowling. Také se mi líbí perfektní ilustrace od Jima Kaye. V knize jsem našla i informace, které jsem původně nevěděla.
Kniha byla pro mě příjemná oddechovka.

23.11.2018 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

V knize mi nesedl styl, kterým kniha byla napsána. Chápu, že autor se snažil přiblížit co nejvíce myšlení hlavní hrdinky, nicméně mi tento styl nesedl.
Nedokázal mě udržet u knihy a hodně krát jsem ji odkládala.
Kniha je psaná formou deníku a snaží se být autentická. Sám spisovatel se svou manželkou se staly pěstouny a adoptovali autistickou teenegerku.
Píše i z vlastních zkušeností.
i když tato kniha nebyla můj šálek kávy, fascinuje mě Ginnyino přemýšlení a myšlení - "musím zavřít pusu, aby mi nikdo neviděl do mozku."

21.11.2018 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Čtení jsou prokládala poslechem audioknihy, kterou čte Valerie Zawadská. To mi čtení velmi zpříjemnilo.
Příběh je vtipný, emotivní, citlivý, zábavný, zároveň však smutný a s hlubokými myšlenkami. Elsa je sympatická, na svůj věk velmi zvědavá a sečtělá a znalá cizích slov. Hodně se mi líbilo propojení fantazie s realitou. Pohádky, které babička vymýšlela, jsou inspirovány skutečností. Kniha je velmi čtivá. Čtivost knihy podporují krátké kapitoly.
Rozhodně si od Fredrika přečtu nějakou z jeho dalších knih.
P.S. zajímal by mě příběh Britt-Marie, která z této knize byla jednou z postav.

20.11.2018 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Kniha byla naprosto úžasná!!! Příběh byl čtivý, emotivní, plný akce, napětí, dobrodružství, intrik, ale i lásky, pochopení a citů.
Tam, kde první díl skončil, začal přesně druhý, což velmi oceňuji. Knihy na sebe parádně navazovaly. V knize nebyla žádná hluchá místa.
Líbí se mi mapy na začátku knihy a seznam postav na konci - pomáhá to orientovat se v ději.
Svět Ketterdamu a jeho čtvrtí, především Barrelu, je perfektně vymyšlený a propracovaný. Škoda jen, že šlo jen o duologii.
Nicméně jsem ještě nečetla sérii Griša - to musím určitě napravit.

14.11.2018 5 z 5