1v8na 1v8na komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha byla čtivá od první stránky. Byla poutavá a perfektně vymyšlená.
Celý promyšlený svět se mi líbil.
Nutila mě zamyslet se nad tím, zda a jak moc si vážím svého života.
Citra i Rowan mi byli sympatičtí. Oceňuji i doplnění částí z deníku kosení ctihodných smrtek.
Byly však i některé zákony, které se mi nelíbily - např. když tě přijde pokosit smrtka a ty se bráníš, zemře pak celá tvoje rodina- proč by kvůli zbabělosti jedince měly trpět a umřít všichni?
I přesto jsem velmi zvědavá a velmi se těším na druhý díl.

12.06.2019 5 z 5

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

Knížka byla čtivá. Krátké kapitoly mají výhodu v tom, že dítě vydrží poslouchat. Všechny příběhu jsou doplněny perfektními ilustracemi. Jsou velmi zábavné Celá kniha je psaná tak, aby dítě vše pochopilo a aby ho každý příběh zaujalo a vzalo si z něj nějaké poučení.
Vrátila jsem se do dětství a ráda jsem si zavzpomínala.

12.06.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Kniha byla čtivá, trochu bláznivá, zamilovaná. Má krátké kapitoly. Hlavní hrdinka hledá sama sebe a své životní cíle.
Nicméně knihy byla zároveň v některých pasážích i zdlouhavá a zbytečně nastavovaná - mohla být klidně i o třetinu tenčí.

03.06.2019 3 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Tento díl je nejslabší z celé série - nejméně záživný, příliš politický a už zda není přitažlivé prostředí Číny- Na druhou stranu se mi zde nejvíce zamlouvalo vykreslení linky mezi Margaret a Li Jenem. A v této knize se mi výjimečně líbil i otevřený konec - navnadí na další díl.

24.05.2019 3 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Příběh byl čtivý, napínavý a dobrodružný. V knize je akce dávkována postupně, z toho vyplývá nutnost číst dál. Líbí se mi vykreslení rozdílů mezi Pekingem a Šanghají.
Některé pasáže však byly na můj vkus až moc brutální.
Nelíbilo se mi, že je zde zase naznačen milostný trojúhelník.
Kapitoly jsou příliš dlouhé.
Margaret má až moc vřelý vztah k alkoholu - to se mi vůbec nelíbilo.
Li tahal všude s sebou Mej-Ling, která mi dost vadila.
Přesto knihu hodnotím pozitivně, klady převažují nad negativy.

20.05.2019 4 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Taková vtipná útlá knížečka, která má za úkol pobavit a svůj úkol perfektně plní. Jediné, co se mi nelíbilo, byla část Kdybychom se chovali ke kočkám jako ony k nám. To mi přišlo trapné.

17.05.2019 3 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Nejde o žádnou světobornou knihu, přesto je kniha čtivá, oddechová, zábavná a nemusíte u ní přemýšlet.
Čte se velmi rychle.
Oceňuji, že druhý díl navazuje tam, kde první díl skončil.
Je doplněna parádními ilustracemi, které se vztahují k textu.
Pro děti, pro které je kniha určena, je skvělá.

04.05.2019 4 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Příběh je čtivý, poutavý, má v sobě nástin reálného života. Hlavní hrdinka je velmi optimistická, pomáhá lidem ve svém okolí, místy je i naivní.
Líbí se mi vyjádření myšlenek hrdinky - psané v ich formě a kurzívou.
Kniha je rozdělena do tří kapitol, které jsou velmi dlouhé. Málokterá strana má větu ukončenu - často věta pokračuje na druhé straně.
Co může někoho mást je víc postav.
Co mi trochu vadilo, bylo to, že první polovina knihy byla poklidná a ta druhá moc uspěchaná.

29.04.2019 4 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Kniha je čtivá. Jde v ní o romantický příběh. Výhoda je ta, že se v knize nepere moc erotiky.
Kniha je tenká a čte se rychle.
Líbí se mi perfektně vykreslení charakteru postav.
Jde o fajn oddechovku.
Jediná nevýhoda byla chvilková nesnesitelnost Laury a nedostatečná komunikace mezi Jamesem a Laurou.

21.04.2019 4 z 5

Emma Tornádo Emma Tornádo Petra Olšáková

Kniha má krásné ilustrace.
Je psaná netradičním způsobem - po odstavcích. I přímá řeč řeč je psaná v odstavcích.
Jde o netypickou a nevšení knihu.
Vše začíná poděkováním a přechází do dialogu hlavní hrdinky Emmy a její kamarádky Lilli.
Líbí se mi některé tučně vyznačené myšlenky.
Anotace však zavádí - v knize jde o něco jiné, než se píše v anotaci.
Chvílemi jsem měla problém se do příběhu ponořit a začíst se.
Kniha je tak jedinečná a ne každého osloví a zaujme.
Vymyká se standardu.

17.04.2019 3 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Příběh je akční, dobrodružný, napínavý, čtivý, místy až moc morbidní.
Je stejně dobrý jako první díl - neztrácí úroveň. Líbí se mi popis čínské kultury, zvyků a města. Kapitoly byly sice delší, ale to ničemu neubírá.
Co mi vadilo, byl milostný trojúhelník, který mi přišel moc uspěchaný. Postava Michaela Zimmermanna mi neskutečně lezla na nervy. Vůbec se mi nelíbilo v určitých věcech chování Margaret - v něčem jednala až moc zbrkle.
Zápletka však byla propracovaná a velmi svižná a promyšlená.
Jsem zvědavá na třetí díl.

15.04.2019 4 z 5

Hubnutí bez diet a cvičení Hubnutí bez diet a cvičení Martina Králíčková

V knize nejde o návod, jako spíš o nastínění, jak zlepšit svoje stravovací návyky a životní styl. Nutí Vás přemýšlet.
Je čtivá a poučná.
Líbí se mi, že je doplněna tematickými obrázky a prostorem pro poznámky.

02.04.2019 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Kniha má svá pro a proti. Zápletka začíná již v první kapitole. Kapitoly jsou krátké - což podporuje čtivost knihy. Jsou psány z pohledu ženy i muže.
Děj ve vás budí zvědavost.
Na druhé straně jsem já osobně již velmi brzy začala tušit, kdo za "tím" stojí. Příběh je sice akční a dobrodružný, ale moc překombinovaný, neuvěřitelný a nereálný.

26.03.2019 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Příběh je čtivý od první stránky.
Líbí se mi mapa na začátku knihy, která nám ukazuje, jak vypadá vymyšlený svět. ¨
Příběh je úžasný a svět v něm je perfektně vymyšlený.
Kniha je čtivá, napínavá, dobrodružná, hltací i prosycená romantikou.
Na druhou stranu je o něco slabší než Prohnilé město - na kvalitě jí to však neubírá.

17.03.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh je velmi čtivý. Kapitoly jsou průměrně dlouhé.
Kniha v sobě nese emotivní příběh z prostředí Osvětimi - nabitý emocemi, nenávistí, touhou přežít, ale i láskou.
Je inspirován skutečnou situací.
Líbí se mi mapa koncentráku, mapa říše i fotografická příloha - vše na konci knihy.
Velmi oceňuji i doplnění knihy o informace o hlavních hrdinech - jak to s nimi bylo po Osvětimi.
Pokud Vás zajímají knihy s tématem druhé světové války - pak tuhle knihu jednoznačně doporučuji.

10.03.2019 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Kniha byla velmi vtipná. Ilustrace mě sice trochu zklamaly - očekávala jsem je lepší. Nicméně jsem se v některých věcech velmi našla a některé situace mě velmi pobavily...
Kniha je tenká - byla přečtena velmi rychle.
Na to, že komiksy nečtu, tak mě tento bavil.

04.03.2019

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Jde o velmi čtivý příběh. Kniha má nádhernou obálku. Líbí se mi, že jsou kapitoly jsou psány z pohledů více postav.
Taky se mi líbí inspirace králem Artušem a hradem Kamelot.
Příběh je dobrodružný, napínavý, nemá žádný hluchý místa.
Knížka má nádherné ilustrace uvozující každou kapitolu. Jediný, co se mi moc nelíbilo, byl otevřený a uspěchaný konec.

22.02.2019 5 z 5

Snaha zotrvať Snaha zotrvať Iveta Čavojská

Kniha vyšla v roce 2019 a má 236 stran.
Je inspirována pravdivými událostmi a skutečnostmi, které se opravdu staly.
Podtitul knihy zní: o lázeňském pobytu bez servítky aneb jak se může odehrát pobyt v neznámém prostředí plném neznámém lidí.
Kniha je chvílemi čtivá, chvílemi má pasáže, u kterých se člověk nudí. Líbí se mi, že dává nahlédnout do života hlavní hrdinky Julie, která pracuje na poloviční úvazek a pro svoji rodinu by se rozkrájela.
Je však čas myslet i na sebe i na své zdraví.
Příběh je poutavý. Julie se v lázních od prvního dne nenudí - ať už ji zabaví lázenští hosté nebo maséři či doktoři.
V některých částech byly delší popisy budov a okolí, které děj knihy ubíjely.
Co se týká popisu procedur a terapií, tak to jsem naopak uvítala - udělala jsem si představu o tom, jak která terapie a procedura funguje.
Kniha je upřímná, přirozená a na nic si nehraje - nastiňuje skutečné situace a skutečnou povahu a přemýšlení lidí.
Nejvíc mě zaujala hypoterapie, kterou bych si velmi ráda vyzkoušela.
Kapitoly byly na můj vkus trochu delší - mohly by být kratší a mohlo by jich být víc.
Do poloviny knihy je příběh více popisný Od druhé poloviny je příběh nabitý více emocemi a i zvraty.
Knihu hodnotím průměrem - chvílemi byla kniha velmi čtivá, chvílemi jsem se do čtení musela nutit, ale vykreslení emocí a citových zvratů mě udržely v ději u knihy.

17.02.2019 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Kniha má překrásné ilustrace. Příběh vypráví o hledání sebe sama. Text je na stranách umístěn v akurátní míře - aby se text stihl přečíst a dítě si mohlo prohlédnout obrázky.
Kapitoly však na sebe nenavazovaly a chvílemi příběh působil dost zmatečně.

14.02.2019 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha se mi velmi hodí do čtenářské výzvy - do bodu kniha od současné české autorky.
Příběh je velmi čtivý, akční, napínavý, dobrodružný a hltací.
Svět v knize je parádně a perfektně promyšlený a sladěný.
Slovníček na konci knihy byl pro mě nezbytnost - pomáhal mi v orientaci názvů v knize. Kapitoly jsou průměrně dlouhé a navnadí na další čtení.
Kniha má i menší nedostatky - součástí by mohla být i mapa vymyšleného světa. Knížka má hodně tenké stránky - měla jsem obavy, abych je neroztrhla.
Ilan mi byla sympatická - jen se chvílemi chovala dost paradoxně - jednu chvíli dětinsky, po druhé zase moc vyspěle.
Nejvíc sympatický mi byl Vargas.
Jsem zvědavá na druhý díl série na Faju a taky jsem zvědavá kolik dílů samotná série bude ve finále mít - maximálně má mít prý pět dílů - pokud jich bude tolik, tak doufám, že vyjdou brzy...

13.02.2019 5 z 5