1v8na 1v8na komentáře u knih

Běžkyně Běžkyně Peter May

Příběh je velmi čtivý.
Poznáváme zde opět nové čínské zvyky - co se týká svatebních zvyků, zásnubních či porodních a těhotenských.
Oceňuji vývoj hlavních postav, především jejich charakteru a životních postojů.
Kniha je plná zajímavých myšlenek a čínských přísloví.
Prostor dostávají i nové postavy v podobě Margaretiny matky nebo Liho otce a také i policejní postavy - např. detektiv Sun nebo Tchao.
Kniha má dlouhé kapitoly - což je dost nevýhoda.
Dost mi vadil otevřený konec - nutně potřebuju další díl.

01.12.2019 5 z 5

Kniha je bohatá na city.
Očekávala jsem, že bude psaná více procítěně.
Čte se velmi rychle - má velká písmena.
Na to, jak hluboké téma zde mělo být zpracováno, to bylo na můj vkus až moc divoké, kostrbaté a neohrabané.
A do teď nechápu, proč se ta knížka jmenuje, tak jak se jmenuje, když tam o tom nebyla moc ani zmínka?

07.11.2019 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Příběh přesně navazuje tam, kde první díl skončil.
Je čtivý, dobrodružný, plný akce a napětí.
Kapitoly jsou průměrně dlouhé a podporují čtivost.
Líbí se mi, že se postavy vyvíjí a to nejen Ilan, ale třeba i kapitán pětadvacítky. V tomto díle se odhalují různá tajemství, zároveň však vyvstává plno otázek, na které není odpověď.
V příběhu jde také o přátelství, hledání důvěry, odpuštění a pocitu někam patřit.
Mělo to pro mě i menší nedostatky, jako třeba to, že mi ve slovníčku chyběly slova z prvního dílu - knihy jsem nečetla po sobě a měla jsem je půjčené z knihovny, takže jsem některá slova marně lovila z paměti.
Ocenila bych i mapu území, po kterém se cestovalo.
Kniha má až příliš otevřený konec -nutně potřebuju druhý díl!!!!

03.11.2019 5 z 5

Pravidla pro šťastnou lásku Pravidla pro šťastnou lásku Pierre Franckh

Z knížky mám rozporuplné pocity.
Ze začátku mi přišla čtivá a bohatá na plno zajímavý myšlenek.
Nicméně za polovinou knihy nastal zlom a přišlo mi, že už ses dost myšlenek stále dokola opakuje.
Co se mi vůbec nepozdávalo, byl autorův příběh - příběh mi neuvěřitelný a založený na tom, že dává en jeden.

21.10.2019 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Autorka vzala náměty z jiných knih a spojila je do jednoho příběhu, což mi přišlo částečně že je knihy složena z ukradených příběhů. Některé pasáže mi v knize přišly zbytečné, naopak některé velmi důležité.
Chvílemi jsem měla dojem, že je kniha hodně předvídatelná.
Nicméně je i přesto kniha čtivá, čte se rychle. Je napínavá.
Velmi oceňuji, že je bohatá na city - nenávist, intriky, zoufalství, zloba, přátelství, nedůvěra žárlivost, rodinná vazba, láska, naivita i prozíravost.
Líbí se mi také, že se popisují charaktery i jiných postav, než jen hlavní hrdinky.
Hlavní hrdinka je celkem sympatická i když chvílemi naivní, ale na konci je hodně prozíravá.
Jsem zvědavá na další díl.

15.10.2019 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Jde o velmi zajímavé a poutavé čtení. Kniha je psána velmi netradičně - formou e-mailů, chatů, přepisů z kamer, apod.
Příběh má úžasnou grafiku a rychle se čte.
Líbí se mi, jak to je vše napínavé a hltací.
Také obdivuji nápaditost - spojit různé dokumenty do jednoho souvislého děje je umění.
V knize jsou i jména různých spisovatelů - jako například samotní autoři v seznamu mrtvých, Leight Bardugo tamtéž nebo Laini Taylor jako jedinec z Koperníka.
Jedinou nevýhodou knížky je to, že je to velká bichle a je nepraktická pro cestování.
Ze začátku mi trvalo, než jsem si ujasnila kdo je kdo, ale pak to bylo BOMBA!!

06.10.2019 5 z 5

Císařovy nové šaty Císařovy nové šaty Margaret Snyder

Čteno s dcerou před spaním. Parádní klasická pohádka.

30.09.2019 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Některé příběhy jsem vyloženě "žrala" jiné mě vůbec nebavily. Kniha mi přišla průměrná. Nejvíce mě bavily legendy, kde měl hlavní roli Tór - to byl můj hrdina.
Naopak Lokiho jsem nenáviděla od první stránky, na které se objevil.

25.09.2019 3 z 5

Méďové Méďové Václav Chaloupek

Příběhy se mi velmi líbily. Popisuje se v nich krásná příroda, zajímavosti z natáčení a zážitky spojené s medvíďaty.
Kniha je doplněna i fotografiemi, které příběhy skvěle doplňují.
Kapitoly nejsou moc dlouhé - ideální na čtení před spaním.

25.09.2019 5 z 5

Múdremu neraď, silnému nedvíhaj Múdremu neraď, silnému nedvíhaj Svetlana Pahutka

Kniha v sobě ukrývá velmi čtivý příběh z reálného života bohatý na city, emoce, lásku, přátelství a snahu bojovat a jít dál.
Líbí se mi začleňování Márie do vesnického života i to, jak jde za svým snem.
Každá kapitola je pojmenována podle měsíce - můžete tak vidět, že děj ubíhá, nestojí na jednom místě.
Ilustrace, jimiž je kniha doplněna, jen podkreslují samotný příběh.
Hlavní hrdinka i její syn jsou velmi sympatičtí.
Líbí se mi i různé komické situace, o které v knize není nouze.

22.09.2019 5 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Kniha má úžasnou obálku.
Je zde vykreslen parádní svět fantazie.
Příběh je velmi čtivý. Krátké kapitoly čtivost podporují.
Funguje zde parádní představivost. Příběh je velmi nabitý emocemi.
Co mi trochu chybělo, byla mapa Pláče - ocenila bych ji.
Je zde šíleně otevřený konec - potřebuju druhý díl!!!!!

02.09.2019 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Kniha mě dost zklamala.
Zaujala mě obálkou a námětem ze světa knih.
Měla jsem však šílený problém se začíst. Hlavní hrdinka mi nesedla - byla mi nesympatická.
Kniha skončila nedočtená.

16.08.2019 1 z 5

Tohle je má píseň Tohle je má píseň Richard Yaxley

Velmi mne zaujala anotace knihy.
Dost mě překvapilo, že autor je Australan a část svého díla zasadil do Čech - Prahy a Terezína.
Kniha je rozdělena do tří částí - Rafael, Anne a Joe - každý vypráví svoji část.
Pro mě nejvíce byla zajímavá, záživná a nejvíce mě bavila hned ta první část, kterou píše Rafael své dceři.
Autor se nechal inspirovat určitou skutečnou postavou - Friedl Dicker-Brandejsová - malířkou a zasadil ji do příběhu.
No konci knihy najdeme noty a text písně Vrabci letí - což je ústřední melodie knihy.
Příběh se mi líbil, i přesto, že část psaná za Annie a Joea mi nepřišly tak osudové jako ta Rafaelova.

02.08.2019 4 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Pohádky jsou krásné, čtivé, poutavé a některé napínavé až dobrodružné.
Kniha má i pěkné ilustrace, které pohádky parádně doplňují. Pro mě je tato kniha klasikou mezi pohádkami. Celkem v ní najdeme pohádek a každá má něco do sebe.
Jen některé mi přijdou trochu příliš drsné pro děti.

30.07.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jde o čtivý a poutavý příběh.
Líbí se mi náznaky Danovi minulosti z toho pro mě plynulo číst dál.
Kapitoly byly krátké a psány z pohledů obou hrdinů. V knize je parádní hra se slovy a skvělé vykreslení boje se strachem.
Chvílemi mi však kniha přišla velmi idealistická. A nesedla mi škola, do které chodili - přišla mi příliš americká.
Co mě velmi překvapilo, bylo to, že autor je Pražák - podle jména jsem myslela, že je cizinec. Až po přečtení knihy jsem si všimla, že na konci je psáno - český LGBT román pro mládež :-)
Jsem zvědavá na druhý díl.

24.07.2019 4 z 5

Šéfom môjmu šéfovi Šéfom môjmu šéfovi Michaela Zamari (p)

Z knihy mám dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu je čtivá, poutavá, oddechová, plná romantiky, lásky a o proti prvnímu dílu je zde taky hodně sexu, ale místy mi přijde příběh dost hluchý a překombinovaný.
Výhoda je v tom, že začíná tam, kde první díl skončil a pěkně knihy na sebe navazují.
Velmi se mi líbí pasáže, kde hlavní hrdinové povídají o svých životech i část, kdy Nelina matka zjistila, že je těhotná.
Příjemným zpestřením je i to, že prostor dostávají i vedlejší postavy - Nik, Kristy, Gabi, Andrej nebo Liana.
Co se mi však nelíbí, je natáhnutí knihy - je příliš natažená a těch situací, kdy Tomáš něco provedl, Nela se naštvala a urazila a Tomáš se pak musel omlouvat - těch tam byl na můj vkus až příliš.

19.07.2019 3 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

Příjemná, humorná a čtivá kniha. Čte se rychle a je plná humorných a vtipných situací. Kapitoly jsou trochu delší - nedočetly jsme je do konce a dcera už spala.
Přesto se nám medvídkovi příběhy velmi líbily.

13.07.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Příběh byl velmi čtivý, poutavý. Fascinovalo mě prostředí kérek, tatérů, tatérek a tetovaných.
Líbilo se mi střídání vypravěčů a i pohled samotného pachatele.
Postavy jsou celkem sympatické až na Roryho a Bradshawa - ti mi lezli na nervy a to dost!

28.06.2019 5 z 5

Šéf môjho šéfa Šéf môjho šéfa Michaela Zamari (p)

Kniha je čtivá. Má lákající obálku. Co mě u knihy udrželo, byly narážky na Nelinu minulost - chtěla jsem vysvětlení.
Čím víc jsem se knihou pročítala, tím se mi zdála lepší a víc mě bavila.
Největší problém jsem měla s prologem - náznak toho, že chlapi snad myslím jen na to jedno - na sex.
Některé pasáže mi přišly natáhnuté a některé otázky zůstaly nezodpovězeny.
Jsem zvědavá, jaký bude druhý díl.

24.06.2019 4 z 5

O praštěném Hurvínkovi O praštěném Hurvínkovi Helena Štáchová

Na knize oceňuji krásné ilustrace a doplnění fotkami loutek.
Samotný příběh mi přišel takový divný, divný styl psaní, který mi nesedl.
Kapitoly byly delší, což brání udržet dětskou pozornost.

24.06.2019 2 z 5