1v8na 1v8na komentáře u knih

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Příběh byl vynikající - dobře propracovaný a plný rozporuplných pocitů - velmi silný a bohatý na city. Při čtení se mi střídaly dost emoce - zlost, vztek, smutek, lítost, bezmocnost - jak na kolotoči.
Velmi oceňuji prolínání minulosti - období II. světové války a současnosti rok 2002. Velódrome d´Hiver je nejznámějším aktem francouzské kolaborace s nacisty. Z knihy je cítit skutečnosti situace.
Kniha je velmi emotivní a hodně rychle se mi četla a to díky krátkým kapitolám a zároveň nutnosti pokračovat dál.
Julia mi byla velmi sympatická a byla silná osobnosti a velmi jsem si ji oblíbila. Za to Bertrand - ten si zaslouží přiškrtit a zatřepat - aby se mi rozsvítilo.

04.03.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha měla čtivý příběh. Velmi jsem oceňovala to, že se jednalo o více generační, mnohovrstevnatý a strhující román. Je zde vykreslena doby za 1. a 2. světové války, ale i za doby komunistů až po převrat v roce 1989.
Jen mě dost štvalo, že Anežka byla velmi pesimistická a negativní a chvílemi mi tím lezla šíleně na nervy. Za to jsem si velmi oblíbila doktora Šimáka, který se zajímavým způsobem vyrovnával se svým životem.

22.02.2018 4 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Příběh je suprový a ohromně jsem si ho užila. Knihu hodnotím velmi kladně a pozitivně. Oceňuji hlavně umístění románu do druhé světové války. Hlavní hrdinka Hanneke byla velmi sympatická a vynalézavá, příběh byl uvěřitelný, kapitoly krátké, čtivé a zápletka velmi propracovaná. Postavy mi přirostly k srdci a obdivovala jsem jejich odvahu, vyspělost, rozvážnost, odpovědnost a smysl pro pomoc.

12.02.2018 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Možné SPOILERY!!
Na této knize oceňuji opět kapitoly jak z pohledu Sydney, tak i Adriana. Kniha byla čtivá, měla spád, ale Adriana jsem v první polovině knihy totálně nenáviděla a měla chuť ho zabít a přiškrtit!!! Ty jeho deprese a nálady byly jak na houpačce - přišlo mi to už ohrané a vadilo mi dost to, že se nesnažil najít řešení, jak z toho ven. Dost mě taktéž rozčilovalo jako chování u královského dvora.
Na druhou stranu velmi oceňuji kapitoly z nápravného centra - to, čím si Sydney prošla je naprosto nepochopitelné a Sydney u mě stoupla v ceně a oblíbila jsem si ji ještě víc.

04.02.2018 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Příběh byl velmi čtivý. Prvotně jsem nevěděla, co od knihy čekat - velmi mě zarazilo umístění románu - vražda v psychiatrické léčebně. Obavy však byly zbytečné. Kniha má celkem krátké kapitoly, což umocňuje čtivost knihy.
Děj byl velmi propracovaný. Odborné termíny z oblasti lékařství byly vysvětleny tak, aby jim porozuměl i laik. Ze začátku se mohla kniha zdát zdrženlivější - nicméně akce a napětí se dávkuje postupně....
Trimel, Jasmin i Maja mi byli sympatičtí.
Za mě prostě bomba.

21.01.2018 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Knihu jsem četla, pro to, že jsem potřebovala něco na odreagování a zasmání se - naprosto splnila svůj účel.
Ta vymyšlená slova mě pobavila.

11.12.2017 4 z 5

Smrtelná rána Smrtelná rána Thomas Enger

Tento díl byl naprosto famózní. Úžasné rozklíčování celé zápletky, která se odehrávala na pozadí předchozích dílů a v tomto se jí věnuje celá kniha. Henning byl úžasný hlavní hrdina a velmi jsem si ho oblíbila
Snad Enger napíše zase další super sérii, která bude čtivá jako tahle.

02.12.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Příběh na mě velmi zapůsobil - byl neskutečně silný,, dojemný a u některých stránek jsem si i poplakala. Hana mi ze začátku přišla divná a nesympatická - během čtení knihy a noření se do příběhu se vše přetočilo.To, co prožila, je nepopsatelné. To, co dokázala je velmi obdivuhodné a hrdinku jsem si velmi oblíbila. Velmi sympatická mi byla i Mira. Mít příběh ze dvou pohledů bylo velmi čtivé a poutavé.
A co říct na závěr?
Zde si půjčím větu od Gusty Horáčka: "O minulosti musíme vědět co nejvíc, abysme neopakovali stále stejné chyby!"

17.11.2017 5 z 5

Po stopách Rychlých šípů Po stopách Rychlých šípů Jaroslav Foglar

Knihu Život v poklusu jsem nečetla, pouze jen Po stopách Rychlých šípů - tato kniha je zajímavá a příběhy ze života Foglara mě zaujaly. Fascinoval mě jeho zápal pro přírodu, její krásu a jeho vztah k hochům - skautům, které vedl.
Měl velmi dobré nápady a byl odhodlaný a cílevědomý. Zaujala mě i obrázková a fotografická příloha.
Na druhou stranu byly však pasáže, které mě trošku nudily, které jsem přeskočila.

10.11.2017 3 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Příběh byl velmi poučný a velmi silný. Byl psán odborně, ale zároveň vše bylo vysvětleno. Co se mi hodně líbilo, bylo to, že kniha byla velmi reálná a opravdu uvěřitelná. Při představě, jak vypadal Londýn v 50.letech minulého století po druhé světové válce se otřepu. Je to nepředstavitelné a zároveň fascinující, jak se Anglie dokázala vzpamatovat.

07.11.2017 4 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Kniha mě nezaujala. Příběh mi přišel zmatečný a dost nepřesný. Chyběla mi v něm šťáva. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a její přátelé taktéž ne.
U této knihy jsem se dost zklamala.

28.10.2017 1 z 5

Já a můj syn Já a můj syn Marie de Saint-Exupéry

Kniha mě ze začátku v první části, ve které se píše o vzpomínkách, moc nebrala.
Druhá část mi přišla zajímavější. Dopisy, které psal syn své matce, jsou úžasné, empatické a plné citů.

21.10.2017 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Kniha je velmi čtivá a nachází se v ní velmi silný příběh, který ukazuje holá fakta, která nacisté opravdu prováděli. Chvílemi mi až běhal mráz po zádech, čeho všeho byly Němci schopní. Kniha mě opět přesvědčila v tom, že bychom neměli zapomínat na krutou minulost a rozhodně bychom ji neměli opakovat.

16.10.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Kniha nezklamala. Příběh byl úžasný. Jsem ráda, že kromě hlavního příběhu byla v knize zmínka i o Fionnlaghovi a Donně a jejich malé rodince.
Velmi obdivuji, jak spisovatel perfektně spojil minulost a přítomnost a také, jak oddělil vyprávění Tormonda - v ich formě - a ostatních - v er formě.
Příběh byl propracovaný, napínavý a emoční.
Velmi se mi líbil a Fin je mi stále velmi a velmi sympatický.

27.09.2017 5 z 5

Deník fejsbukové matky pokračuje Deník fejsbukové matky pokračuje Lucie Nachtigallová

Knihu jsem četla ve chvíli, kdy jsem potřeba něco humorného a zábavného, něco u čeho se pobavím. Rozhodně této volby nelituji. Kniha je psaná formou facebookových statusů a kniha je dokonce doplněna i fotky.
Velmi mě to bavilo a rozhodně doporučuju.

21.09.2017 4 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Příběh mě naprosto totálně odzbrojil. Kniha mě zaujala už jen svou obálkou a také anotací. Říkala jsem si, že to bude velice smutný příběh a že budu potřebovat kapesník - příběh byl silný- o naději a druhých šancí a přišel mi i reálný
Hlavní hrdinka Pavla je velmi sympatická mladá žena a silná osobnost, oblíbila jsem si ji od prvních stránek. Velmi mě potěšilo, že kniha nebyla psaná jen z pohledu Pavly, ale i Věrky a Zbyška - vytvořil se pak krásný ucelený celek.
Uvítala bych i pár kapitolek z pohledu Elišky.
Kniha se mi velmi líbila a mohu ji za sebe jen a jen doporučit.

15.09.2017 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Možné spoilery!!
Příběh se mi velmi líbil. Byl dobrodružný, napínavý, plný emocí - lásky, nenávisti, ale i zrady, pomstychtivosti a zklamání. Sledujeme příběh chlapce, kterému je na začátku příběhu devět let - je nástupcem svého otce knížete a žije bezstarostný život s otcem, matkou a mladší sestrou na hradě.
Marcus/Mikael mi byl sympatický od prvního okamžiku a od první stránky v knize. Sledujeme jeho příběh, jak se z rozmazleného malého kluka, měnil se v dospělého, sebevědomého a cílevědomého muže.
Dalším oblíbeným hrdinou v této knize byl pro mě Rafael. Tohoto muže jsem si zalíbila a hodně mě potěšil vztah, který měl Rafael a Mikael mezi s sebou. Také se mi líbila i část z Kostnice s mistrem Janem Husem.
Nicméně byly i stránky v knize, které mi přišly hluché, pro to šla jedna hvězda na hodnocení dolů.

08.09.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Příběh byl velmi dojemný. Sophii jsem si naprosto zamilovala a obdivovala jsem vše, co provedla a jak se se vším snažila vyrovnat. Liv mi byla sympatická o něco méně, nicméně i ona byla bojovnice a byla ochotná bít se za svá práva. Velmi mne fascinoval i popis Skleněného domu, hned bych v něm bydlela.

30.08.2017 4 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Příběh je byl prostě super!!!
S knihami od spisovatelky rostu, v pubertě jsem četla její romány o stejně starých dívkách. V tomto románu byla hlavní hrdinka opět stejně stará jako já.
Veroniku hodně obdivuji, to co zažila ona, bych já nerozdýchala. Vše vypadalo jako jedná krásná pohádka...
Verča je hrdinka, kterou obdivuji za její sílu, odhodlanost, za to, že se nevzdává.
Kdo mi lezl na nervy, byli Tiborovi rodiče. Strašně mě rozčilovali. Za to dvojčata Alan a Adam byla úžasná.

16.08.2017 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Soubor povídek mě velmi bavil. Knihu jsem si půjčila z knihovny s cílem se v létě odreagovat a tuhle službu kniha splnila. Odreagovala jsem se a výborně se bavila.
I když mi v některých pasážích kniha přišla přeslazená, i přesto se mi líbila.
Maxon je sen každé ženy.
Nejvíc mě potěšily ilustrace, které se mi velmi líbily. Kdybych knihu neměla půjčenou z knihovny snad je i vybarvím.

12.08.2017 4 z 5