1v8na 1v8na komentáře u knih

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Tahle kniha obsahuje celkem 62 básniček či písniček. MEzi nejznámnější patří Anděl, Morituri te salutant či Bratříčku, zavírej vrátka. Tyto tři písničky se mi líbí a dokážu je i pochopit, ale o ostatních váhám a nejde to říct tak jednoznačně.

14.08.2014 4 z 5

Půlkacíř Půlkacíř Karel Kryl

zajímavá zpověď Karla Kryla, ovšem přesvědčila mě jen o jednom - a to o tom, že Kryl byl skoro pořád nespokojený

14.08.2014 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

tak tahle kniha mě moc nebavila, opravdu ne

14.08.2014 2 z 5

Možná přijde i kominík Možná přijde i kominík Táňa Kubátová

velmi pěkné, romantické

14.08.2014 5 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Kniha se mi hodně líbila, hlavně se mi líbilo vykreslení malého Koljy.

Memento Memento Radek John

Tato tématika mě docela dost zajímavá, ani tahle kniha nezklamala

11.08.2014 3 z 5

Ro(c)k Podvraťáků Ro(c)k Podvraťáků Marie Formáčková

Film se mi moc nelíbil, bylo mi líto psa, který skončil v mandlu. Ale kniha byla príma

11.08.2014 3 z 5

Zachraň mě, lásko Zachraň mě, lásko Šárka Junková

příběh byl velice poučný a odstrašující. I tak obdivuji Janu, jak bravurdně situaci zvládla a našla si cíl života.

11.08.2014 4 z 5

Když padá nebe Když padá nebe Šárka Junková

Velmi poutavé a pravdivé příběhy. Obdivuju obě holky, že po tom, co se jim stalo, se dokázaly vzchopit a jít dál, žít dál.

Josef a Ly Josef a Ly Anna Vovsová

kniha se mi velmi líbila. Bylo to takové pěkné oddechové čtení. A líbil se mi i seriál v čele s Františkem Baumou.

11.08.2014 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

napřed jsem byla trochu zklamaná, že kniha se o dost liší od filmu, ale pak mé děj vtáhnul do knihy a těžko jsem se od ní odtrhávala. Opravdu výborné.

Na druhý pokus Na druhý pokus Táňa Kubátová

Příběh se mi velice líbil a sním také o takovém. Kdyby muj vysněný princ, kterého mám teď v mých 23 let, chtěl se mnou být i za deset let a pak dále na další život, tak bych byla ten nejšťastnější člověk na světě.

Manon Lescautová Manon Lescautová Antoine François Prévost

Jelikož jsem měla možnost srovnat divadelní hru s knižní předlohou. Víc se mi však líbila divadelní hra.

08.08.2014 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

hodně zajímavé, velmi mne to bavilo a doplnilo mi to nějaké informace k dílum o Harrym Potterovi.

Lásky a nelásky Lásky a nelásky Sandra Lanczová

Parádní příběh, taky bych chtěla takový prožít. Ale na svou matku v románech nemá.

08.08.2014 4 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

spoiler - příběhy jsou velice poutavé a pomohly mi vytvořit obraz o tom, jak asi přibližně vypadala druhá světová válka. Nejvíce se mi líbila povídka Vyšší princip. Byla z prostředí školních lavic. Nedokážu si představit, že bych měla být zabita, jen proto, že jsem souhlasila s nějakým činem.

Jedině Tereza Jedině Tereza Táňa Kubátová

Velice dojemný a pusobivý příběh. Nechtěla bych mít minulost hlavní hrdinky. Na druhou stranu ji obdivuju, musela mít pevnou vuli a trpělivost.

Matka Matka Karel Čapek

Napřed mi děj našel do hlavy, protože to bylo tím, že nemám své dítě a nemám o ně tolik strach, ale později mne příběh strhnul. Tento pŕíběh byl napsán pro manželku Karla Čapka.
Velmi se mi to líbilo.

08.08.2014 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

spoiler - příběh byl velice zajímavý. Obdivuji doktora Galéna, jak byl cílevědomý a nechtěl za žádnou cenu nikomu dát svuj lék. A ani ho nikomu nedal. Zároveň ho i lituju. Dal do své práce tolik energie a síly a stejně ho nakonec ušlape, udupe a ukope da žíznivých lidí, kteří chtějí válku.

08.08.2014 3 z 5

Třetí patro Třetí patro Ivo Pelant

spoiler - Příběh byl typický pro každou školu. Snad každá zažila někdy šikanu. Ale myslím si, že by šikana a mazáctví na školy nikdy dojít neměly. A nemělo by to dojít už vubec tak daleko, aby kluk kvuli tomu padal z okna a bál se potom říct skutečný duvod proč spadl.
Tenhle serál musím vidět v televizi. Knižní podoba se mi neuvěřitelně líbila.