Adele02 Adele02 komentáře u knih

Loki: Bůh, který spadl na Zemi Loki: Bůh, který spadl na Zemi Daniel Kibblesmith

A tak jo, nebudu se zdráhat a těch pět hvězdiček tomu dám. Protože tohle jsem si fakt užila a oproti Thorovi, který pro mě představoval strašný chaos, mě Bůh, který spadl na Zemi chytil od začátku. Loki je perfektní postava.

30.12.2021 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Hodnocení spíš 3,5* - pořád mě ten svět fascinuje a zbožňuju, jak se to vyvíjí; seriál se tu už v lecčem rozchází, takže v tomhle ohledu si mě to drželo, ale... ta první polovina byla strašně utahaná a to je v knize o téměř 1000 stranách trochu moc.

30.12.2021 4 z 5

Femme fatale Femme fatale Jiří Kratochvil

Zdeňkova část mě jakž takž bavila, u Katky už jsem hodně tápala a šlo to dolů.

Písečné dítě Písečné dítě Viola Fischerová

Kudy jsi bloudila
krásná a lačná
že jsi pro lásku
skočila z útesu do jezera

abys ji stvrdila
aby byla

Nepochopil nic
ani v těch vysokých horách
Nechal tě odejít

Teď po letech se dovolává
výšky srázu
ledové vody
tvého skoku

a volá

Matečná samota Matečná samota Viola Fischerová

Pane vrať mi tu úzkost o duši
již jsi dal unést
osmiletému dítěti

30.12.2021 3 z 5

Pravidla směšného chování Pravidla směšného chování Emil Hakl (p)

Čím to, že ty nejkratší knihy se vždycky čtou nejhůř. Vyprávění mi vůbec nesedlo a absence jakýchkoli emocí mi tam vzhledem k tomu, co se tam dělo, dělala spíš ještě větší paseku.

30.12.2021 2 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Vždycky jsem ráda, když mě autoři na konci něčím překvapí. Nenapadlo mě, k čemu to povede, a přitom to dává perfektní smysl.
Jo, souhlasím s tím, co čtenáři většinou říkají; ta magie si zasloužila větší prostor, stejně tak world-building, jinak by to postavy nemusely tolik řešit ve svých promluvách a nepůsobilo by to tak nějak nepřirozeně. Je to pomalé, ale bavilo mě to, je to kreativní a ne vše jsem čekala. Za mě rozhodně velmi povedená prvotina.

30.12.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Nejsem cílovka a je mi to jasné. Přesto jsem si ale čtení svým způsobem užila; knihu jsem vzala do ruky mezi zkouškami, takže po náloži povinné četby a skript to byl maximální relax, o což této knize zřejmě jde, takže tento účel to splnilo. Jistě, má to svoje mouchy - je to dost cítit tím počátečním psaním, popkulturní hlášky z toho činí vyloženě čtení „na teď", čtenářům za pět let už to třeba nic moc neřekne, a ano, bylo jich trochu moc, stejně tak mě rozčilovalo neustálé vypisování písniček. Zato jsem se ale několikrát zasmála, Olin humor, který na ní mám ráda, se tu opravdu projevil, a strašně mě bavily části s chaty (osobně bych se nebránila, kdyby takhle byla celá kniha :D). A po grafické stránce to je vážně pastva pro oči.

26.05.2021 3 z 5

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Knížku jsem četla v rámci knižní štafety a nebýt možnosti se do toho vyzuřit, asi bych to ani nedočetla. Jak jsem ostatně napsala i holkám v hodnocení; můj názor jde asi dost poznat z ubývajících poznámek, zato přibývajících vulgarismů. Chcete vědět, jak vypadá 500 stran absolutně o ničem? Takhle. (Ale nechcete, věřte mi.)
Ta kniha nemá děj. ABSOLUTNĚ ŽÁDNÝ. Tam prostě není zápletka - ale není to příklad díla, kde by to teda fungovalo. Směsice nefunkčních dialogů, směšných postav, deus-ex-machina situací a extrémních kravin, které si autorka cucala z prstu, jak se jí zrovna zachtělo. Koncem to zabila už totálně, nechápu, co se touhle knihou snaží předat za poselství.
Upřímně, dlouho jsem nad knihou nebyla takhle rozčilená :'D

28.04.2021 1 z 5

Město světců a zlodějů Město světců a zlodějů Natalie C. Anderson

Tak tohle byla jízda! Naprosto nečekané skvělé překvapení. Bavila jsem se od začátku do konce.

28.04.2021 4 z 5

Sexus necans: kniha pohanská Sexus necans: kniha pohanská Jiří Karásek ze Lvovic

Ve vlnách vína stopíme svou vášeň!
Ve vlnách vína stopíme svou duši!
Ve vlnách vína stopíme svou vášeň!

27.12.2020 3 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Wilde snad nikdy nezklame.

27.12.2020 4 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

O Vančurovi jsem od gymplu slyšela mnohé a příliš chvály to nebylo. Měla jsem z jeho děl trochu obavy - ale upřímně? Nebylo to ani trochu tak hrozné, jak všichni říkali. Jistě, neustálá přirovnání a dost velká obraznost zřejmě mluví za své, ale podle mě to bylo srozumitelnější než třeba Šrámkův Stříbrný vítr. A četlo se to příjemně.

18.10.2020 4 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Kde, kdeže tu dočekáš se odpovědi na všechny své otázky? Je člověk a... zabije se. Nechce už býti. Ale, jak je to možné, že už nechce býti?

Většina scén mi trochu splývala a ztrácela jsem se v návaznosti, ale jazyk toho díla je naprosto geniální. ♥

15.10.2020 4 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Člověk u toho hned dostane chuť se zase podívat na seriál. Klasický boží Sherlock a stejně boží kresba.

21.09.2020 4 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Uf. Rozhodně jedna z knih, která vás donutí nad životem trochu přemýšlet. Je neskutečné, v jak rozdílných světech žijeme.

20.09.2020 4 z 5

F. L. Věk II. F. L. Věk II. Alois Jirásek

O něco víc mě chytil první díl. Jak se ten druhý točí už i kolem jiných postav a ty známé se zase trochu komplikují na úkor toho, co předváděly v předchozím díle, nějak mi to nebylo tolik po chuti jako jednička. Ale pořád to je dobré a nevidím důvod, proč se Jiráskova tvorba všude prezentuje jako ta, která se nedá přečíst.

18.09.2020 3 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Upřímně, podle toho, co jsem od gymplu slýchávala na Jiráskův účet, jsem čekala daleko větší terno. F. L. Věk se čte příjemně, Jiráskův jazyk je srozumitelný a děj pěkně plyne, alespoň ve srovnání se svými dalšími vrstevníky.

18.09.2020 3 z 5

Americký roadtrip Americký roadtrip Patrick Flores-Scott

Upřímně, moc nevím, co si o tom myslet... Teodoro je strašně nepříjemný vypravěč. Jedna z nejsobečtějších postav, o kterých jsem kdy četla. A naprostá většina dialogů mezi sourozenci se odehrávala jak mezi mimozemšťany. Mělo to větší potenciál. Ale četlo se to příjemně a ta linka mezi Teem a Wendy (...byť bych teda svýmu skoro-příteli asi neříkala „kámo"...) byla docela roztomilá.

17.09.2020 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Chytlo hned na začátku a už nepustilo. Jasně, drží si to pohádkové vyprávění, ale i tak tam je pár překvapivých zvratů. A celková obraznost? Geniální. Víc takových retellingů, prosím!

14.09.2020 4 z 5