Adla-a-Aloisie komentáře u knih
(SPOILER) Tak trochu úvod do enviromentálního žalu pro nejmenší. Ale milý.
Knížka, která dětem ukazuje, že nic není černobílé a podivíni mají své důvody, proč se chovají jinak, než ostatní.
A ruku na srdce, pár takových melancholických lidí okolo sebe máme.
Tříleté dceři se příběh dědy v růžových kalhotách moc líbí. Je jednoduchý, srozumitelně podaný a doplněný půvabnými ilustracemi. A závěrečná věta? Ta dojala i mě, protože „nezáleží na tom, co si o tobě myslí cizí lidé. Důležité je jen to, co si myslí ten, kvůli komu to všechno děláš. Tvůj vnuk.“
Naše první detektivka! Zábavná a hravě veršovaná kniha z prostředí koček, psů a myší, která nás opravdu baví. Verše jsou jednoduché a velmi dobře přeložené (což u dětských knih není samozřejmostí), příběh má smysl i spád.
Původně jsem měla obavy, že je na detektivní příběh je příliš brzy, ale zbytečně. Čteme opakovaně už od necelých tří let a dceru příběh okamžitě vtáhl. Skvělý úvod do detektivního žánru :)
Druhý díl nádherně ilustrované knihy z prostředí oceánu s melancholickou atmosférou.
Bohužel i zde vnímám příběh jako slabší stránku knihy. Putování sourozenců má být sice dobrodružné, ale nás dostatečně nevtáhlo. Děj se točí kolem uspávanky, která nám úplně jazykově nesedí.
Budeme zkoušet číst opakovaně po nějaké době. Zatím je to pro nás spíš o pěkném pokoukání než o příběhu. A to je škoda, přála bych Gerdě víc.
Nádherně ilustrovaná kniha z prostředí oceánu s melancholickou atmosférou.
Téma smrti je u nás doma s dcerou otevřené, ale přiznávám, že tady nás mrtvá maminka a opuštěná Hilda zarazila. První čtení provázely slzy a stesk. Mám pocit, že příběh byl hodně po povrchu a zvlášť po tak silném začátku jsem čekala víc.
S tříletou Aloisií už jsme nějakou dobu čekaly, až na knihu přijde ten správný čas. To se stalo po návštěvě oceanária během dovolené, kdy nás příběhy mořských tvorů vtáhly.
Doporučuji si po přečtení udělat čas na obejmutí, utěšení a zpracování emocí. Když už víme, do čeho jdeme, číst budeme znovu.
Milá, něžná a krásně ilustrovaná knížka o stýskání po přírodě a dětské zvídavosti. Příroda si najde svou cestu za Májou betonem a malý výhonek je začátkem něčeho většího.
Čteme opakovaně od necelých tří let.
Milá knížka o lese a podhoubí, která se díky nenásilnému vysvětlení v jednoduchém příběhu dobře hodí k období „proč“. Teď už víme, proč jsou v lese všichni důležití.
Aloisii houby fascinují od malička, i proto patří Víla Muchomůrka mezi favority. Čteme opakovaně od tří let.
Vizuálně nádherná zimní kniha s poetickou atmosférou, která se hodí nejen na Vánoce.
Naše oblíbená hrdinka Hilda v komiksovém příběhu, který se hodí i pro mladší děti. My ho čteme opakovaně od necelých tří let.
Díky Hildě Aloisie dobře ví, že dobrodružství bývá trochu na hraně nebezpečí a že pohodlí si člověk nejvíc váží, když se vrátí unavený a promočený zvenku.
V hlavní roli liškoloušek Větvík: hrdina a věrný strážce Hildy.