Ahmose Ahmose komentáře u knih

Toto je náš príbeh Toto je náš príbeh Ashley Elston

Oddychovka
Námet knihy je veľmi zaujímavý. Päť chlapcov šlo po noci bujarej zábavy na poľovačku. Vrátili sa len štyria. Držia spolu a nepriznajú, kto vystrelil guľku, ktorá zabila ich kamaráta. Mladá stážistka a fotografka v právnickej kancelárii Kate sa snaží záhadu vyriešiť a pri tom zistí niekoľko zaujímavých vecí, ktoré sa týkajú aj jej života. Zaradiť však túto knihu medzi trilery mi príde trošku prehnané. Podľa mňa to má bližšie k detektívke, za celú dobu sa nedočkáme v podstate žiadnej veľkej akcie či záhadného zvratu. Postavám chlapcov tiež chýba akákoľvek hlbšia charakteristika, takže človek si len ťažko vytvorí vlastnú teóriu o tom kto by mohol byť vrahom. Ak hľadáte niečo pri čom budete chcieť vypnúť a nebudete nad tým musieť vôbec rozmýšľať, tak toto je presne pre vás. Priemer.

08.01.2021 3 z 5

24 hodín v starovekých Aténach 24 hodín v starovekých Aténach Philip Matyszak

Keďže starovek je moje najobľúbenejšie obdobie dejín a obzvlášť staroveké Grécko milujem, som z knihy nadšený. Želám si aby sa dejepis na školách učil formou, akou je písaná táto kniha. Autor neopisuje len suché fakty, ale dozvedáme sa ich zaujímavou beletrizovanou formou. Každá kapitola je písaná z pohľadu inej osoby, napríklad chrámového strážcu, lekára, bežca, hoplita či dokonca kurtizány. Strávime hodinu v ich spoločnost, spoznáme ich nie len z hladiska povrchného ale aj psychického a pri pohľade na ich život zistíme, ako vyzerali skutočné staroveké Atény. Zároveň sa v každej kapitole nachádzajú vysvetlivky a veľkým plusom sú aj náučné okienka, kde autor vysvetľuje udalosť, osobnosť, predmet či trádíciu. Vďaka tejto knihe sa dozviete kopu širších súvislostí. Hneď som si musel kúpiť aj dve predchádazjúce knihy zo série - 24 hodín v starovekom Ríme a Egypte. ODPORÚČAM !!!!

16.11.2020 5 z 5

Tyranova hrobka Tyranova hrobka Rick Riordan

Napriek veľa 5-hviezdičkových hodnotení, ja si nemôžem pomôcť, pre mňa séria Apolónov pád je v porovnaní s Percy Jacksonom a Bohoch Olympu slabšia. Autor sa síce opäť púšťa do odvážnejšich zvratov a prvýkrát mi v tejto knihe postava Meg neprišla neznesitelná, ale už cítim únavu série. Som zvedavý ako sa to skončí a teším sa na posledný diel.

20.09.2020 4 z 5

Čarovné zaklínadlo Čarovné zaklínadlo Chris Colfer

Hoci nepatrím do cieľovej skupiny, viem, že je to kniha určená hlavne deťom, nemôžem si pomôcť, toto by ma zrejme nebavilo ani moje dvanásťročné ja.
Kniha má celkom solídny začiatok, ale po ňom sa už dočkáme len neuveriťeľne predvídateľného príbehu. Samozrejme príbeh má dynamiku, takže čítať sa to dá, akurát už po pár stranách budete vedieť čo sa stane a ako to dopadne.
Za mňa slabší priemer a na pokračovanie sa v najbližšej dobe nechystám.

05.06.2020 3 z 5

Prokletá pevnost Prokletá pevnost Markéta Prášková

Väčšinou bývam skeptický keď siaham po knihe od českého alebo slovenského autora, v tomto prípade som však veľmi milo prekvapený. Dlho som mal chuť na nejaké "klasické" oddychové fantasy plné čarodejníkov, drakov, kúziel a hrdinských skutkov v krásnom prostredí bez výrazného politikárčenia a zrady všade navôkol. Táto kniha presne toto všetko má a myslím, že hlavne v týchto nie práve najľahších časoch pri nej človek príde na iné myšlienky a oddýchne si pri nej. A čo si budeme hovoriť... tá obálka je neskutočná, keď som ju uvidel tak som vedel, že tú knihu musim mať vo svojej knižnici. Jediný zápor, ktorý by som zmienil je, že kniha v sebe nemá mapu Agarveny, pomohla by v orientácií a lepšej predstave. Každopádne odporúčam !!!!

21.03.2020 5 z 5

Tieň kostí Tieň kostí Leigh Bardugo

Prvý diel kultovej fantasy série zo sveta gríš od autorky Vranej šestky mal dobrý začiatok, klišé YA stred a celkom slušný koniec. Je vidieť, že je to autorkyn debut, napísala ju ešte pred Vraňou šestkou a sama sa na nej eštelen učila písať. Rozhodne ale stojí za prečítanie a uvidíme čo prinesie ďalší diel.

15.02.2020 4 z 5

Čas opovrhnutia Čas opovrhnutia Andrzej Sapkowski

Ságu o Zaklínačovi ťahám už 2 roky, vždy prečítam jednu knihu a musím si dať pauzu. Tieto knihy majú vysoké hodnotenie a ja som si stále hovoril, že : "no ďaľší diel už bude lepší." No, nemôžem si pomôcť aj keď sa mi príbeh ako taký páči, Sapkowskeho štýl písania mi jednoducho nesedí, nevyhovuje a tie skoky v deji ma rozčuľujú, využíva veľmi zložité, skoro nezapamätateľné mená, takže vo vedlajších postavách sa vždy strácam a tým aj pochopenie politiky a intríg ide mimo mňa. Na druhú stranu posledné dve kapitoly boli veľmi pekne prepracované a dynamické. Ďaľší diel, Krst ohňom, mám síce kúpený, ale uvidím kedy budem v čítaní pokračovať.

14.02.2020 3 z 5

Černý tulipán - zkrácené vydání Černý tulipán - zkrácené vydání Alexandre Dumas, st.

Po pravde som po tejto knihe stiahol pre 2 veci : 1. Dej sa odohrava v Holandsku a tak sa mi hodilo ČV2019 (kniha o vašem oblibenem miste, zemi) 2. Bola na Martinuse v zlave. Musim povedať, že ma dost sklamala, moju pozornost si udržala hadam prvych 40 stran a potom to šlo už dolu vodou a mal som problem sa ju prinutit vobec čitat až som si povedal dosť a knihu som nedočytal. Ako už bolo spominane v komentaroch pod mojim, táto kniha je parodia sama na seba. Postavy vedu hlupe dialogy viac menej o ničom, dej je neskutočne predvidatelny a nudný, postavy sa spravaju iracionalne a neskutočne naivne. Velmi slabe!!!

07.11.2019 1 z 5

O pôvode druhov O pôvode druhov Charles Darwin

Pri všetkej úcte k pánovi Darwinovi, s prihliadnutím na obdobie, kedy bola kniha napísaná viac ako 3 hviezdičky dať nemôžem. Kniha sa číta veľmi ťažko a to nie som uplne laik, pretože v kruhoch prírodných vied sa pohybujem už istý čas, aj keď nie priamo v evolučnej biológii. Viem pochopiť prečo toto dielo svojho času spôsobilo taký rozruch a je to docela zaujímavé čítanie, ale Darwinove myšlienky sú už dávno prekonané a čo mi najviac na knihe vadí, že sa v knihe informácie často opakujú a zbytočne rozvádzajú do takých podrobností, že sa v tom človek stráca.

09.08.2019 3 z 5

Kráľovstvo podvodníkov Kráľovstvo podvodníkov Leigh Bardugo

Po prvom diely som išiel do druhého s veľkým očakvánim (laťka bola nastavená vysoko) a teda môžem povedať, že som veľmi príjemne prekvapený. Druhý diel je ešte lepší ako prvý. Opäť nechýbalo napätie a dej ma neskutočne bavil. Postavy sa nedá nezamilovať. Skutočne sa nestáva, že by si človek obľúbil všetky postavy, ale tu to inak nejde.
Dnes je ťažké nájsť kvalitné fantasy, ale séria Vrania šestka k nim určite patrí ! Odporúčam !!!!!

31.07.2018 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Čítal som aj sériu Percy Jackson aj Bohovia Olympu a myslím ,že táto kniha je zo všetkých najlepšia. Celkovo je príbeh úžasný a výborne napísaný :-) nechýba napätie, človek sa aj z chuti zasmeje a dej sa hýbe nestojí na mieste. Myslím ,že na svoje si prídu všetci milovníci fantasy a dobrodružných príbehov :-) . Túto sériu jednoznačne odporúčam.

09.03.2018 5 z 5

Neočekávané dýchánky Neočekávané dýchánky Jan Dobiáš

Je mi ľúto ,že to sem musím takto napísať ale táto kniha bola pre mňa sklamaním, ani som ju nedočítal do konca. Z 15 poviedok som prečítal osem a páčila sa mi iba jedna a to poviedka Prameň života(len preto dávam 2 hviezdičky inak by bola iba 1). Kniha možno niekomu, kto má rád krátke príbehy bude páčiť, ale mne tento štýl nesadol. Chýbalo mi tam napätie, postavy viedli úplne zbytočné, hlúpe dialógy alebo príbehu chýbala hlava a päta. Neodporúčam !!!

12.02.2017 2 z 5