Ailee Ailee komentáře u knih

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Příjemné počtení, ke kterému se nejspíš někdy ještě vrátím, přestože už dávno nejsem cílovkou. Ano, postavy občas byly trochu hloupé nebo naivní, ale zas je jim okolo třinácti, takže se vlastně chovali přiměřeně svému věku, což je velké plus. Asi jdu rovnou na další díl vzhledem k tomu, jak to skončilo.

03.12.2021 4 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

To ne! Takhle to přece nemůže skončit!
Poslouchala jsem jako skvěle namluvenou audioknihu a hlavní hrdinové si mě okamžitě získali. Příběh jako takový působí spíše jako povídky, které se nakonec propletou v napínavý závěr, ale rozhodně to není na škodu. Spíš naopak. Díky bardovi jsem se neuvěřitelně nasmála. A ano, protože anotace to neprozradila, poslouchala jsem tento díl jako první, ale vůbec to nevadí, i když jsem si možná vyspoilerovala události z jedničky, na kterou se jdu vrhnout hned teď.

29.11.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Další skvělý díl, u kterého jsem místy hlasitě proklínala některé postavy, ať už ty oblíbené, když udělali nějakou pitomost, nebo ty nenáviděné. Trošku mi však přijde, jako kdyby se toho za celou dobu vlastně zas tak moc nestalo. Ne že by to byla vysloveně výplň, jak u některých sérií bývá, to rozhodně ne, ale přesto... něco maličkého mi tam oproti jedničce scházelo. Přesto to bylo skvělé. Nimbus byl skvělý. Nevím, co mě na těch UI s osobností tak fascinuje, ale je to úplně jiný druh "postav", a rozhodně stojí za to. A teď si vzhledem k tomu, jak to skončilo, frčím koupit třetí díl!

20.11.2021 4 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Takové pohodové a příjemné. Žádné extra hrdinské super schopnosti, jen kouzla, amulety a rituály, což mám moc ráda. Ale chybělo mi tam aspoň trošku napětí.

07.11.2021 3 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Četlo se to rychle a svižně, stránky utíkaly raz dva. Ale moc jsem nevěřila té chemii mezi Hollywoodem a Marry. A Zsadist? Uh... no ten se zatím nepovedl. Autorka si snad do dalších dílů rozmyslí, jaký vlastně je.

16.10.2021 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Docela trefné na dnešní dobu.

02.10.2021 4 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Po prvním díle jsem si říkala: "Jo, bylo to dobrý, ale nevím, zda se k tomu vrátím podruhé, co z toho všichni tak jančej?" No a teď jsem dočetla dvojku. x-D Určitě jsem to nečetla naposeldy. Ta hromada linek se božsky pospojovala a hlavně tam bylo víc zajímavého a akčního děje, takže super! Ale jako... Pavle, hodláš mi nechat taky někoho naživu? :-D

23.09.2021 5 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

Tohle mě moc nenadchlo. Ten názor na "odpor" byl dobrý, ale ocenila bych více praktických rad, jak s ním zatočit.

23.09.2021 3 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Věčné opakování již řečených věcí, které zabírá stále více a více děje, docela začíná nudit. Pomalu začínám přemýšlet, že pokračovat asi nebudu. Poslední dva díly byly skutečně nezajímavé a nudné.

18.09.2021 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Četlo se to rychle a svižně. Postavy se občas chovaly naivně, ale bylo to dostatečně zábavné, aby to čtenář první knize odpustil. Na pokračování se docela těším.

18.09.2021 4 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Kratké a dobře namluvené s celkem zajímavým pohledem na věc.

14.09.2021 4 z 5

Otroci ze Sokora Otroci ze Sokora John Flanagan

Takové nemastné neslané. Člověk se občas zasmál, ale všechno jim prošlo, žádné velké drama. A Flanaganovo věčné opakování už řečeného stokrát za knihu, jakože nikdo nepozná, který z dvojčat je který, mě už začíná štvát. Dobře, může to znovu zmínit v další knize jako připomínku, ale nemusí to psát v každé kapitole.

05.09.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Opět poslechnuto jako skvěle namluvená audiokniha. Dějově trochu prázdnější, než předešlé díly, klade otázky, ale dává málo odpovědí a některým je složité porozumět. Prodleva mezi jednotlivými díly tomu pak ještě nahrává. Možná trochu překombinované, člověk musí dávat pozor a domýšlet si, ne se jen nechat hýčkat slůvky na stříbrném podnose, musí se trochu snažit. Ale takový Naslouchač prostě je. Všechny díly nemohou být top. Však nás ještě dva čekají.

28.08.2021 4 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Jasným plamenem mě asi nezaujalo tolik jako předchozí díly, ale pořád je to velmi dobré čtení. Charles s Annou mě zkrátka baví. A styl autorky je čtivý, i když se toho zas tolik třeba ani neděje.

12.08.2021 4 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Skvěle namluvená audiokniha. Postavy příběhu nejsou černobílé, ale mají své odstíny šedi, což je skvělé. Zakončení není zrovna happy end, ale díky tomu působí realisticky.

07.08.2021 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Odhaluje se pravda a minulost ukazuje svá temná tajemství. Hirka roste a zjišťuje, kým opravdu je. Originální a nápadité, i když ne tak napínavé, jak by mohlo.

16.07.2021 4 z 5

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

Tohle mě moc nebavilo. Chyběla akce, děj rozvláčný, dialogy pochybné. A přitom ten svět knihvazačství i hlavní zápletka Emmeta a Luciena měla potenciál.

02.07.2021 3 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Originální příběh s jednoduchou zápletkou. "Přečteno" jako audiokniha a myslím, že se povedl

28.06.2021 4 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Dloooouhé, na to, že se tam nic moc nedělo, a předvídatelné. Až moc. A kam se ztratil Will? Pokud to už dál bude jenom o princezně Madelyn, tak nevím, jestli chci pokračovat. Ne že by to byla špatná postava, ale Hraničářův učeň je Will, ten do toho příběhu patří.
Asi chápu, proč to v originále je rozdělené po Ztracených přibězích na dvě série.

28.06.2021 3 z 5

Běsnění Běsnění Robyn Thurman

Už to není od jedničky ono. Moc okoukané a nebýt těch hlášek, asi bych nedočetla. Kal si pořád v duchu pořád mele to samé, jak věčně utíká, jak nesmí mít děti, jak kvůli němu bratr všechno zahodil. Děj se opakuje a už ani není, navzdory tomu, co se tam děje, napínavý. Nebýt prapodivných vztahů hlavních postav, které mě tak baví, byla by to bída.

23.06.2021 3 z 5