Ailee Ailee komentáře u knih

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Jednoduchá dějová linka a rychle odsypávající celkem uvěřitelný děj. Žádné velké překvapení ani nečekané zvraty, vlastně je kniha dost předvídatelná. To co se stalo na konci mě zaskočilo, happy end jen napůl, ale protože děj utekl tak strašně rychle, asi jsem se neodkázala do knihy dostatečně vžít, aby vyvolal ty správné emoce.

14.02.2019 3 z 5

Magie v utajení Magie v utajení Ellie Boswell (p)

Když to budu posuzovat podle toho, pro kterou věkovou skupinu je to určeno, tak byla kniha skvělá. Ale protože já už jsem jí značně odrostla a ani jsem na až takovou oddechovku neměla moc náladu, tak pouze za tři.

12.02.2019 3 z 5

Spřeženci noci Spřeženci noci Darren Shan (p)

Trošku zdlouhavé, ale dobré. Pro někoho, kdo to ještě nečetl určitě spousta překvapení. I pro mě! pár věcí jsem zapomněla:-D

08.02.2019 4 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

To co mě na prvních dílech tak fascinovalo, zde už začíná být otravné. příliš mnoho otázek, žádné odpovědi, nikdy si nemůžete být jistí, kdo kope za jaký tým a co ve skutečnosti doopravdy chce! :-/ Tím se stalo, že kniha mě v polovině přestala bavit a dlouho trvalo, než mě zase chytla. I ty postavy... jakoby šly jednu dobu sami proti sobě. Nevím, nechávám mysl otevřenou a nedělám závěry. Ale jestli budu muset čekat až do posledního dílu, který dokonce ještě ani nevyšel, abych se aspoň něco dozvěděla... to to snad vzdám před koncem!

30.01.2019 4 z 5

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Tuto knihu jsem si koupila, protože jsem chtěla zkusit něco jiného a českého. Bohužel hned doma mě naštval fakt, že třetinu knihy zabírá JEN bibliografie autora. Prosím? TŘETINU?!
Druhý fakt, který jsem z anotace na přebalu knihy nepoznala, je ten, že se jedná o novelu Dlouhý sprint A povídku Ozvěna. V tu chvíli jsem knihu odložila s tím, že ji prodám, aniž bych ji četla.
Nakonec se mi jí zželelo a přečetla jsem alespoň novelu Dlouhý sprint. Líbil se mi svět, do něho byl děj zasazen. Líbila se mi i hlavní postava, ale co ten uspěchaný, až na kost oškubaný děj? Takové škody!

30.01.2019 3 z 5

Lovci z přítmí Lovci z přítmí Darren O'Shaughnessy

Jeden z těch až ne tolik zajímavých. Dlouho se nic neděje, pak je tam jedna kraťoučká napínavější vsuvka, aby se neřeklo, a pak rychlý akční konec. Ale možná až moc rychlý. Takový odbitý na to, co vlastně pro celý příběh znamená!

27.01.2019 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Má to své kouzlo, to se musí nechat.

24.01.2019 4 z 5

Smečka ze čtvrtého pokoje Smečka ze čtvrtého pokoje Mariam Petrosjanová (p)

Podivná kniha se spostou podivných postav. Nevím, jak to popsat. Čímsi ta kniha byla ohromně uhrančivá a fascinující. Na druhou stranu... o co tam vlastně slo? Spousta postav, jejichž účel se v ne/ději úplně ztrácel. Dějová linka, která prakticky neexistovala. Ale zas trn jazyk? Ty popisy a dech života toho podivného domu? To bylo blaho. Na tuhle knihu musí být člověk naladěn, aby si ji užil. Já v sérii však asi pokračovat nebudu.

20.01.2019 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky byly povedené a skutečně pěkné, takové milé pohádky pro děti s odkazem na svět Harry Pottera. Už méně mě bavily poznámky k jednotlivým bajkám. škoda, že je těch bajek jen pár.

16.01.2019 4 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Uf... Kromě školních let asi moje první setkání s K. Čapkem a... na delší dobu nejspíš i poslední. Nevím, co k tomu dodat. Pro mě to nemělo žádný kloudný děj, spousta třpytných slov okolo, která nám vlastně nic neříkala... V tomhle ohledu asi zůstanu kulturním barbarem :-( Ta doba mi je moc vzdálená, i když tehdy musel být příběh určitě velmi nadčasový. Zajímavé myšlenky s pohledem na společnost, to je pravda.

10.01.2019 2 z 5

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Nebylo to špatné, ale do děje mě to nevtáhlo. Na některé věci přišli až moc snadno. Jasně, je to Sherlock, respektive na jeho charakteru vystavěná postava (aspoň co se úvah týče, povahově už tolik ne). Ale taková oddychovka, když chce člověk něco lehčího? Jo, proč ne.

10.01.2019 3 z 5

Cesta k branám Damašku východní Afrikou Cesta k branám Damašku východní Afrikou Ondřej Havelka

Čteno kvůli výzvě, ale uznávám, že jsem se tím prokousala hopsem hoptam. Což není chyba knihy. Řekla bych, že je dobře napsaná, jen prostě jdou cestopisy úplně mimo mě.

07.01.2019

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Trošku zvláštní příběh. Zajímavé postavy a klišé jen trochu. Určitě budu pokračovat v dalším díle.

27.12.2018 4 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

První polovina mě neuvěřitelně nudila a nekonečné dumání hlavní hrdinky nad tím, s kterým klukem by měla zůstat, mě neuvěřitelně iritovalo! S třetí tlustou bichlí to už značně ztratilo na svém kouzle. Pokračovat mě donutily asi jen vtipné scénky, které díky tomuto milostnému trojúhelníku vznikaly. V druhé polovině to bylo hned lepší, když konečně vyrazily za třetím dobrodružstvím!

26.12.2018 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Jako povinnou četbu jsem tuto knihy nedokázala ani dočíst, jak moc mě tedy nebavila. Nyní odposloucháno jako audiokniha a musím říct, že se mi líbila.

18.12.2018 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Taková krátká jednohubka se silným poselstvím. Jak různý pohled na lidi můžeme mít a jak krutě se někteří umí chovat...

18.12.2018 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Když přihlédnu k faktu, pro jakou věkovou kategorii to je, tak za čtyři. Ale protože já jsem přeci jen už trooošku odrostlejší teenager, tak mám pár výhrad. Děj i nápad, byly super, ale trošku mě štvalo, jak "nahodile" tam některé věci jsou nacpané. Jen tak, aby to bylo zajímavější, přičemž to ale ztrácelo uvěřitelnost. Například chování jedné z postav. Úplně mimo logiku. Možná by bylo lepší, kdyby tam ta postava ani nebyla. Děj by se nezměnil a ten nejhorší zub by se hezky zarovnal.
Ale pro děti nad 10 let, holky i kluky... jo, jim to bude sedět. :-)

17.12.2018 4 z 5

Noční můra Noční můra Åsa Larsson

Pád do snů, tak tohle byla rychlovka! Těch pár stránek jsem přečetla jako nic. A končí nám to napínavě. Co všechno ukáže poslední díl? Pořád je tam spousta věcí, které by měl někdo vysvětlit!

09.12.2018 4 z 5

Bílý had Bílý had Åsa Larsson

Jak se blíží konec celého příběhu, začíná být děj opět o něco zajímavější. Přesto mě však nedokázal moc vtáhnout a knihu jsem četla značně s lhostejným přístupem.

09.12.2018 3 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Do háje... co to bylo na tom konci? Jsem nepřemožitelná a hotovo? Ne, je mi líto, ale v tomhle příběhu prostě nic nefungovalo. Postavy, děj, logika, uvěřitelnost, prostě nic. Dvě hvězdičky jen díky Kenjimu. To byla postava, která za něco stála. Jen škoda, že hrála druhé housle.

07.12.2018 2 z 5