Ailee Ailee komentáře u knih

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Bylo to dobré, i když to není úplně to, co většinou vyhledávám. Ale jednou stačilo.

10.10.2022 3 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

"Čteno" jako audiokniha. Vcelku to bylo dobré čtení. I když začátek mě bavil více, než "druhá část"., kde mi přišlo, jakoby se děj vytrácel a šlo jen o to, co všechno ještě hrdina přežije. Není to přímo můj šálek čaje, takže to asi neumím správně ocenit.

06.10.2022 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem si "přečetla" jako audioknihu víceméně z nouze. Byla jsem poslední dobou moc unavená a bolely mě oči na to, abych mohla číst, a vše, co by mě v audioverzi zajímalo, už mám poslechnuté. A tak jsem namátkou něco vybrala. Kupodivu mě to bavilo víc, než jsem čekala. Což bude hlavně tím, jak skvěle mi sedla hlavní hrdinka příběhu.

03.10.2022 4 z 5

Drákula Drákula Bram Stoker

Konečně jsem si myslela, že jsem narazila na další klasiku, která mě bude skutečně bavit, ale bohužel jsem si to myslela asi jen do první čtvrtiny knihy. Rozjezd to mělo skvělý, čtivý, poutavý, tajemný a strašidelný. Ale jakmile se děj přesunul do Londýna, začalo to pokulhávat. Do poloviny knihy to ještě šlo, tajemno stále lákalo, ale v poslední třetině knihy jsem se několikrát udeřila do hlavy a přemýšlela, jak mohou být postavy tak hloupé a slepé a nevšimnout si něčeho, co se jim v krátké době děje pod nosem už podruhé! Rozvláčné, natahované, okecávané. Kdyby se kniha zaměřila víc na děj, než jak o sobě postavy navzájem píšou, jak jsou úžasné, bylo by to zajímavější. Nerada haním klasiku, ale za mne bohužel ne. Kdybych neměla v audioverzi, asi bych nedočetla.:-(

25.09.2022 2 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Ale no tááák! Už zase rozdělené díly! Podobně jako v prvních dílech, tak i tento končí uprostřed nejnapínavější části, aby pokračoval v další knize, takže MUSÍTE hned začít číst další. Prostě musíte:-D

07.09.2022 3 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Během první poloviny knihy jsem to chtěla vzdát, Zsadist mě neuvěřitelně rozčiloval. Myslím, že si autorka tak docela neujasnila, jaký tedy ve skutečnosti je. U čtení mě udržel jen fakt, že už mám doma stejně celou sérii, a že kamarádka knihy od Wardové miluje. V půlce se to docela zlomilo, vývoj Zsadistovy postavy byl zajímavý, e ke konci už zas pro změnu přehnaný. Celkově se tento díl moc nepovedl.

18.08.2022 3 z 5

Kde zní zpěv krkavců Kde zní zpěv krkavců Klára Kubíčková

Dávám za čtyři díky tomu konci, ale do první poloviny jsem si skoro myslela, že ani nedočtu. Hlavní hrdinky se chovaly a mluvily nepřirozeně na svůj věk situaci, v níž se ocitly. Teprve od půlky mě to docela chytlo, děj se zaměřil na to hlavní a byl mnohem poutavější.

16.08.2022 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Zajímavě zpracované téma. Četlo se to prakticky samo. Rozhodně doporučuju.

07.08.2022 4 z 5

Kdovíjak mě to nezaujalo. Začátek ještě ano, ale od třetiny už nijak zvlášť. Přesto děj celkem odsýpal, ale nemělo to šťávu.

21.07.2022 3 z 5

Čarodějka a zlatý elixír Čarodějka a zlatý elixír Petra Kubašková

Asi nejzajímavější díl ze všech, příjemné završení série. Ale co ten Halloween? Ne že by bylo špatně ho tam zmínit, ale Vánoce čarodějky neslaví, kdežto slunovrat ano, tak proč se Halloween nedorovnal pohanským svátkem? To mě trošku mrzelo.

20.07.2022 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Uh... to bylo ono? To bylo to velké finále Smrtky? Poslední dobou mě máloco chytne, ale čekala jsem, že mě to z mé čtecí letargie vytáhne, ale bohužel. Bylo to takové... mdlé. Kde byla gradace? Takový sladkobolný konec. Chjo

16.07.2022 3 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Možná to je mnou, ale přijde mi, že to začíná ztrácet šťávu. Začátek byl dobrý, ale ten konec mi přišel tak nějak uspěchaný a bez napětí. Tam, kde to mělo gradovat, jako kdyby to přestalo autora bavit a chtěl to mít rychle za sebou. Neporazitelní a nepřemožitelní hrdinové Říma. A Řecka. Aspoň trošku nabančit měli dostat, jinak to ztrácí na uvěřitelnosti.

24.06.2022 3 z 5

Učeň lovce duchů Učeň lovce duchů Joseph Delaney

Taková rychlá jednohubka. Četlo se to rychle, ale přišlo mi to takové nemastné, neslané, zbytečně uspěchané. Toma jsem si oblíbila, ale jeho rodina mi nesedla. Postavy se chovaly divně

19.06.2022 3 z 5

Pravidla hry Pravidla hry Chloe Neill

Asi nebyla ta pravá nálada. Četlo se to dobře a stránky svižně ubíhaly, ale přišlo, že to už tak nějak postrádá šťávu. Vzorec, jehož se knihy drží, už je ohraný. A části, které by měly být napínavé, mě nechávají naprosto v klidu

30.05.2022 3 z 5

Kronův odkaz Kronův odkaz Pavel Bareš

Nooo... tak to bylo něco. Trochu mě mátly ty skoky v čase a moc mi nepomáhalo, že to poslouchám na etapy jako audioknihu, často jsem se musela zamyslet, stopnout to a jednotlivé události si "poskládat", ale o to šlo. Bylo to syrové a skutečné. Žádné přeslazené happy endy, ten konec tomu zkrátka skvěle sedl.

02.05.2022 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Tato adaptace mi moc nesedla.nejde snad ani tak o to, že se o adaptaci jedná, ale o příběh samotný. Byl takový suchý a nechytl mne. Problém byla asi Jeva samotná. Jako hlavní protagonistka mě nezaujala a nepřirostla mi k srdci.

27.04.2022 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Četlo se to dobře a Kelsea mi sedla. Přišla mi tak nějak uvěřitelná, i když to bylo zvláštní. Ale ona prostě JE královna. Trochu zvláštní mi přišel ten svět. V jednu chvíli se tam svítí pochodněmi, a pak mluví o plastice? Chápu, že Překročení změnilo dobu, ale ten rozpor je podivný. Konec mě trošku zklamal, čekala jsem něco více akčnějšího, důležitějšího. A hlavně více Kostěje:-D

16.04.2022 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Jednu hvězdičku ubírám jen za to, že mi Eliza místy přišla... ne přímo nafoukaná, ale něco na ten způsob. Vůbec, ale ani jednou se nesnažila s kýmkoliv vyjít. A tím myslím hlavně rodinu, dobře, je samotářka a lidi ji děsí, to beru, jsou takoví lidé, ale aspoň doma mohla mít snahu. Aspoň odpovědět sem tam celou větou?
Ale jinak mě příběh uchvátil. Líbilo se mi, jak si k sobě našli cestu s Wallicem, i to, jak Eliza postupně poznávala, jak neuvěřitelně vedle celou dobu je. Myšlenky ukryté v příběhu byly moc dobrél.

09.04.2022 4 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Ne že by to bylo špatné, ale hrdinky mi vůbec nepřirostly k srdci. Popravdě mě Daisy spíš vytáčela. Ale hádám, že kdyby mi bylo deset, příběh bych si užila.

04.04.2022 3 z 5

Blankytné hříchy Blankytné hříchy Laurell K. Hamilton

Marně přemýšlím, proč se tak trestám, když se dobrovolně k této sérii pořád vracím. Anita mi leze na nervy a autorka děj střílí od boku, jak ji to zrovna napadne. Lituju redaktora, který má sérii na starost!

04.04.2022 2 z 5