Aki12 Aki12 komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Vánoční koleda je právě jednou z knih, která vás při čtení donutí cítit vůni punče, mandarinek, pomerančů, citronového čaje a pečeného krocana a to vše, vás perfektně naladí do Vánoční nálady!
Mohu říci, že v tomto případě se mi líbí i filmové zpracování knihy, které se mi při čtení často připomínalo. I tak je kniha krásná a na Vánoce jako dělaná díky poselství, které nese.

06.01.2019 4 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Stejně jako Studie v Šarlatové je tento příběh rozdělen na dvě části. První část je excelentní ukázkou Sherlokovské dedukce a Doylova literárního umění na poli detektivek. Druhá část, ačkoliv jsem se na ní absolutně netěšil, mě uchvátila. Dokonce se mi líbila více, než část první. Dokonalé v ní Doyle popsal napětí, strach, nenávist a zradu. Rozhodně si tenhle příběh nenechte ujít, protože za mě, je ze všech Sherlockových příběhů, ten nejlepší!

17.07.2018

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Kniha mě nejvíce bavila v částech , kdy jsme se ocitli ve světě Erebos. Je pravda, že popis tohoto světa byl často docela dost důkladný, aby si ho každý mohl dobře představit a vžít se tak do herního světa, ale na druhou stranu bych se nedivil, kdyby zrovna tyhle části některé čtenáře, kteří zrovna hraní her na počítači neholdují, nudily.
Člověk po dočtený knihy, zjistí, že spisovatelka nenápadně a zábavnou formou a bez přehnaného moralizování poukazuje na nebezpečí hráčského fanatismu a upřednostňování herního světa před tím reálným. V dnešní době počítačů a vyspělých IT technologií je to velmi aktuální téma. Příběh mi přišel jako velice originální nápad.
Úplný konec s rozuzlením mi přišel trošičku slabší a hlavně, jak je tady často psáno, dost nereálný a mohl být více propracovaný a rozepsaný, ale i tak to knize na kvalitě zas až tolik neubralo.

13.02.2018 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Karel Čapek již tenkrát napsal velmi nadčasové dílo odrážející atmosféru tehdejší doby. Kniha je o smyslu všedního života - je to výprava, která objevuje i v nejobyčejnějším lidském životě nekonečnou krásu a veliké možnosti. Najdeme v něm ponaučení a zamyšlení nad problematikou válek a smyslu lékařství.
Naprosto skvostné dílo!

10.02.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tato kniha je snad jediná v mém životě, na kterou nedokážu napsat komentář. Každý člověk si v této knize najde svoje, a je tedy zbytečné psát, jak je skvělá. Spíše by se mělo psát, co člověku dala, a mě toho dala hodně!

12.11.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

!!SPOILERY!!
Smím-li vyslovit názor obyčejného mudly, jakým jsem já, tak paní Rowlingová opět překročila svůj limit a vyšvihla laťku opět vysoko!
Harry ale také nezůstal pozadu! Nejenže navštívil Famfrpálové Mistroství světa, na které si zamlouvám lístky aspoň 5 let dopředu, ale také se zůčastnil obvzlášť nebezpečné soutěže ,,Turnaje tří kouzelníků´´Spíše by se to mělo nazvat Turnaj čtyř kouzelníků, ale v závěru knížky je vše v pořádku. Chudák Cedrik :(.
Když jsem knížku četl poprvé, bál jsem se, že těch stránek je zbytečně moc, ale nakonci jsem byl zklamaný, že tam ještě aspoň dalších 500 stránek nepřibylo.
Rozhodně nelze všechny Harry Potter knihy srovnat, protože každá je svým způsobem dokonalá, ale tento díl je opravdu jeden z nejlepších.
To se nedá říct o filmu, při kterém jsem měl chuť vyslat na režiséra kletbu Avada Kedavra, abych skončil v Askabanu, kde se mi tak moc nepokřiví duše.

13.08.2017 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

(SPOILER) Tohle bylo zklamání, ale obrovské zklamání. Většina děje je slepena tak špatně, že by mohla být kniha o polovinu tenčí a nic by se nestalo.
Spousty nesmyslných momentů - neustálé cestování mezi Yorkem a Stokholmem mě vytáčelo stejně jako cestování z Venice do Kodaně na lodi?? - to se naši hrdinové dokáží tak často teleportovat?
Hledá je celá země, ale oni si trajdají po celé Evropě a chodí po nemocnících jak se jim zlíbí...
Počet náhod byl také neuvěřitelný, přestal jsem počítat po čísle 13...
S žádnou postavou jsem nesoucítil, akorát se všichni (včetně těch co žili tisíce let) chovali jako banda bezmozků. Navíc bylo plno postav úplně zbytečných. Třeba Allegra! K čemu byla, jak vlastně posunula děj? Budu si ji vůbec pamatovat alespoň 2 minuty potom, co knihu zavřu? NE!
Části o ekologii jsem málem přeskakoval jak špatně se snažila autorka poukázat, že je náš svět v ři..

20.05.2021 1 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha sázející na člověka, který to nemá díky své nízké inteligenci lehké a přitom je vykreslen jako člověk s velmi dobrým srdcem. Zde to však na rozdíl od jiných knih s tímto tématem (např. Zelená míle) působí strašně vypočítavě a nepřirozeně. Kniha je hlavně psána nějaký nudným stylem, který ve vás vzbuzoval dojem, že vlastně nevíte co čtete.
Hlavní myšlenka je ovšem krásná stejně jako závěrečné dvě kapitoly.

18.01.2019 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Krásně ilustrovaná knížka, která potěší oko dítěte i dospělého. Příběh o putování, poznávání a prožívání emocí je opravdu hezký.

11.01.2019 3 z 5

Uncanny X-Men: Druhá generace Uncanny X-Men: Druhá generace Chris Claremont

Kniha je jako každý komiks ve své době jednoduchý, naivní a bez hlubší myšlenky. Postavy jsou dost nevýrazné a většinou se jenom střídají v tom, co zrovna někdo řekne. Některé příběhy jsou poutavé, ale nijak originální nebo výborné.
I tak jde o velice důležitý milník pro další knížky, které Claremont vytvoří, a jež budou dokonalé.

23.12.2018 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh byl místy poutavý ale přesto mě moc nezaujal. Vyzdvihl bych pouze závěr knihy a zajímavý styl, kterým je Krysař napsán. Jsem rád, že kniha měla pouze něco kolem 80 stránek, neboť se obávám, že bych další strany navíc nezvládl. Navíc pořádek slov a jazyk, kterým je to napsané mi nesedl. Ztrácel jsem se v tomto díle a chvílemi mi připadalo, že jsem musel více přemýšlet nad smyslem věty, než nad příběhem samotným.

06.01.2018 2 z 5

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Naprostá komiksová pecka! Závěr skvělé temné detektivní ságy s Batmanem opravdu geniálně promyšlený komiks, u kterého vás konec rozhodně posadí na prdel! Teda až na příběh, který jsem čekal rozhodně namakanější. Chvíle mi jsem se v tom trošičku ztrácel, ale to nevadí! Přesto je to snad nejlepší komiks s Batmanem!

05.01.2018 4 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Byl jsem hodně příjemně překvapen, protože často hledám kvalitní komiksy a u DC se mi to mockrát nepovedlo!
Ale tenhle komiks je úplně něco jiného!! Hned od začátku mě překvapila báječná detailní kresba a rozmanitost děje, kdy se můžeme setkat s mnoha superhrdiny z DC světa. Skvělé jsou i ikonické momenty, který je tu opravdu požehnáno.
Batman: Ticho (svazek první) prostě udělá radost každému fanouškovi komiksů, i když v životě nečetl ani jeden příběh od DC!

05.01.2018 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha Velký Gatsby je zajímavá a i když mám z knihy rozporuplné pocity, určitě ji doporučuji všem, kteří rádi čtou silné příběhy o lásce.

29.09.2017 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Když jsem otevřel první kapitoly, tak jsem se docela zarazil a myslí mi proběhlo: 'Takhle to bylo napsané vždycky?' Christopher začal psát toto dílo, když mu bylo patnáct let a je to na něm docela dost znát. Když přehlédnu všechny podobnosti, jak s Harrym Potter, tak např. s Pánem prstenů nebo možná trochu Star Wars, je tu ještě jeho styl psaní.
Eragon se mi do srdce zapsal už dávno a já se obávám, že jeho vliv na moji osobu mu už nikdo nikdy neodpáře. Kniha mě naprosto uchvátil, a i když má ještě co dohánět, tak si myslím, že vzhledem ke všemu, co ji provázelo ani lépe dopadnout nemohla.
Obálka knihy se mi taky moc líbí. Je podařená. Ne moc veselá ani moc smutná a krásně vyjadřuje myšlenku a zaměření celé knihy. V jednoduchosti je krása.

27.05.2017 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

SPOILERY
Pro mě nejlepší díl ze série. I když byl začátek trochu zdráhavý a motor příběhu se nechtěl moc rozběhnout, tak mě Christopher přesvědčil o svém velkém talentu. Spisovatel dospěl. Jde poznat, že Eragon už není tím patnáctiletým chlapcem, který s Bromem a čerstvě vylíhnutou Safirou opustil údolí Palancar. Celý svět dospěl. Válka a útrapy se na Alagaësii podepsaly a já jsem tak rád, že jsem mohl sledovat, jak se tam s přispěním dvou mláďat mění dějiny. Dále jsem rád za to, že jsem mohl vidět, jak se dny mění v noci, vše zlé pomalu odplouvá spolu s proudem, a jak si chce Eragon pouze sednout a sledovat se Safirou západ nebo východ slunce.
I když mi ten konec docela dost připomíná konec Pána prstenů, a všechny ty ztracené životy... jsem vděčný, že jsem si knihu přečetl. A pořád, až do konce života, budu doufat, že Paolini napíše další knihu, nejspíš o Angele, tak jak slíbil, a že se do Alagaësie budu moct jednou vrátit bez toho, abych se už na první stránce prvního dílu musel brát kapesník, protože vím, jak to celé skončí.

27.05.2017 5 z 5

Ten žlutej parchant Ten žlutej parchant Frank Miller

Ten žlutej parchant ani tentokrát neupustil od prvků drsné školy, takže svět je opět tvrdý a nelítostný jako džungle. Ovšem s tím rozdílem, že kresba není tentokrát pouze černobílá, ale poprvé se v ní objevuje první barva - konkrétně žlutá, využitá pro vyobrazení hlavního padoucha. Což vůbec neublíží a ti, kteří nesnáší krev se tak opět nemusí bát červených skvrn.
Za mě, jeden z nejlepších dílů, z celého světa Sin City

14.04.2017 5 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Stačí jen zabíjet je výjimečná manga, k čemuž částečně přispívá i fakt, že původní dva díly Crew vydala jako jediný svazek. Čtenáři se tak dostává do rukou kompletní, svižný a na svůj žánr překvapivě hluboký příběh, který nelze číst jinak než na jeden zátah. Díky kombinaci pevně sevřeného děje s nádhernou kresbou se jedná o lahůdku, jakou by si nikdo neměl nechat ujít.

23.01.2017 4 z 5

Skrytá hrozba Skrytá hrozba Maggie Stiefvater

Kniha není žádná literární pecka. Je to pohádka pro děti, která zaujme i ty starší, kteří se budou usmívat nad některými trapnými situacemi nebo menší neschopnosti hlavních hrdinů. Tento díl mi přišel lepší a promyšlenější, akčnější. Dělo se v něm podstatně více, než v prvním díle a konec byl celkem překvapivý, takže si rozhodně přečtu další díl.
Jelikož jsem předtím dal 3 hvězdičky, tak nyní prostě musím dát 4.
Přiště snad nebudu muset zase váhat a dám 4 hvězdičky bez mrknutí oka.

02.11.2016 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nyxia je skvěle napsaná kniha, která vás od první stránky vtáhne do děje a nepustí vás dokud si nedočtete poslední stránku. Nenajdete kapitolu bez nějaké akce, zvratů a nečekaných událostí. Čtenáři sci-fi budou z knihy nadšení asi nejvíce, protože se setkáte s něčím novým s něčím originálním. Nutné dodat že by knize měli dát šanci všichni, kteří mají chuť na něco oddechového.
Ps. Gramatických chyb si radši nevšímejte, protože jich tam je fakt hodně :D.

29.04.2019 4 z 5