Aki12 Aki12 komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

JISTĚŽE JE TO V TVÉ HLAVĚ, HARRY. TO NEZNAMENÁ, ŽE TO NENÍ SKUTEČNÉ.
Já tedy doufám, že některé scény v knize se mi děly jenom v mé hlavě. Hlavně ta zdlouhavá 300 stránková pasáž plná nudy.
Nikoli dokonalé, jako minulé díly, ale má to k tomu velmi blízko.
Harry dospěl a ve svém finále naservíroval (tedy aspoň pro mě) nejslabší díl série. Tentokrát už žádná pohádka, ale plnohodnotná válečná vřava, která se objeví až v závěru knihy, což vás trošku zamrzí. Nemluvě o otravné odrovnávání důležitých postav mimo děj.
Pořád ale přiznávám, že autorka napsala velice důstojné zakončení série. Až na poslední kapitolu, tu si mohla odpustit.

13.01.2019 3 z 5

Časogram Časogram Natalja Ščerba

Kniha Časogram začala ztrácet svou typickou kvalitu. Více než 1/3 knihy je bez smyslu a zbytečně nám natahuje příběh, který by mohl klidně skončit už v tomto díle. Hodně situací zde začne být nelogických a celkově ten dokonalý svět, který autorka vytvořila, ztrácí svou dokonalost. Jediné štěstí, které autorka má je, že je tato kniha předposlední, protože při představě, že bych měl číst další natahovanou knihu bych se na celou sérii vykašlal.

13.01.2019 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Možná se někomu nebude líbit, co teď řeknu, ale já považuju Brisingra jen za takový spojovací most. Říkám si, že by to v mnoha ohledech vypadalo lépe, kdyby se rozdělil na dvě části a ty se přidaly k druhému a poslednímu dílu. Nerad říkám, že mě bavil ze všech dílů nejméně, protože to není pravda. Christopherovo psaní se pořád zlepšuje a k tomu já nedokážu nepřihlédnout.

06.01.2019 5 z 5

Obecná škola Obecná škola Zdeněk Svěrák

Opravdu milá kniha, odehrávající se v poválečném Československu, která čtenáře velice dobře nasytí atmosférou a také životy lidí tehdejší doby. Idyla a naděje z knihy přímo sálá a velice dobře ji podporuje krásná čeština, kterou pan Svěrák používá. U knihy jsem se pěkně uvolnil, zasmál a počítám, že se k ní někdy zase vrátím.
Ps. Film toho Oscara měl získat :(.

06.01.2019 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Celou dobu při čtení vidím barevné postavičky Tima Burtona. Filmový Karlík je pro mě prostě nepřekonatelný, jedinečný, barevný a zábavný. Knížka se čte rychle. Je na mě až moc stručná a přímočará, ale předpokládám, že byla původně zamýšlena dětem.

06.01.2019 3 z 5

Modré pilulky Modré pilulky Frederik Peeters

Komiks se zajímavým tématem, který se pokouší střípkovitě vyprávět, jaké je to žít s někým kdo je HIV pozitivní. Modré pilulky nás učí nevidět věci jen černě a bíle, nabádají nás nezapomínat na humor a ukazují, jak lze hodnotně a se ctí zažít, užít, přežít podobné situace. Kresba je samozřejmě perfektní a k některým částem se pořád vracím s úsměvem.

23.12.2018 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Kvalita povídek je různá. Některé povídky pro mě neměli vůbec smysl a hned jsem na ně zapomněl, ale jiné (hlavně povídka Kuráž) bylo pro mě něco dokonalého.
I přesto mi nějak uniká pointa některých povídek, ale podle mého, na každou povídku si musí člověk přijít sám postupem věku.

23.12.2018 3 z 5

Ach jo, pozvdechl si mudla z malé země Česká republika, po přečtení Harryho Pottera a Prince dvojí krve. Jak to ta autorka vlastně dělá, že je to tak skvělé?! Proč máte po přečtení pocit, že se v knize nic nedělo, ale přesto jste se do ní zamilovali? Jak autorka dokázala nacpat napětí, emoce a hlavně onu těžkou dobu temna, o které se mnohokrát zmiňoval Brumbál do jedné knihy?
To se asi nikdy nedozvíme. Proto paní Rowlingové děkuji za vše co do teď napsala, a autora filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, obviňuji z černé magie, kterou použil na vytvoření onoho příšerného filmu.

21.09.2018 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Hodnotit knihu jako celek je velice těžké, protože každá povídka má jinou kvalitu a jiné poselství, které dokáže čtenář pochopit až v průběhu svého života. Nicméně svou originalitou a krásnou češtinou, kterou pan Svěrák perfektně ovládá, má kniha obrovskou hodnotu, kterou si umí vážit všichni milovnící života, jako takového!

(Část, ze které jsem plakal smíchy, ale i dojetím:
"Já už na Ježíška nevěřím.Věřil jsem do patnáctilet, protože jsem retardovaný a my to máme všechno zpožděné. Ježíšek není, Petře, řekl mi táta loni. Ale Ježíš,to si pamatuj,ten je. Kdyby nebylo Ježíše,tak by
naše utrpení bylo ještě větší. Táta říká,že nebýt Ježíše,on s mámou by ten kříž neunesli. Tak jsem si zapamatoval, že Ježíšek není a Ježíš je.)"

11.05.2018 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tuto knihu (i přes Hrabalův styl) obdivuji, protože je psané s životní nadsázkou, do knihy jistě vkládal nějaké ze svých vlastních zkušeností a zážitků z války. Dojemné jsou hlavně autorem popisované vlaky s přepravovanými zraněnými vojáky a zvířectvem a v neposlední řadě tragický závěr. Ale co si budeme povídat, každý z nás si bude pamatovat hlavně situaci s tisknutím razítek :)

13.02.2018 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Vynikající nápad, který měl tak obrovský potenciál. Kniha je plná krásných, lehce a vzdušně působících popisů. Obsahuje spoustu zajímavých myšlenek, které člověka nutí se zamyslet nad svými vlastními hodnotami.
I když chápu, že ne každému se zalíbí, a to díky již dříve zmiňovaným popisům. V polovině knihy je jedna kapitola, kde je popisováno co Dorian dělal, proč a jak to dělal. Zde jsem se modlil, ať kapitola skončí! Bez těchto stran by se kniha, dle mého názoru, klidně obešla.
Ale i přesto se pak kniha vrací zpět na svou úroveň. A zalíbila se mi postupná přeměna Doriana z nevinného mladíka v záporného parchanta.

10.02.2018 4 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Srdce času je rozhodně lepší než první díl. Pro čtenáře se příběh konečně začíná rozjíždět. A kombinace našeho světa s časodějnictvím, byla opravdu skvělá. Zvlášť když se příběh odehrává na dětském táboře! Vasilisa a její společníci si užijí spousty akce a dobrodružství a rozhodně nedostanou šanci se nudit, což samozřejmě platí i pro samotné čtenáře. Autorka vytvořila vskutku pozoruhodný svět a já už se nemůžu dočkat, až zjistím, kam to povede dál, protože konec mě opět navnadil na další díl.

24.01.2018 5 z 5

Smrt a jiné vrcholy mého života je báječnou, čtivou a ve všech směrech zajímavou knížkou, který rozhodně stojí za přečtení. Sebastian Niedlich, její tvůrce, v ní krásně ukazuje, že ani Smrt to nemá na světě jednoduché a že i někdo takový touží po přátelství a možná i lásce. Martinovi a i nám jako čtenářům se sice z prvních několika stránek a kapitol může zdát, že přátelství se Smrtí může bát báječné a zajímavé a že cestovat z místa na místo jen díky pouhé myšlence je určitě velká pecka, ale faktem je, že vlastně není o co stát.
I když mě kniha ze začátku bavila, od 80 stránky nudila, tak konec, který byl velice k zamyšlení, mile překvapil, a tak zůstávám u svého názoru, že knihu stojí za to číst.

22.08.2017 5 z 5

Dračí pomsta Dračí pomsta Naomi Novik

Autorka se rozhodla obohatit Temerairův svět o další země a udělat už tak bohatý svět ještě bohatším. Bohužel příběhově mi díl připadá mnohem chudší. Nevím proč, ale už to není tak skvělé fantazy, a tak skvělý srhující příběh Jezdce a jeho Draka, ale více mi to připomíná, jako kdyby se autorka snažila na tomto díle aspoň něco vydělat, i kdyby měla napsat něco takového!
Doufám, že příští díl to napraví.

14.04.2017 3 z 5

Velká tučná zabijačka Velká tučná zabijačka Frank Miller

!!SPOILERY!!
Třetí díl je hodně o akci, ať už se jedná o útok na Jackieho, přestřelka se žoldáky, či závěrečná zabíjačka. Jak už je v Sin City zvykem, Miller nechává postavy mluvit v prvním pádě, a to navíc po stranách panelů – textu je tedy opět dost, a nutno podotknout, že hutná atmosféra ze stránky téměř kape.
Pořád to ale nemá na předešlé dva díly, které byli oproti tomuhle, mnohem lepší!!

14.04.2017 4 z 5

Simpsonovi: Komiksové extrabuřty Simpsonovi: Komiksové extrabuřty Bill Morrison

Pokud má čtenář z televize nakoukanou nějakou tu desítku epizod, papírovou podobu si v hlavě snadno rozpohybuje a nechá bubliny přeříkávat Lábusem, Dejdarem a dalšími. Vizuální podoba shodná s televizní si o ten pohyb sama trochu říká. Lehce si tedy každý uvědomí, že komiks se Simpsonovými zastává především funkci doplňku ke kultovnímu seriálu. A jako takový je fajn. Oddychovka pro všechny věkové kategorie v tomto případě ke spokojenosti úplně stačí.

04.09.2016 2 z 5

Profíci v akci Profíci v akci Skottie Young

Rocket s Grootem rozjedou přímo obří akční bombu, která vám nedá vydechnout! , Hlavní smyslem celé této série a Skottie Young si toho je velmi dobře vědom je ono kouzlo nenáročné zábavy, která vám posouží dokonale. Proto se nedivte, že vám v některých částech knihy bude připadat, že Rocket a Groot malinko ztrácí dech. Tento malý problém, totiž odpustíte autorovi okamžitě poté, co Groot otevře pusu.

24.11.2019 3 z 5

Tolkienovi hrdinové Tolkienovi hrdinové David Day

Myslím, že věta: Nezbytná kniha pro každého fanouška Tolkiena rozhodně nesedí. Kniha obsahuje řadu nepřesností a mnohdy spekulací, které jsou založeny pouze na autorově představivosti. Kromě krásně zpracované obálky, která mi mou knihovnu pěkně zdobí, je kniha zralá leda na podpal.

24.11.2019 1 z 5

Thanos se vrací Thanos se vrací Jeff Lemire

Thanos se vrací je nejlepším představením mocného Thanose českým čtenářům. Komiks už od začátku vybočuje svým skvělým provedením a skvělým příběhem. Při čtení si uvědomíte, že Thanos je skutečné monstrum, které zabije cokoliv, co mu stojí v cestě, ale po dočtení tohoto komiksu si tuto postavu zamilujete.

11.08.2019 5 z 5

Tolkienovy bitvy Tolkienovy bitvy David Day

Myslím, že věta: Nezbytná kniha pro každého fanouška Tolkiena je nejspíše nejpřesnější. Knihu si nejvíce pochválí lidé, kteří přečetli Tolkienův Silmarilion, Hobita a Pána Prstenů. TI, kteří viděli jenom Hobita a Pána Prstenů určitě kniha také nadchne, ale váhal bych, jestli se vám vyplatí si jí koupit. Já osobně jsem z knihy nadšen a i přesto, že jsem některým kapitolám nerozuměl, je hezké mít v knihovničce tak pěkně zpracovanou knihu, ke které se můžete vždy vrátit a dozvědět se tak něco nového.

29.04.2019 2 z 5