Alaglesia Alaglesia komentáře u knih

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

I když bylo v knize mnoho postav a střídaly se ve vyprávění, k mému překvapení jsem se v nich lehce zorientovala. nemám politická témata ráda, ale kniha byla čtivá, námět zajímavý, z velké části podložený realitou. Jenom si myslím, že autor je zaujatý vůči Klausovi. Tahle kniha patří k těm lepším z autorovy dílny, proto čtyři hvězdy.

14.12.2016 4 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Volné pokračování knihy Báječná léta pod psa mě pobavilo a řadím to mezi lepší autorovy výtvory. Opět mě pobavili historky o této neobvyklé rodince. Kousky Marca a Pava byly k popukání. Také se mi líbil střídavý styl vyprávění - Kvido vypravěč, deník Aničky, vyprávění formou divadelní hry. Určitě doporučuji a uvažuji, že tenhle titul zařadím i do své knihovny.

14.12.2016 4 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

I když jsem nejprve viděla filmovou verzi a až potom sáhla po této knize, přečetla jsem ji jedním dechem. Viewegha styl mi vyhovuje, je to nenáročné odpočinkové čtení, na mateřskou dovolenou akorát. :-)

14.12.2016

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Tak začátek knihy vypadal slibně, v závěru jsem byla spíše zklamaná. Jednalo se spíše o vykreslení charakteru obyvatel Sázavy, než o samotnou vraždu. Její rozuzlení a jak se to vlastně celé stalo, byl věnován asi tak odstavec.

14.12.2016

Naprostý propadák. Autor se v otcovské roli snažil vtipně podat pohádky pro nejmenší, ale vůbec se mu to nepovedlo.

14.12.2016 1 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film a byla jsem mile překvapena, jak věrně se film zachoval ke knize. Je to jeden z mála případů, kdy se mi líbila kniha i film, úplně stejně. Určitě se ke knížce vrátím. Je nenáročná a hlavně končí happyendem. :-)

07.12.2016 4 z 5

Na dvou židlích Na dvou židlích Michal Viewegh

Tyto fejetony byly mnohem zábavnější a zajímavější, než fejetony z knihy Švédské stoly (ty jsem ani nedočetla).

07.12.2016 3 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Na tuhle knihu jsem náhodou narazila, když jsem tápala knihovnou a hledala něco na vypůjčení. Zaujala mě obálka a ilustrace knihy a nelituji, že jsem si ji vybrala. Formánek má osobitý vypravěčský styl, který v Čechách nemá obdoby. jeho vyprávění není nudné a náměty nutí k zamyšlení. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

První kniha od této autorky. Nenadchla ani neurazila. Styl vyprávění mi moc nesedí, ale zaujaly mě příběhy v knize. Jsem zvědavá, jestli další tituly budou podobného rázu nebo o něčem jiném. Každopádně témata jsou trochu depresivní. Trošku mi to připomíná Monyovou, ale ta je čtivější a vtipnější.

07.12.2016 2 z 5

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

No, vzhledem k tomu, že jsem tuhle publikaci četla jako druhou, první byla Chalupářkou z donucení, musím říct, že se nesla v podobném duchu. Opět popisy prací na nově zakoupené chalupě. Tato kniha byla alespoň obohacena ještě popisy z výletů a autorka chvílemi nechala nahlédnout i do soukromého života. Přesto je to kniha nekvalitní, kterou by dokázal napsat kdekdo. Dám autorce ještě jednu šanci a uvidíme, jestli se to ponese v podobném duchu.

07.12.2016 1 z 5

Život nanečisto Život nanečisto Barbara Nesvadbová

Druhá kniha od této autorky. Báře Nesvadbové se musí nechat, že má svůj osobitý styl psaní. Knihu jsem přečetla během dvou večerů, byla nenáročná. Že by mě ale nějako nadchla nebo jsem si z ní "sedla na zadek", tak to ne. Proto uděluji jen dvě hvězdy. Navíc mi hlavní hrdinka není příliš sympatická.

07.12.2016 2 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Další kniha od mého oblíbeného autora. Ve vyprávění se opět setkáváme s hrdinou Davidem Zajícem, který po osmi letech cestuje na Siberut. Kniha na mě působila spíše jako cestopisné vypravování, občas nějaká zápletka. Formánek ale dokázal změny na Siberutu vylíčit tak, že mě samotné to všechno bylo líto a cítila jsem se jako David Zajíc. Formánek prostě umí.

07.12.2016 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Dvě dějové linie - život invalidního člověka a úskalí, se kterými se mlže setkat a deník manžela hlavní hrdinky. Ten chlap byl fakt magor. Potkat někoho takového, beru nohy na ramena, i když nefungují. Stejně jako ostatní knihy Monyové, jsem i tuto přečetla jedním dechem.

07.12.2016 4 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Kniha od mé oblíbené autorky, která měla méně depresivní nádech než ty ostatní. Příběh ze života, který byl velice čtivý. Líbilo se mi, že to bylo vyprávěno z pohledu hned několika členů rodiny. Určitě doporučuji.

07.12.2016 5 z 5

Sedm svateb a jeden rozvod Sedm svateb a jeden rozvod * antologie

Z edice Česká povídka, je to snad první kniha, ve které mě bavily všechny povídky. Knihu jsem přečetla za jeden den. Líbilo se mi různě pojaté téma svatby a nedokážu říct, která povídka byla nejlepší. Každá měla něco do sebe.

06.08.2016 3 z 5

Na večírku Na večírku * antologie

Další moje kniha ze série české povídky. Tahle se mi líbila nejvíc, protože se mi nelíbila jenom povídka od M. Viewegha. Líbilo se mi, jak každý z autorů pojal téma úplně jinak. Určitě to není typ knihy, po které bych znovu sáhla.

23.03.2016 3 z 5