Alaglesia Alaglesia komentáře u knih

Lepší než ve filmu Lepší než ve filmu Lynn Painter

Oddechové letní čtení, které mě vzhledem k jednoduchosti a předvídatelnosti bavilo. Líbila se mi myšlenka soundtracku ke knize a odkaz na písničky k jednotlivým scénam.

09.07.2024 3 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Pro léto jsem si vybrala knihu "mrazivých povídek ". Upřímně mě vůbec nemrazilo. Povídky byly napsané amatérsky, nedokázaly vytvořit ani atmosféru. Autorka vzdávala hold Kingovi a odkazoval na něj, ale absolutně se k jeho umu nepribližuje. Když už byl v nějaké povídce zajímavý námět, autorka ho nedokázala využít.

03.07.2024 1 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Další oddechové čtení. Musím říct, že nejméně sympatická mi byla Helena, takže mi trvalo, než jsem se začetla. Potom už byl děj v tempu. Čtivý a lidský. Že vše Hartlivych knih tuto hodnotím jako průměr.

22.06.2024 3 z 5

Divné děti a smutná kočka Divné děti a smutná kočka Petra Soukupová

Četla jsem bez znalosti předchozího dílu a nevadilo mi to. Stejně tak mi nevadilo, že je kniha zacílená na dětského čtenáře. Kniha je čtivá, pro mě vleklá. Dynamická a zvratová pro mě byla až poslední čtvrtina knihy. V knize obsazeno několik hlubokých myšlenek, vyřčených dětmi. Připomenutí toho, jak na věci nahlížet jednoduše a nehledat nic za oponou. Prostě to je, tak jak to je.

26.04.2024 3 z 5

Metody a postupy poznávání žáka Metody a postupy poznávání žáka Václav Mertin

Kniha velmi užitečná do knihovny každého pedagoga. Dnes nelze sehnat, doporučuji jako e-knihu, která se neustále aktualizuje a snadno se prokliknete na důležité odkazy. Kniha obsahuje snad vše, co by Vás mohlo jako pedagoga zajímat. Navíc je psaná čtivou formou. Je strukturovaná a přehledná.

28.09.2023 5 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Tak konečně jsem dočetla závěr. Byl velmi rozsáhlý s zdlouhavý. Upřímně přiznávám, že pasáže děje, který se odehrával na Alcatrazu jsem přeskakovala. Věnovala jsem se hlavně pasážím s Johnem a Sofií, protože mě zajímalo, jaký závěr autor pro dvojčata vymyslel. Jinak bych asi knihu ani nedočetla. Byl plná akčních scén, autor se snažil o dynamiku, ale marně. Bylo to celé vleklé, místy i zmatené. Autor se měl řídit heslem, že někdy je málo, více. Závěr se mi líbil. Myšlenka paralelních světů si myslím je pro mnohé komplikovaná. A myslím, že mnozí čtenáři odkládají ságu s otazníkem v mysli.
Přesto má tato série své místo ve fantasy světě. Akorát bych jí od dva díly zkrátila.

17.08.2023 3 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Tento díl série jsem četla poprvé. Děj má podobný spád jako předchozí díly. Co mě překvapilo byla reakce jednoho z dvojčat, i když se to dalo předvídat. Velmi mě zaujal příběh mečů, který měl obrovský potenciál, ale autor ho bohužel nevyužil. Zajímavé také je, že postavy už nejsou černobíle vykresleny. Není jednoznačné, kdo na které straně stojí, jestli dobra či zla. Zároveň si je dobré uvědomit, že na dobro či zlo nelze příběh dělit. Každá strana má v něčem svojí pravdu a dobrý úmysl.

14.08.2023 3 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

Tento díl mi připadal jako umělé protahování samotného vygradování finále. Bavil mě ze všech nejméně, což se projevilo i rychločtením některých pasáží, především osudu Johanky a spol. Co bylo asi nejvíce zajímavé, tak asi poodhaleni osudu původní země a vzniku věštby. Jsem zvědavá, co autor připravil na závěr.

14.08.2023 2 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Na knihu jsem narazila náhodou, když jsem hledala v knihovně dílo Jany Poncarové. Kniha se mi moc líbila. Mám ráda, když se o dějinách mohu dozvídat skrze osobní příběhy pamětníků. Připadá mi to mnohem autentičtější a mnohem více vypovídající. Někdo by mohl oponovat, že je jsou dějiny zahaleny subjektivitou pamětníka, ale opravdu je to mnohem více vypovídající než záznamy v kronikách. V jednom díle Anastasie zazněla myšlenka Rodové knihy. Každá rodina by měla zaznamenávat události života a rodiny do knihy, která se dědí po generace. To nejvíce vypoví o historii a zároveň to umožní budoucím generacím poznat své předky. Ta myšlenka se mi moc líbila.
Já sama jsem v rámci závěrečné práce na VŠ zaznamenávala formou rozhovoru osud poslední židovské obyvatelky v původní židovské vesnici a bylo to pro mě nesmírně přínosné.
Na knize se mi líbil nádech první republiky, který zde byl cítit v každém vyprávění. Líbilo se mi,jak všichni pěkně mluvili o dětství a rodičích. Škoda, že některé příběhy nebyly více zacílené na konkrétní osudová témata, potenciál tam byl. Ale záleží na vztahu a důvěře, jaký si autorky s dotazovanými ženami vybudovaly. Někdy to prostě nejde a člověk se neotevře.
Gratuluji k takovému počinu a knihu doporučuji každému, koho zajímá historie a každodenní život.

03.08.2023 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Děj druhého dílu začíná nabývat na dynamice. Tentokrát se dostáváme do Paříže, kde se seznamujeme s dalšími historickými i mytologickými postavami, významnými památkami. Nejvíce sympatická a charakterově vykreslená mi připadá postava Perenely, ackoliv v knize představuje vedlejší dějovou linku. Překvapením byl Josh, jeho jednání a velmi dynamická proměna. Akční kouzelnické scény opět až přehnaně akční s předvídatelným koncem. Hurá na třetí díl.

28.07.2023 3 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Poslední sourozenec a poslední příběh, který jsem už jen tak prolítla, protože opakující se popisy a fráze už mě nějako nebavili. V této knize byl kladen důraz na to, že láska na první pohled může být slepá a že jeden nevhodný okamžik v jisté době, Vám zaručeně zajistí sňatek.

07.07.2023 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Další osud jednoho ze sourozenců, tentokrát Hyacinth, která se smířila s tím, že než aby se vdala za někoho nudného a hloupého, raději bude sama a svobodná. Osud jí do cesty ale přivedl Garetha, který je znám svojí milostnou historií a nedostatečným majetkem. Garethovi se dostává do rukou tajemný deník, který by mu měl pomoci s odhalením pokladu. V celé záležitosti mu pomáhá Hyacinth.
Oddechové čtení, opakující se motivy, se kterými jsme se mohli setkat v předchozích dílech. Tento díl byl alespoň obohacen a záhadu a dobrodružství ve formě hledání pokladu.

07.07.2023 3 z 5

O vílách a snech O vílách a snech Léna Brauner

Provedení knihy je na pět hvězdiček. Nádherná obálka kombinovaná zlatou a zelenou, velmi kvalitní papír. Už jsem se dlouho nesetkala s takhle poctivě vydanou knihou. Krásné obrazy Lény provází všechny příběhy, které v knize jsou. Jsem moc ráda, že jsem si knihu koupila, protože mám takhle průřez jejího díla na jednom místě. Jelikož se Léna proslavila kresbou víl, není překvapením, že i většina jejich textů je o vílách. O tom jaké jsou, kde je můžeme najít, jak se projevují, jaké s nimi má zkušenosti. Další texty jsou různá zamyšlení nebo sdílení jejího života. Text jsou čtivé, ale obsahuji hloubku. Vím, že je to kniha, ke které se budu vracet. Už při čtení některých pasáží jsem si říkala, že tohle si budu číst několikrát a vždy v textu objevím něco nového. Kniha je dle mého názoru především pro romantické duše a snílky.

03.05.2023 4 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Krásný příběh, ve kterém sledujeme osud žen Libby, Sadie a Olivie. Libby je moderní úspěšná žena, která si právě prošla rozvodem a několika potraty. Cítí se zlomená a vrací se do rodného městečka, kde na ní čeká dům po otci. Je sama, nikdo z rodiny jí už nezbyl. Má pouze kamarádku z dětství, která jí pomáhá celým procesem projít.
Potom je zde Sadie a Olivia, jejichž osudy se protkají v dobách druhé světové války. Olivia přijíždí do městečka, do panského sídla se svým manželem. Prchá z Londýna před leteckými útoky, při jednom z nich málem také zemřela. Setkání se Sadie rozjasní její každodenní šedivé dny, kdy se cítí neužitečná a zbytečná. Nepomáhá ani tomu skleník, který jí novomanžel pořídil, aby měla nějaký svůj projekt. Sadie k Olivii nastupuje jako řidička. Je jí sedmnáct let, řídit umí od dvanácti, kdy musela pomáhat otci rozvážet pálenku. Zůstala pouze s matkou, bratři jsou ve válce, otec zemřel.
Děj krásně proplétá osudy jednotlivých hrdinek, který je opředen tajemstvím. Tajemství panského sídla. Co všechno tyto tři ženy spojuje, jak jsou jejich osudy navzájem propleteny? To se dozvíte při čtení knihy. Začátek je trochu kostrbatý, ale potom děj krásně plyne. Autorka se dotýká i tématu svobodných matek a neoprávněných chirurgických zákroků na "duchem slabých ženách". Vřele doporučuji.

03.05.2023 4 z 5

Bridgertonovi (4-6) - komplet Bridgertonovi (4-6) - komplet Julia Quinn

Další trilogie pokračuje v líčení osudu Colina, Eloise a Francesky.
Při čtení zjistíte, že autorka se značně už vyčerpala mnoho námětů. slovních obratů a dialogů se opakuje. Šestý díl do završil obrovským množstvím milostných scén, které byly na můj vkus už i přehnané.
Nejvíce se mi líbil díl pátý, který líčí osud Eloise. Ta se po svatbě nejlepší přítelkyně rozhodně vzít osud do svých rukou a změnit ho. Ze zatvrzelé feministky, která se odmítala vdát, se najednou stává dívka, která ke ochotna se provdat za vdovce, který má dvě děti. Jaké je její zklamání, když se láska na první pohled, ani velká romantika nekoná. Ale svůj vztah si musí budovat pomalu, skrze přátelství.

11.03.2023 3 z 5

Krásná a laskavá kniha pro děti. Předčítala jsem jí dětem ve škole a všem se moc líbila. Klukům i holkám. Příběh Justýnky dává prostor dětem rozvíjet svoji fantazii a prožívat s Justýnkou a jejím jednorožcem dobrodružství. Jako bonus jsou v knize nádherné malby Lény Brauner.

09.02.2023 5 z 5

Šťastné a veselé… 2 Šťastné a veselé… 2 * antologie

Jedna z lepších povídkových sérií. Nejvíce se mi líbila povídka Mám to ve svých rukou a Anděl na půdě.

14.12.2016 2 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Super knížka, první od této autorky, kterou jsem četla a určitě se vrhnu na další. Čtivý, jednoduchý příběh, který mi zpříjemnil jedno odpoledne. U některých scén jsem se nasmála, něco mi připomínalo mě a mého manžela, a když jsem mu některé pasáže odcitovala, souhlasně se uculoval.

14.12.2016 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Průměrná oddechová knížka. Hlavní hrdinka mě rozčilovala svoji hloupostí a naivitou. Přes všechny rány osudu jsem ráda, že autorka ponechala otevřený konec a hrdince tak šanci šťastného konce.

14.12.2016 3 z 5

Láska v New Yorku Láska v New Yorku Iva Pekárková

Kniha mě moc nenadchla. Povídky většinou končily velice pesimisticky. Vypravěčský styl autorky je průměrný. Doporučila bych tak ke kávě, když si chcete něco přečíst. Možná ale článek v nějakém časopisu by byl lepší.

14.12.2016 1 z 5