Alethea_k Alethea_k komentáře u knih

Ruské byliny / Russkije byliny Ruské byliny / Russkije byliny Jana Hrčková

Přijde mi zvláštní, že je kniha určena pro začátečníky. V knize se nezaznačuje přízvuk, což je přesně to, co začátečník potřebuje. Slovní zásoba je přizpůsobena samozřejmě tématu, ale opět... Jako začátečník potřebuji procvičit/naučit obvyklá slova, ne tato archaičtější. Na procvičení dobré, ale pro začátečníka na úrovni A1/A2 to dle mého může být těžší... I přesto, že se jedná o zrcadlový text.
Velmi si cením audia, které lze dohledat na stránkách albatrosmedia. Navodí to atmosféru.

03.03.2023 4 z 5

Cizí domov Cizí domov Erica Pedretti

Autorku jsem objevila jen a jen díky Čtenářské výzvě 2023. Chtěla jsem mít pouze splněné téma a namísto toho jsem natrefila na zajímavou osobnost, o které toho budu chtít zjistit rozhodně víc. Příště si již texty přečtu v originále. Otevírá a naznačuje spoustu vážných a důležitých témat. Stojí za pozornost.

06.01.2023 4 z 5

Večery a noci Večery a noci Afanasij Afanasjevič Fet (p)

Prozatím nejlepší ruská sbírka básní, jakou jsem kdy četla.

17.11.2022 5 z 5

Vlnobití Vlnobití Fjodor Ivanovič Tutčev

V průběhu čtení jsem měla pocit, že autor vykrádá sám sebe. Užívá neustále stejná slova, což je nejlépe patrné v okamžiku, kdy si přečtete sbírku najednou. Toto mi bohužel nesedlo.

28.10.2022 2 z 5

Tweety s city Tweety s city Elizabeth Rudnick

Když člověk přistoupí na fakt, že se v celé knize stane akorát přesně těch pár vět v anotaci a že jsou takové věci jako tweetování, emaily a blogy naprosto retro, je to vlastně fajn oddechovka do MHD. Kdykoliv můžete přerušit čtení, o nic nepřijdete, ničemu to nevadí.

15.09.2022 3 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Scott Reintgen

Začátek knihy mě vyděsil. Musela jsem si po roce vzpomínat, jakou roli hraje v příběhu jaká postava, zmátlo mě okamžité babrání se ve válce, vojenských strategiích a politikaření. Do třetiny knihy jsem byla zklamaná a trošku zoufalá. První díl mě chytnul od začátku, přečetla jsem ho za jeden den a přišel mi zkrátka skvělý.
Tohle čtení ze začátku dost bolelo. Pak se ale příběh rozjel, nabralo to grády a párkrát jsem zůstala sedět s otevřenou pusou, že co se to vlastně stalo.
Úplný konec jsem takovýto očekávala, proto jsem si z něj nesedla na zadek. Potěšilo mě, že není duologie založená na romantice, naopak je spíš důsledkem toho všeho, co se hlavním hrdinům přihodilo.
První díl byl ale o trošku lepší :)

14.07.2022 4 z 5

Past Past Andrew Fukuda

I po několika letech mám pro upíry slabost. Na tom se asi už nic nezmění. Příjemně mě překvapilo, že si i po letech od čtení prvních dvou dílů pamatuju celkem děj a hlavní postavy. Velmi vhodně bylo autorem zvolené, že se děj většinově odehrává v průběhu asi 2 dní. Kniha neměla žádná hluchá místa, nic co by bylo možné proškrtat nebo bylo nudné. Jediné co poslední dobou v knihách nezvládám, je propojení moderních technologií a života jako ve středověku. Na jednu stranu mají tablety, na druhou stranu jezdí na koni a v kočárech. Ale až na tento detail jsem nadšená. Konec a velké odhalení jsem opravdu nečekala, v této době mě to možná o to víc zasáhlo. Škoda, že série skončila. Ráda bych věděla, co se stalo pak.

27.03.2022 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Z konce mám radost, i když se to dalo očekávat. Neuvěřitelnost toho celého nemusím asi zmiňovat. Ale je dobře, že to končí třetím dílem. Mohla by z toho vzniknout pěkná fraška. Takhle 3x a dost má úspěch.

29.01.2022 4 z 5

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Potěšilo mě, že jsou na útěku. Zase hrozně naivní, hl. hrdinové moc důvěřiví, ale utíká to samo, přečtené za chvilku a o zábavu máte postaráno. Odpočinkovka.

29.01.2022 4 z 5

Zápisník smrti 4 Zápisník smrti 4 Tsugumi Ohba

L a Kira jsou skvělí jako vždy, druhý Kira mě dráždí a nelíbí se mi, i když je pro děj zásadní. No, uvidíme, jaké to bude dál.

19.09.2021 4 z 5

Zápisník smrti 3 Zápisník smrti 3 Tsugumi Ohba

Pořád stejně skvělé, akční, napínavé a hlavně propracované jako v případě předchozích dílů. Co víc si přát...

Zápisník smrti 2 Zápisník smrti 2 Tsugumi Ohba

V polovině dílu jsem se ptala sama sebe, o čem to sakra ještě bude. Díly jsou tak napěchované akcí a zvraty, že by bohatě stačily 2 díly k ukončení. Ale jsem velice spokojená a nakonec i ráda, že Death note druhým dílem nekončí.

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Napoprvé jsem odložila po 10 stranách, ale jsem moc ráda, že jsem této manze dala druhou šanci. Pane jo, to byla jízda! A je i po přečtení více dílů za sebou :) Moc doporučuji, není to tak slabé - jako třeba Čertova nevěsta. Jsem zvědavá, co z toho na konci vyleze.

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

No tak tohle byla blbost. Knížku Will Grayson Will Grayson jsem sice nečetla, ale mělo by to přece fungovat samostatně, samo o sobě. Téma a myšlenku, kterou by knížka měla předat, to zpracování úplně zabilo. Ten příběh ve své podstatě žádný příběh nebyl, muzikál/divadelní hra je to jen proto, aby se to vydalo. Nevím jestli to v aj zní míň hloupě a doslovný překlad je na škodu, ale tohle fakt ne...

05.06.2021 odpad!

Jack Wolfgang Jack Wolfgang Stephen Desberg

Nevím, jestli autor částečně zamýšlel komiksovou verzi Farmy zvířat a hledat v tom něco víc, nebo si užít jen bláznivý a akční komiks s troškou romantiky. Ta linka mě na tom bavila nejvíc a štve mě, že se nevyřešila. Kresba je povedená, na odpočinek ideálka. Nejspíš se k tomu už nikdy nevrátím, ale přišel vhod ve správný čas.

05.06.2021 4 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Neurazí, nenadchne. Teď o svém zkouškovém to vnímám jako fajn oddechovku, která mě odvede od učení. Ale normálně bych tomu dala minimálně o hvězdičku míň. Grafická stránka nádhera, obsah dost hrůza. Těžké uvěřit, že toto mělo na sociálních sítích úspěch. Vtipné to moc nebylo a zklamalo mě to, i když jsem od toho nic nečekala.

03.06.2021 3 z 5

Zima Zima Hubertus Rufledt

Druhý díl mě bohužel zklamal. Vždyť se tady prakticky nic nestalo! Má to stále atmosféru, to ano, ale celý komiks byl příliš krátký, nic převratného.

17.08.2019 3 z 5

Muž na pokraji vzplanutí Muž na pokraji vzplanutí Jiří Hájíček

Líbilo se mi to tak půl na půl. Některá haiku se mi vryla pod kůži, bez jiných bych dokázala žít dál. Každému se líbit jen tak nebude :)

05.08.2019 3 z 5

Agnes Agnes Peter Stamm

Mé první setkání se švýcarskou literaturou dopadlo na výbornou. Příběh se mě neuvěřitelně dotknul, nepojednává de facto o ničem, ale přitom obsahuje úplně vše. Agnes se mi dostala zcela pod kůži, její příběh budu mít v hlavě ještě dlouho po dočtení. Musím si od autora přečíst vše, co u nás bylo vydáno. Tenhle za to stojí.

30.06.2019 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Knihu jsem ani nedočetla, vůbec mi nesedla historická YA. Alespoň vím, že takové knihy nemám vyhledávat.

01.06.2019 1 z 5