Alienn Alienn komentáře u knih

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Velmi podařená kniha a s autorkou určitě nekončím. Má dar chytnout čtenáře hned od začátku a udržet jeho pozornost po celou dobu. Z mého pohledu nejsou v knize žádná hluchá místa a rozuzlení je velmi překvapující. Doporučuji.

01.12.2016 4 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Hodně slabé. Vůbec neříkám, že téma je nezajímavé, ale kniha má tak málo děje a tak urychlený konec. Celkový dojem z ní je, že jsem se vlastně nic nedozvěděla.

01.12.2016 2 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Velmi příjemné odpočinkové čtení, které jsem si užila. Velkým bonusem pro mě bylo zajímavé prostředí, ve kterém se příběh odehrává a které dalo knížce to něco navíc oproti jiným románům s romantickým nádechem.

25.11.2016 4 z 5

Pamatuj na mě Pamatuj na mě Mary Higgins Clark

Další z řady knih mé oblíbené autorky. Tuto bych jednoznačně zařadila k těm lepším, rychle jsem se začetla a pak už se stále něco děje, autorka umí napínat až do posledních stránek, takže přečtená jedním dechem. Doporučuji.

21.11.2016 4 z 5

Trest života Trest života Joy Fielding

Moje oblíbená autorka, knihu jsem přečetla jedním dechem. Velmi smutné téma, které si člověk ani nechce představovat. A bohužel otevřený a předvídatelný konec, který nic nevyřešil, spíše naopak.

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Autorku mám ráda a na knihu jsem se možná až moc těšila. Nečetla jsem předem ani komentáře a vlastně ani anotaci, brala jsem to skoro jako sázku na jistotu. A opravdu nerada musím napsat, že se mi kniha nelíbila ani z poloviny tolik, jako ty předchozí. Příběh mě moc nebavil, místy to bylo zbytečně zdlouhavé, na Edie nebylo nic, co by mě nějak více zaujalo, Ano rozuzlení bylo zajímavé, ale vzhledem k tomu, že jsem pak už knihu dočítala s tím, že jí přece neodložím, tak mě neuchvátilo ani to.

18.11.2016 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Vlastně nevím, co jsem od knihy čekala, ale toto určitě ne. Je psaná tak, že jsem musela číst dál a dál. Nemohu říct, že by závěr byl tak nečekaný a dramatický, že by mě dostal do kolen, ale přesto nemůžu dát jinak než plný počet hvězd už jen za to, jak mě kniha naprosto pohltila.

18.11.2016 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Ráda čtu české autory, toto je moje druhá kniha od této autorky a utvrdila jsem se v tom, že mi její styl psaní velmi sedí. Podařený psychologický román, navíc poměrně snadno uvěřitelný, který mě bavil a nic na tom nezměnilo ani to, že hlavní postavu bych místy nejraději propleskla :-)

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Asi jsem čekala víc. Kapitoly byly na mě moc krátké, než jsem se stihla do příběhu položit, už jsem byla zase jinde. Byly momenty, kdy jsem byla dojatá, ale byly i takové, kdy to se mnou nedělalo vůbec nic. Neupírám knize čtivost, zajímavý a silný příběh a myslím, že za přečtení určitě stojí, ale nemám potřebu mít jí v knihovně a vracet se k ní.

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Ze začátku mě kniha zaujala a hodnotím jí jako poměrně vydařenou a napínavou. Ale závěr jako by k ní nepatřil a celé to shodil, což je velká škoda.

28.09.2016 3 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Tak to byla velmi příjemná oddechovka, přesně to jsem potřebovala. Autorka se mi moc dobře čte, takže až budu chtít zase vypnout, vím, kam sáhnout :-)

20.09.2016 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Určitě nechci této knize upírat její kvality a ve finále jí hodnotím jako velmi dobrou a přečtení nelituji. Ale na druhou stranu musím přiznat, že jsem se s ní občas trochu prala. Byly pasáže, které mi přišly zbytečně zdlouhavé, některé (nadšenci mi prominou) dokonce trochu nudné. Celkově je příběh Robyho velmi zajímavý a je obdivuhodné, co všechno dokázal, aby dosáhl svého cíle.

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Ač nejsem příliš romantická duše, tato kniha byla jako pohlazení. Moc se mi líbilo vykreslení celého životního příběhu formou dopisů, Je to kniha, která nepoputuje dál, určitě budou ještě chvíle, kdy jí ráda otevřu.

17.09.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje druhá kniha od této autorky a v tomto případě pro mě rozhodně větší čtenářský zážitek. Styl psaní mi sednul už u první knížky, ale tento příběh mě zaujal, dá se říci až pohltil, mnohem více. Jen škoda těch promarněných životů, ani ten dobrý konec to nevykompenzoval.

V náruči nepřítele V náruči nepřítele Mary Higgins Clark

Dobrá detektivka na zajímavé téma, má spád a stejně jako ostatní od této autorky jsem přečetla jedním dechem.

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Asi bych mohla zkopírovat svůj komentář u Duhové ulice, v podstatě mi to přišlo skoro stejné, jen v hlavních rolích jiné postavy :-)

17.09.2016 3 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Čtivě napsané, děj předvídatelný, prostě takové odpočinkové čtení na dovolenou.

17.09.2016 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Když pominu neohroženost hlavního hrdiny pro mě naprosto nereálnou, hraničící s průměrným akčním filmem a přinášející mi chvíle, kdy jsem knihu málem odložila, tak to byla knížka víceméně dobrá. Líbilo se mi splétání příběhů postupně vedoucích k rozuzlení a opravdu moc se mi líbila ta detektivní zápletka, kterou kniha začíná, a ve finále její vyřešení.

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Autorka mě opět přesvědčila, že umí. Pravda, příběh je pro mě lehce na hranici uvěřitelnosti, ale to mi nakonec vůbec nevadilo. Výborně vykreslené postavy a překvapující rozuzlení. Určitě doporučuji.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mám pro české autory slabost a moc jim fandím. Autorka píše dobře, knížka je tak čtivá, že ani nevím, jak jsem jí přečetla. Líbilo se mi propojení postav, nemůžu říct, že by mě některá z hlavních hrdinek zaujala více a že by některý příběh byl zbytečný. Bylo to lehce depresivní, ale i to někdy život nese. Já mám jedinou výhradu, po dočtení ve mně zůstal pocit, že je to celé neukončené, neuzavřené a to je škoda. Nicméně si určitě ráda přečtu i další autorčiny knihy a fandím jí.

24.07.2016 4 z 5