allyce allyce komentáře u knih

V podezření V podezření Michael Robotham

V podezření je víc jak dobrá kniha, ale podle mého názoru je kniha Řekni lituji best od Robothama.

20.11.2018

Země prokletých Země prokletých Liliana Lazar

Tady jsem opět šlápla vedle... Mnohokrát jsem se pozastavovala nad kostrbatostí vět, souvětí a nelogičností některých scén. Jsem ráda, že jsem vůbec dočetla. Dvě hvězdy dávám za prostředí, do kterého je příběh zasazen.

19.09.2018 2 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Vraha jsem neuhádla a bylo to překvapení. Ale než jsem se k závěru dopracovala, stálo mě to hodně přemáhání.

19.09.2018 2 z 5

Hymnus Hymnus Graham Masterton

Po slibném začátku můj zájem začal klesat až upadl do bodu sebezapření, abych knihu neodložila nedočtenou.
Autorova jiná kniha - Bílé kosti - byla vynikající, četla se jedním dechem, ovšem Hymnus je snůška hloupostí a neuvěřitelnosti.

17.09.2018 2 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Nějak se to všechno táhlo, chybělo tempo, napětí, stačila by polovina stran.

02.09.2018 2 z 5

Kukaččí vejce Kukaččí vejce Cliff Stoll

Nechala jsem se zlákat anotací, mám ráda knihy o hackerech, ale tady jsem šlápla vedle. Má znalost wordu a excelu prostě nestačila. Kdybych otevřela knihu napsanou čínsky, byla bych na tom stejně (čínsky neumím:-)

14.08.2018

Vražedná čísla Vražedná čísla John Verdon

Na můj vkus byl děj příliš natažený, četla jsem dál jen abych se dozvěděla, jak to bylo s těmi čísly.

11.08.2018 3 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Oddechově jsem se bavila a představa ovlivněného virtuálního světa mě docela dost znepokojila. Možná proto, že věřím, že je ovlivnitelný a my, běžní uživatelé, jsme masírovaní a kočírovaní cílenými reklamami i událostmi.

28.06.2018 3 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Ridley Pearson

Výborná detektivka, která si zaslouží být doporučována. Je skvěle napsána, nenudí a vraha fakt neuhádnete. Příběh začíná ve chvíli, kdy si všichni mysleli, že vrah osmi žen je mrtvý....... Vše začíná nanovo, vyčerpaní policisté se musí vydat ze všech svých fyzických i psychických sil.

30.05.2018 4 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Kniha Rozbití andělé mě neoslovila tak, jako Bílé kosti. Autor zde sice detailně popisuje mučení kněží, které bylo opravdu brutální, z živého potkana zašitého v břiše se mi ježily vlasy odporem, ale ten děj kolem byl jak neslaná, nemastná polévka. Souhlasím s komentářem níže, že zmínka o koni v autě je nezapomenutelná. Obávám se, že potkan a kůň bude to jediné, co si z této knihy určitě zapamatuji.

25.05.2018 3 z 5

Za to mi zaplatíš! Za to mi zaplatíš! Petra Nagyová Džerengová

Žili spolu až............ jedné došla trpělivost a druhá přišla na manželovu nevěru. Výborně, čtivě napsaný příběh, při kterém vaše emoce nezůstanou stranou. Zejména smutek a lítost nad dětmi, které jsou vtaženy do boje mezi rodiči. Není nic horšího, než když si dospělí vyřizují své účty přes malé děti a autorka popsala takový stav opravdu dokonale.

14.05.2018 4 z 5

Oni Oni Joyce Carol Oates

Nebylo to jednoduché čtení, spousta slov vtěsnaných na každou stránku, spousta slov "vyřčených" a zdánlivě nesouvisejích, plných naděje, beznaděje a zoufalství, touha žít lepší život a najít tu správnou cestu k němu a nepřipustit si, že žádná neexistuje.

26.04.2018 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Colorado Kid mě zatím jako jediná Kingova kniha zklamala.

24.04.2018 2 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Pro mne mnohem lepší než Spouštěč. Prostředí psychiatrické kliniky většinou nezklame, minulé i současné vraždy a nevysvětlitelné sebevraždy si zaslouží být objasněny, takže jsem s chutí obracela stránku za stránkou, které byly opravu čtivé.
Mrazivé ticho není žádná "bomba" mezi knihami, ale bavila mě.

13.04.2018 3 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Dvanáct bodů není kolik, ale jak hluboko.... Až si knihu přečtete, pochopíte.

10.04.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nahoru, dolů, nahoru, dolů. Bavilo, nebavilo, bavilo, nebavilo. Tak se dá shrnout můj dojem z knihy. Kdyby autor vypustil některé pasáže, rozhodně by to knize prospělo a pak by nestačilo k hodnocení ani pět hvězd. Takhle jen čtyři a s odřenýma ušima))

18.03.2018 4 z 5

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Detektivní příběh z historického Londýna, který se mi dostal do ruky náhodou a po velkém množství detektivek a thrillerů ze současnosti to byla příjemná změna. Knize se nedá nic vytknout, je velmi čtivě napsaná, popisné pasáže jsou zajímavé, ale něco tomu chybělo... Snad emoce, které jsem při čtení postrádala.

04.03.2018 3 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Skvělé, skvělé !!! Příběh, který chytne a nepustí. No a ten závěr... třešnička na dortu.

25.02.2018 5 z 5

Spoutaná křídla Spoutaná křídla Tanjas Darke

V době, kdy byla Tanja malé dítě až do její dospělosti byl její osud strašný. Bylo mi jí neskonale líto a vedle parchanta otce jsem nenáviděla i její matku. Ale ježkovy oči, pak dospěla a nebyla schopna s tím nic udělat? Čekala do svých 32 let, než si řekla: a dost? To její dospělé období mě již nudilo a říkala jsem si, že každý dospělý je svého štěstí strůjcem. Přestalo mě jí být líto.

21.02.2018 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Výborný psychothriller, vtáhne do děje a nepustí. Doporučuji, stojí to za to!

08.02.2018 4 z 5