Amneris Amneris komentáře u knih

Dějiny zemí Koruny české I. Dějiny zemí Koruny české I. Vratislav Vaníček

Skvělá kniha shrnující naše dějiny. Publikace je doplněna kresbami, fotografie a mapami.

07.04.2021 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Klasické dílo české literarury 19. století, avšak stále velmi aktuální. Elegie se dobře čtou díky úderným veršům. Havlíček byl velmi známý svými politickými satirami a kritikou politického systémů tzv. Bachova absolutismu.

07.03.2021 5 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Kniha je psaná jako by se před očima odehrával stejnojmenný film, ale to vůbec nevadí. Příjemným bonusem knihy jsou přidané fotografie a pár scén navíc a také slovo režiséra Jiřího Menzla. Pohodová kniha na jedno odpoledne.

17.02.2021 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Knihu jsem si už dlouho chtěla přečíst i díky stejnojmennému seriálu a teď v rámci výzvy se na ni dostala řada. Neseděl mi styl vyprávění a neustálé vracení se v ději. Co bylo skvěle popsané byly vztahy a charaktery jednotlivých vězenkyň. Musím říct, že i po přečtení knihy se mi seriál přeci jen líbil více.

05.01.2021 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

O Dánské dívce jsem se nejprve dozvěděla díky filmu, který se mi líbil, a proto jsem se rozhodla přečíst i knížku. Abych pravdu řekla, čekala jsem trochu jiný styl vyprávění. Hlavně mi dost vadilo, jak se autor vrací v čase, aniž by to bylo nějak smysluplně oddělené, dost jsem se ztrácela v ději. Taky mě mrzí, že příběh byl jen inspirován skutečnými událostmi. Ke konci jsem knihu četla opravdu se sebezapřením, vadily mi zdlouhavé pasáže. Toto téma mě zajímá, i když je mi jasné, že ne každý ho vyhledává.

22.12.2018 3 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Knížky od Stanislava Rudolfa mám moc ráda, ale do této knížky jsem se nějak nemohla začíst. Asi jsem čekala trošku něco jiného.

05.07.2018 3 z 5

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Již v pubertě jsem tuhle knihu četla a hned mě upoutala. Neskutečná zápletka se dvěma bratry, kteří jsou stejní a přesto každý jiný. Nela mi byla sympatická hned, stejně tak i Ondra. Kniha je psaná velice čtivě, přečetla jsem ji jedním dechem, stejně jako předešlé knihy od paní Lanczové. Rozhodně ji řadím k nejoblíbenějším

23.01.2018 5 z 5

Jak jsme poslouchali noc Jak jsme poslouchali noc Stanislav Rudolf

První díl jsem nečetla, ale toto pokračování se mi líbilo.

28.04.2022 4 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Kniha se mi líbila jak názvem, tak obálkou. A to je asi vše. Příběh byl strašně roztahaný, kdyby se zkrátil na polovinu stran a polovinu vedlejších postav, hnedka by se to četlo lépe. Líbilo se mi však propojení příběhu s povídáním tety Nan v nahrávkách, které by si zasloužilo větší prostor. Konec byl hodně odfláklý a hlavně strašně předvídatelný. Co jsem ocenila, byly recepty na konci knihy. Pro mě je kniha velkým zklamáním.

07.10.2021 3 z 5

Kdy, kde, proč & jak se to stalo v českých dějinách: Sto událostí, které dramaticky změnily naši historii Kdy, kde, proč & jak se to stalo v českých dějinách: Sto událostí, které dramaticky změnily naši historii Petr Čornej

Kniha skvěle popisuje důležité momenty z naší historie a každá kapitola je doplněna o ilustrace a další zajímavosti. Tato publikace má v mé knihovně čestné místo.

11.08.2021 5 z 5

Super koťata Super koťata Lenka Lanczová

Příběh tří kamarádek, které končí základní školu a prožívají veselé i smutné okamžiky. Katka mi byla velmi sympatická, hlavně jsem ráda za ten konec, i když byl opět otevřený... Jako čtení na letní dny naprosto ideální knížka.

11.08.2021 4 z 5

Máchovo jezero - Ralsko Máchovo jezero - Ralsko Petr David

Průvodce Máchovým krajem nabízí zajímavé tipy na výlety notoricky známé, ale poskytne i ty méně známé lokality k prozkoumání. Jako kapesní vydání se vejde do každého batohu :-)

25.05.2021 5 z 5

Má čtvrtá žena Alžběta Má čtvrtá žena Alžběta Vladimír Přibský (p)

Kniha se četla dobře i přes zajímavý styl psaní autora. Dobu Karla IV. mám ráda, takže mě se příběh líbil.

25.05.2021 5 z 5

České královny České královny Jiří Fidler

Skvělá kniha s chronologickým přehledem českých královen, navíc doplněné o jejich ilustrace. Rozhodně je to skvělá pomůcka na hodiny dějepisu.

30.04.2021 5 z 5

Výlet pana Broučka do 15. století mě moc bavil a trochu jsem mu záviděla, že může cestovat časem.

27.03.2021 4 z 5

Předchozí tři díly jsem přečetla jedním dechem, ale u čtvrtého jsem měla problémy se začíst. Postavit knihu na vedlejších postavách mi v tomto případě přišlo jako špatně zvolené. Ale i tak se těším na film.

18.09.2019 3 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Knížku Devatero pohádek jsem znal jako dílo Karla Čapka, ale dosud jsem ji nečetla. Přitom jsem viděla mnoho televizjichpohadrk, které vychází z námětu právě těchto pohádek, takže nastal čas s tím něco udělat. Musím říct, že třeba Kočičí pohádka mě naprosto nebavila. Velmi mě nadchla Loupežnická, Pošťácká nebo Policejní pohádka. Kniha v sobě nese určité poslání i jemnou dávku humoru a ironie, což je pro Karla Čapka v jeho dílech dost typické. Za čas si určitě přečtu další z Čapkových knih :-)

21.05.2024 4 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Příběh o Grace, která se ocitla v malém knihkupectví v době druhé světové války. Knížka se četla dobře, byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Byl by to super námět na film :-)

17.03.2024 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Příběh Nikol a Luka jsem hltala od začátku do konce, který byl trošku takový zvláštně useknutý. Romantika tu teče proudem, nechybí ani napětí. Ráda si přečtu i další autorčiny knížky :-)

01.03.2024 5 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Jako první jsem viděla stejnojmenný film, který mě celkem bavil. Knížky od paní Poledňákové mám ráda, jsou celkem čtivé, tak jsem se těšila i na tuhle. Ale tady nějak nevím. Možná to bylo tím, že se tam hodně skákalo od postavy k postavě, chvílemi jsem se v tom ztrácela. Dočetla jsem po dost dlouhé době, ale nějak to ve mně nic nezanechalo. Konec mi přišel taky dost useknutý, v podstatě se čtenář nic moc zajímavého o hlavní postavě nedozví. Takový průměrný příběh na pár večerů.

29.01.2024 3 z 5