Analady Analady komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Kniha "Dva proti říši" nám velice čtivou formou popisuje dění okolo atentátu na Heidricha. Seznámíme se díky ní nejen s osudy parašutistů a lidí z odboje, ale i s osudy jejich nejbližších. S krutým osudem mnoha lidí, s jejich nesmírnou odvahou a obětavostí, která vás chytne za srdce a už vás nikdy nepustí. Kdybych měla sestavit seznam těch nejlepších knih, které jsem dosud přečetla, tato by jednoznačně byla mezi nimi na stupních vítězů. Úžasná kniha. Vřele doporučuji.

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Smutná kniha o tom, jak je někdy těžké být mámou a kolik bolesti dokáží děti způsobit rodičům.

Odpustila jsem Odpustila jsem Immaculée Ilibagiza

Opravdu moc krásná kniha o odpuštění. Obdivuji hlavní hrdinku, že po tom pekle, kterým musela projít, dokázala odpustit. Nezahořkla a zůstala krásným člověkem, který inspiruje.

Nikdy neříkej, že se bojíš Nikdy neříkej, že se bojíš Giuseppe Catozzella

Krásná, ale smutná kniha. Prožívala jsem s hlavní hrdinkou její touhu a lásku ke běhu a životu do posledního dechu.

Komu zvoní mobil Komu zvoní mobil Michael Třeštík

Tato knížka mě bohužel nezaujala.

25.09.2017 1 z 5

Útěk do Mombasy Útěk do Mombasy Dana Šimková

Díky vysokému hodnocení jsem od této knihy očekávala víc, než mi mohla nabídnout. Knihu jsem nedočetla. Ze začátku nebyla špatná, ale v moment, kdy se expedice vydala na cestu a Jana byla ta, která dělala všechno dobře a její manžel byl ten záporák, mě kniha otrávila a odložila jsem ji.

25.09.2017 2 z 5

Více než cestopis je to spíš kniha z cest psaná s humorem. A autor má dost osobitý humor. Pro mě je to kniha, kterou po chvilkách otevřu, kousek přečtu pro pobavení a zase nechám na čas ležet. Tak si ji užiji mnohem líp, než kdybych ji četla na jeden zátah. Líbily se mi vložené básně. Byly místy trochu kostrbaté, ale vtipné :-) Škoda, že v knize nebyly žádné fotky.

Láska Láska Zdeňka Jordánová

Moje druhá knížka od autorky. Četla se stejně dobře jako kniha Spratek, ten se mi líbil přeci jen o malinko víc. Knížky jsou v šikovném, malém formátu. Ráda se k nim vrátím.

Spratek Spratek Zdeňka Jordánová

Ne se vším v této knize se ztotožňuji, ale když člověka něco neosloví, tak se to dá lehce přejít. Celkově se mi kniha moc líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Je velice čtivě a jednoduše napsaná. Doporučuji.

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

Knihy této autorky se čtou dobře, je to takové odpočinkové čtení. Ale když jsem jich přečetla víc, tak mně přišly všechny jaksi stejné.

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Čtivá kniha o vztazích psaná s humorem a lehkostí.

Dcera na zabití Dcera na zabití Marcela Mlynářová

Toto byla moje první knížka, kterou jsem od autorky přečetla. Je to taková oddechovka. Líbila se mi.

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Kniha se celkem dobře četla. Setkání se se Životem je zajímavý nápad, ze kterého se dalo vytěžit víc. Nejsilnější myšlenkou z celé knihy pro mě bylo to, jak se během života zaplétáme do svých malých lží, které mají zakrýt naši pohodlnost a nedostatky, místo toho abychom žili život tak, abychom se neměli za co stydět.

Pospěš si a medituj Pospěš si a medituj David Michie

Po této knize jsem sáhla, protože jsem chtěla zkusit meditaci. Kniha se četla dobře a určitě stojí za přečtení. Ovšem meditace v praxi není vůbec snadná. Alespoň pro mě.

Buddha vchází do kanceláře Buddha vchází do kanceláře Lodro Rinzler

Hned po přečtení Buddha vchází do baru jsem se pustila do Buddha vchází do kanceláře. A tato kniha se mi líbila ještě o něco víc.

Buddha vchází do baru Buddha vchází do baru Lodro Rinzler

Tato kniha mě ze všeho nejdřív zaujala svou krásnou obálkou. A protože mám ráda filozofii buddhismu, pustila jsem se do čtení. A jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Je neuvěřitelné, kolik toho může některý člověk za jeden život prožít. Pěkné čtení.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Tuto knihu mám jako audioknihu a moc se mi líbila. Povídky byly krátké, milé, krásně namluvené. Pan Svěrák se moc hezký poslouchá.

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásný příběh, kniha psaná krásným jazykem. Po přečtení jsem zhlédla i film. Ten se ale knize zdaleka nevyrovnal. Jednoznačně doporučuji přečíst knihu.

24.09.2017 5 z 5

Deník, který jsem si (radši) nepsal Deník, který jsem si (radši) nepsal Peter M. Jolin (p)

Ačkoliv knížka byla místy vtipná, nijak mě neoslovila. Hlavní hrdina mi nebyl nijak extra sympatický, z jeho stylu života jsem byla otrávená.

24.09.2017 2 z 5