Analady Analady komentáře u knih

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Miluji styl, jakým paní Devátá píše. Nádherný jazyk, neuvěřitelně skvostné slovní obraty. V této knize najdete fejetony z lékařského prostředí psané s humorem. Kniha vás asi naplno nerozesměje, ale budete ji číst s lehkým úsměvem na rtech. Doporučuji dávkovat po kapkách :-) Tak si knihu vychutnáte nejlépe.

14.10.2017 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Velmi opěvovaná autorka, vysoce hodnocené knihy... Nemohla jsem se dočkat, až si od ní něco taky přečtu. Slibovala jsem si od všech jejích knih velký čtenářský zážitek. Po přečtení této knihy budu muset svá očekávání hodně umírnit, aby pak zklamání nebylo příliš velké. No, budu upřímná ... knihu jsem nedočetla. Skončila jsem na str. 80, kdy jsem si řekla, že nebudu plýtvat časem na knihu, která mě nebaví, kdy mně je osud postav naprosto lhostejný. Kniha je sice psaná čtivě, ale obsahově mě nijak neoslovila.

14.10.2017 2 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Anotace zněla velmi slibně. A začátek knihy se mi opravdu moc líbil. Autorka píše čtivě a já jsem s radostí odhalovala příběh Anila a Líny. Pak ale přišly momenty, které mi přišly málo reálné. A těch postupně přibývalo. Příběh mi nepřišel příliš věrohodný a já jsem se pak nedokázala do příběhu začíst a prožívat ho naplno.

13.10.2017 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Tato kniha je v mnohém podobná předchozímu dílu a přesto je jiná. I zde sledujeme příběh psího hrdiny, tentokrát se však v každém svém životě stále vrací ke své milované holčičce Clarity. V tom vidím velké mínus této knihy, protože opravdu její příběh zde převažuje nad příběhem psím. Když obě knihy srovnám, jednoznačně vítězí první díl.

10.10.2017 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Autorka píše čtivě. To však bylo pro mě jediné plus na této knize. Do první vraždy se mi kniha moc líbila. Pak se to zlomilo. Pořád jsem čekala nějaké zlepšení, které bohužel nepřišlo. Největším zklamáním pro mě byl samotný závěr.

05.10.2017 2 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Milé čtení. Ráda jsem poznala p. Havla prostřednictvím p. Špačka.

30.09.2017 3 z 5

Domov Domov Toni Morrison

Bylo to pro mě docela náročné čtení. Kniha má hloubku, ale znovu bych ji číst nechtěla.

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Pokud máte rádi skutečné příběhy a chcete se dozvědět něco o životě v Severní Koreji, pak si tuto knihu užijete. Je čtivá a napínavá. Doporučuji.

29.09.2017 4 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Vtipná, čtivá kniha. Moc jsem si ji užila.

29.09.2017 5 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Neuvěřitelný příběh německého zajatce, kterému se podařilo uniknout ze zajateckého tábora a zdolat cestu ze Sibiře až do Německa.

29.09.2017 4 z 5

Nahý Buddha: Jednoduché vysvětlení "nového" starého náboženství Nahý Buddha: Jednoduché vysvětlení "nového" starého náboženství Adrienne Howley

Moje první setkání s buddhismem. Kniha se mi líbila a toto učení mě velmi oslovilo.

Den co den Den co den David Levithan

Opravdu zajímavá kniha. Četla jsem ji v originále a četla se dobře. Byla romantická, procítěná, lásku hlavního hrdiny jsem naplno prožívala.

Bezejmenná Bezejmenná Elizabeth Kim

Smutný příběh. Je v něm hezky vykresleno, jak náročné je přesazení do jiné kultury. Čekala jsem, že když se dostane do Ameriky, bude mít lepší život. Opak byl pravdou.

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Obdivuji autora, že takto odhalil své soukromí a pocity. Věřím, že jak pro něj, tak pro jeho rodinu musela být nastalá situace hodně náročná, deprimující a vysilující.

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Od knihy jsem moc nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Mně se líbila.

Samota pro dva Samota pro dva Táňa Kubátová

Příjemné, romantické čtení.

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Tuto knihu jsem původně půjčovala pro svou dceru. Nakonec jsem se do ní začetla i já a musím říct, že mě příjemně překvapila. Je to hezký příběh ze života se správnou dávkou romantiky.

29.09.2017 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Milá kniha fejetonů, pěkně ilustrovaná. Pro mě příjemná kniha pro chvíle pohody. Jako když si dáte kávu s kamarádkou :-)

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Silný a smutný příběh. Je děsivé, jak nesmyslné zákony stále existují.

29.09.2017 5 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Taková béčková kniha. Nemastná, neslaná. Příliš mě nechytla. Byla psána celkem čtivě, ale ke konci jsem už hodně přeskakovala. Dočetla jsem ji jen proto, že mě zajímalo, kdo je vrah.

29.09.2017 2 z 5