Analady Analady komentáře u knih

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Nádherný příběh plný hlubokého citu.

29.09.2017 5 z 5

Misantrop Misantrop Molière (p)

Úžasná kniha. Miluji příběhy ve verších.

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Pěkná, romantická knížka.

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Podle anotace se mi kniha líbila, ale nenaplnila mé očekávání.

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Měla jsem chuť na romantiku a tato kniha měla vysoké hodnocení, tak jsem se natěšeně pustila. Což o to, četla se dobře, hrdinové byli sympatičtí, ale na mě to působilo hrozně prostoduše a neuvěřitelně. Takže za mě zklamání.

Ruku na srdce, náhody neexistují Ruku na srdce, náhody neexistují Petr Rajchert

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale vůbec jsem se do ní nedokázala začíst. Děj ani postavy mě nijak nezaujaly, knihu jsem nedočetla.

Hrníček z lásky Hrníček z lásky Táňa Kubátová

Milá, romantická knížka.

29.09.2017 3 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Milé, odpočinkové čtení, kde se autorka se čtenáři podělí o zážitky ze svého života na Korfu.

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Kniha o tom, že nikdy není pozdě na radikální změnu života a nalezení naplňující lásky.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavý příběh o osudech žítkovských bohyní.

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Na tuto knihu jsem v rádiu slyšela velkou chválu, tak jsem ji koupila dceři. Není moc velká čtenářka, proto jsme ji četly společně. Je moc krásně ilustrovaná, bohužel děj mě ani dceru vůbec nezaujal.

Borůvkové léto s Terezou Borůvkové léto s Terezou Petra Braunová

Odpočinkové čtení pro náctileté.

Modrý dom Modrý dom Táňa Keleová-Vasilková

Milý příběh, kde se stará paní zamýšlí nad svým životem a životem svých blízkých. Je to takové odpočinkové čtení, které pohladí.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se dobře čte, má opravdu zajímavě propojené příběhy. Za to dávám hvězdičku navíc. Příběhy můžeme pozorovat z pohledů více postav, což se mi moc líbí. Řeší se zde různé problémy, které můžou potkat každého z nás (nevěra, vážná nemoc, homosexualita). Jde o odpočinkové, i když trochu smutně laděné čtení.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Tato kniha se odehrává ve třech časových rovinách, což jí na jednu stranu dodává na zajímavosti, na druhou stranu to pro mě bylo rušivé. Celou knihu jsem byla napjatá a těšila se na odhalení tajemství. Někdy jsem měla chuť přeskočit nějakou pasáž, ale to nedoporučuji. Opravdu je důležité přečíst si celý příběh. Nejvíc jsem si užila posledních 100 stran. Závěr byl strhující a nečekaný. Po dočtení jsem měla chuť přečíst si celou knihu znovu. Doporučuji.

29.09.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Alegorický příběh s hlubokou myšlenkou - jak krásné ideály po lepším a spravedlivějším světě berou za své, jakmile se necháme ovládat touhou po moci. Nemyslíme pak na dobro všech, ale na to, jak získat co nejvíc pro sebe.

27.09.2017 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Už je to delší dobu, co jsem tuto knihu četla. Pamatuji si, že se mi moc líbila a zařadila jsem ji do seznamu knih, které si chci znovu přečíst.

26.09.2017 5 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Vtipná knížka popisující život ve Francii očima cizince.

25.09.2017 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Smutné příběhy žen, které jsou bezmocné v boji proti zvykům a zákonům muslimských zemí, kde muž práva má a žena ne.

25.09.2017 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Čtivě napsaná kniha o velké odvaze a nelehkém životě převaděčů. V záplavě knih, které neustále vycházejí, je těžké najít nějakou kvalitní. Tato patří k těm, které doporučuji přečíst. Obdivuji odvahu lidí, kteří dali v sázku svůj život, aby pomohli druhým. Dokázala bych to já? To člověk nemůže s jistotou říct, dokud se do takové situace nedostane. Ale moc si vážím těch, kteří to dokázali.

25.09.2017 4 z 5