Analady Analady komentáře u knih

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Milý a dojemný příběh, který potěší všechny milovníky zvířat, zejména koní.

30.10.2017 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Škoda, že jsem se před přečtením knihy nikde nedočetla, že se jedná o knihu pro děti. Autor je sice přesvědčen, že kniha osloví i dospělé, jak jsem se dočetla na přebalu knihy. Mě bohužel neoslovila. Celé mi to přišlo hrozně málo uvěřitelné a naivní.

28.10.2017 2 z 5

Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Arnošt Lustig

Od knihy, která se odehrává v koncentračním táboře člověk nemůže očekávat snadné čtení. Ale musím přiznat, že jsem čekala, že kniha bude psána čtivějším stylem. Na druhou stranu tento styl psaní splnil svůj účel. Úplně na mě dýchla ta beznaděj, kterou tam lidé museli prožívat.

27.10.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

I mrzouta si člověk může zamilovat, když zjistí, že pod tvrdou, nepřístupnou slupkou se skrývá velké srdce. Originálně pojatá kniha o životě, stáří a přátelství. O tom, že v samotě se člověk topí. O tom, že práce, hezké vztahy a pomoc druhým dávají našemu životu smysl. Pěkné čtení.

25.10.2017 4 z 5

Dáma s prošlou zárukou Dáma s prošlou zárukou Marcela Mlynářová

Po delší době jsem si troufla sáhnout po další knížce od paní Mlynářové. Chtěla jsem si přečíst něco nenáročného a doufala jsem, že se snad i trochu pobavím. Ústředím motivem této knihy bylo popíjení vína nebo piva a popis navštívených míst. Takže mé očekávání se ani v nejmenší míře nenaplnilo.

24.10.2017 2 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Ačkoliv mám tuto autorku moc ráda, tak tato kniha krátkých historek mě bohužel vůbec nezaujala.

23.10.2017 2 z 5

Na dno duše Na dno duše Ben Dolnick

Čtení této knihy pro mě bylo zkouškou trpělivosti. Na jednu stranu jsem se do čtení musela celkem nutit, na druhou stranu jsem ji nechtěla jen tak odložit. Není to čtení pro zábavu, spíš kniha vyžaduje hodně přemýšlení. Zamýšlet se nad tím, co jednotlivé postavy prožívají i nad tím, co nám chtěl autor sdělit. Nemůžu říct, že by kniha byla dobrá nebo špatná. Byla taková zvláštně filozofická.

23.10.2017 3 z 5

Objevte svůj vnitřní klid Objevte svůj vnitřní klid Oli Doyle

Na tuto knihu jsem narazila čirou náhodou a jsem tomu ráda. Určitě patří k těm, které stojí za přečtení.

19.10.2017 4 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Tato kniha ani samotný seznam mě příliš nezaujaly. Navíc, jak už bylo několikrát zmíněno, manžel o všem psal s takovou lehkostí, že to působilo dost zvláštně.

19.10.2017 2 z 5

Poslední přednáška Poslední přednáška Randy Pausch

Randyho Pausche považuji za skvělého a inspirativního člověka. Nejdřív jsem na YouTube viděla jeho Poslední přednášku. Byla jsem jí tak moc nadšená a dojatá, že jsem si musela koupit i tuto jeho knihu. Zážitek z ní už pro mě nebyl tak moc intenzivní, ale každopádně i ona určitě stojí za přečtení.

Denní naučení Denní naučení Rhonda Byrne

Velmi inspirativní a krásně zpracovaná kniha. Každá strana vám nabídne krátké zamyšlení, které vám ukáže, jak můžete výrazně obohatit váš život. Vřele doporučuji.

19.10.2017 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Tato kniha mě v knihovně zaujala svým názvem i krásnou, romanticky laděnou obálkou. Uvnitř knihy mě překvapilo titěrné písmo, kvůli kterému se mi kniha hůř četla. Autorka se zde s námi podělila o své zážitky a poznatky, přidala i pěkné obrázky. Ráda se nechávám inspirovat lidmi, kteří se nebojí uskutečnit svoje sny, dokáží přijmout výzvu, postavit se obavám i neúspěchům. Obdivuji jejich odvahu a přeji jim úspěch.

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Knihu jsem si koupila, protože slibovala zážitky za pokladnou psané s humorem. Ten jsem tam bohužel neobjevila. Věřím, že být pokladní není žádná slast. Jde o stereotypní práci a zákazníci dokáží být kolikrát protivní. Ale z pohledu zákazníka mám mnoho negativních zkušeností s prodavačkami. Nejednou se mi stalo, že jsem pozdravila, usmála se a odpovědí mi byla jen zakaboněná tvář. Samotná kniha mi přišla taková nijaká. Nic mi nedala, nijak mě nepobavila.

19.10.2017 1 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Dílo, které by nás mělo varovat, ale člověk je tvor nepoučitelný. Stojí za to vytvářet vynálezy, které nám mají pomáhat, ale nakonec nám víc škodí? Je neuvěřitelné, čeho člověk dosáhl, tolik neuvěřitelných objevů. Ale kam nás tyto objevy dovedou? Zdá se, že k lepšímu životu ne.

Romance na tři doby Romance na tři doby Milena Holcová

Když jsem si v anotaci přečetla, že jde o milostný příběh, čekala jsem nějakou pěknou romanci. Tu tady ale nehledejte. Více než milostný příběh vám tato kniha nabídne spoustu myšlenkových pochodů jednotlivých postav a jen málo dialogů. Moc citu na mě z této knihy nedýchlo, spíš jen jakási nespokojenost se životem. Vztahy mezi postavami mi připadaly dost ploché a prázdné. Nebyla to úplně špatná kniha, ale moc mně nesedla.

18.10.2017 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tak zvláštní knihu jsem snad ještě nečetla. Působila na mě hodně ponuře a musela jsem se hodně přemáhat, abych ji dočetla. Ještě že je tak útlá, jinak bych to asi vzdala. Čtení této knihy bylo pro mě o to náročnější, že jsem se nemohla ubránit srovnání s muzikálem Krysař, jehož příběh je mnohem krásnější.

17.10.2017 1 z 5

Z této knihy pohádek mám trošku smíšené pocity. Mám už odrostlejší děti, ale upřímně si nedovedu představit, že bych jim tyto "pohádky" četla. Spíš než pohádky to vidím jako příběhy ze života jedné rodiny (možná přímo pana Viewegha, soudě podle velké náklonnosti tatínka k vínu :) ). Ale to neznamená, že se mi kniha nelíbila. Po této knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě. A nemůžu říct, že bych toho litovala. Moc se mi líbí její grafické zpracování. Působí mile a vesele. Za to dávám hvězdičku navíc. Obsahově se mi líbily některé příběhy víc, jiné trošičku míň. Každopádně úsměv na tváři jsem měla stále, místy jsem se i zasmála. Když bych to měla shrnout, tak bych ji ohodnotila jako celkem milou knížku.

17.10.2017 4 z 5

Dívky ze Šanghaje Dívky ze Šanghaje Lisa See

Velmi zajímavý a poutavý příběh dívek ze Šanghaje. Určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

16.10.2017 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Ačkoliv jde o dívčí román a já už mám dívčí léta dávno za sebou, čtení této knihy jsem si opravdu užila. Trochu jsem se zasnila, vrátila se do doby, kdy mi bylo náct a prožívala hezký, romantický příběh spolu s Annou a Étiennem.

16.10.2017 4 z 5

Za humny nejsou lvi Za humny nejsou lvi Milena Holcová

Skvělá kniha, moje nejoblíbenější od této autorky. Je nabitá mnoha zajímavými postřehy a velkou moudrostí. Jen tu obálku by si zasloužila hezčí.

14.10.2017 5 z 5