Analady Analady komentáře u knih

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Kniha je psaná čtivě, ale samotný příběh mi připadl hned od počátku naprosto neuvěřitelný. Vůbec jsem nechápala, proč byla Bára tak posedlá Afričanem Kenem z pouhého vyprávění Němce, kterého sotva znala, proč si s ním začala psát, když ho vůbec neznala, proč se rozhodla za ním odjet do Afriky, proč měla potřebu shánět mu tolik peněz ... A takových proč mě během čtení napadlo ještě mnoho.

12.05.2018 3 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

V knize se střídá popis situace z pohledu jedné z unesených dívek a popis toho, co se děje okolo. To byl dobrý nápad, kniha je tak zajímavější a čtivější. Pokud nemáte rádi žádné velké krváky, tak bude tento krimiromán pro vás mrazivý tak akorát. Nemůžu říct, že bych byla vyloženě nadšená, nějaké mouchy bych tam našla, ale celkově to bylo fajn napínavé čtení.

08.05.2018 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Nebylo to špatné, ale jelikož je psaná podobným stylem jako kniha Stačí jen chtít tzn. střídání příběhů různých osob, které jsou vzájemně propojené, nevyhnu se srovnání a tato kniha tak vyjde jako průměr, který nenadchne, ani neurazí.

01.05.2018 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Nejsem žádný rychločtenář, ale tuto knihu jsem přečetla během jednoho dopoledne. A musím konstatovat, že nechápu, jak se mohla tato kniha stát světovým bestsellerem. Chvalozpěvy Booklistu, Library Journalu, které hlásají, jak jde o skvělý a strhující příběh, nesdílím. Pro mě to byl příběh velmi slabý a nevěrohodný. Dvě hvězdičky dávám pouze za čtivost. Jinak ve mně příběh nezanechal žádný dojem. Celkem ztráta času.

01.05.2018 2 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pokud nemáte chuť číst zrovna nějakou detektivku, historický román či nějakou romantiku, ale chcete se jen tak příjemně začíst a dozvědět se něco o životě známého faráře Zbigniewa Czendlika, pak se vám bude kniha líbit. Je psaná formou rozhovoru, takže se dobře čte. Zbigniew Czendlik je zde hodně otevřený, nebojí se odhalit i své slabosti. Díky tomu si uvědomíte, že i farář je člověk, není svatý, má své chyby jako každý z nás, spoustu povinností a ačkoliv se denně setkává s mnoha lidmi, přesto se může cítit osamělý.

17.04.2018 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

V době svého vydání byla kniha hodně opěvovaná, tak jsem na ni byla celkem zvědavá. No, nebylo to špatné čtení. Kniha se četla celkem dobře, ale pocit nějakého velkého nadšení se nedostavil. Byly pasáže, které mě docela chytly a následovaly pasáže, které nebyly až tak zajímavé. Příběh není nijak akční ani napínavý. Prostě takové poklidné čtení o neklidném dětství a mládí vypravěčky Lenu, které ve mně nenechalo žádný výraznější dojem.

15.04.2018 3 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Uf. Právě jsem dočetla poslední stránku knihy a jsem ráda, že už v ní nemusím pokračovat. Abych řekla pravdu, tato kniha pro mě byla při tak vysokém hodnocení a s tolika pozitivními komentáři velkým zklamáním. V průběhu čtení jsem často přemýšlela, jestli knihu raději neodložit. Vůbec mě nebavila. Ale doufala jsem, že někde nastane zlom a knihu si nakonec přeci jen užiji. Žel, nestalo se tak. Příběh byl celkem slabý, nijak napínavý a dost málo přesvědčivý. Bylo tam pár překvapivých momentů, ale jinak nic.

01.04.2018 2 z 5

Štěstí bez podmínek - Úplně jiný pohled na štěstí Štěstí bez podmínek - Úplně jiný pohled na štěstí Howard Raphael Cushnir

Jak tuto knihu ohodnotit ... ? Váhám, jestli nejsou tři hvězdičky málo. Mám ráda knihy osobního rozvoje a tato mě svou formou psaní zrovna moc nezaujala. Takže po této stránce knihu nijak vysoce hodnotit nemůžu. Ale na druhou stranu má v sobě potenciál změnit vám život. A za to by si zasloužila hvězdiček pět. Samozřejmě nic se ve vašem životě nezmění bez vašeho přičinění. I když tři hvězdičky nevyznívají jako super hodnocení, tak pro opravdu podnětné myšlenky přečtení této knihy doporučuji.

28.03.2018 3 z 5

Podle náhodného výběru Podle náhodného výběru Max Eisen

Při čtení této knihy jsem si říkala, jak je hrozné, s jakou krutostí dokáže člověk s člověkem jednat. Tolik ponižování, nelidského týrání a zabíjení. Přijde mi až neuvěřitelné, že všechny ty hrůzy, které autor popisuje, mohl vůbec někdo přežít. Bohužel koncem války přeživším jejich útrapy neskončily. Byli bez prostředků, bez rodiny. V jejich domech bydleli cizí lidé. Jen samotná představa toho, co tito lidé museli vytrpět, je naprosto příšerná.

18.03.2018 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Příběh, u kterého dlouho nebudete vědět, co se stalo. Události se odkrývají velmi pozvolna. Poslední dílek zapadne opravdu až na konci knihy. Kniha se čte velmi dobře, udržovala mě v napětí. Jediné, co bych jí mohla vytknout, je konec, který byl zbytečně rozvleklý. Jinak naprostá spokojenost.

17.03.2018 4 z 5

15 věcí, kterých se musíte vzdát, abyste byli šťastní 15 věcí, kterých se musíte vzdát, abyste byli šťastní Luminita D. Saviuc

Velmi inspirativní kniha, doslova nabitá myšlenkami, které vám mohou změnit život, pokud se nad nimi pořádně zamyslíte a rozhodnete změnit způsob myšlení.

12.03.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se četla dobře a měla spád. Ale chybělo mi tam víc napětí. Taková pohodová detektivka, kterou rychle zhltnete, ale nezanechá ve vás žádný extra hluboký dojem.

12.03.2018 3 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Josef Svátek

Kniha je psaná krásným starým jazykem, díky kterému dostává celý příběh příjemný nádech,ač nepopisuje zrovna příjemné věci. Příběh kata Mydláře mě místy bavil (hlavně jeho životní příběh), místy byl dost drsný ( při popisování mučení a poprav to bylo dost náročně čtení) a místy mi přišel psaný až naivním způsobem. V těchto místech mi připadal jako příběh pohádkový. Nebylo špatné čtení, ale druhý díl už se číst nechystám.

08.03.2018 3 z 5

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

Tato kniha není ani tak o životě v Paříži, jako o lásce autorky k ekologii a k udržitelné módě. Co se mi na této knize líbilo nejvíc, byly hezké kresby, kterými knihu vyzdobila sama autorka a taky mě oslovily některé myšlenky. Ale čekala jsem od ní víc.

05.03.2018 3 z 5

Náhle, sami Náhle, sami Isabelle Autissier

Autorka dokáže úžasně popisovat jak přírodu, tak pocity. Během četby jsem byla s Louisou a Ludovicem na ostrově a prožívala s nimi každodenní boj o přežití. Četba této knihy byla náročnější právě pro množství popisů a málo akce, ale i tak jsem si ji naprosto užila.

02.03.2018 4 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Bylo to takové pohodové, místy opravdu vtipné čtení. Byla místa, kdy jsem z knihy byla nadšená a chtěla jí dát pět hvězdiček. Pak bohužel nadšení zase upadlo. Celkově knihu hodnotím jako slušný průměr.

27.02.2018 3 z 5

Na útěku: Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse Na útěku: Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse Luděk Navara

Příběh muže, který za 2. sv. války bojoval v Anglii a který prokázal velkou odvahu při útěcích z německého zajetí. Bohužel jeho rozhodnutí vrátit se zpět do vlasti se mu stalo osudným. Jeden z mnoha, kteří pro svoji lásku k vlasti trpěli a nakonec zaplatili životem. Smutné.

23.02.2018 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Velmi zdařilý YA thriller. YA knihy běžně nečtu a trochu jsem se toho bála, ale byla jsem příjemně překvapená. Díky krátkým kapitolám a střídáním postav se příběh četl velmi dobře. Je napínavý, úžasně vtáhne do děje. Konec bych si představovala o něco lépe vymyšlený, trochu mi zkazil dojem, ale nebylo to tak hrozné. Čtení této knihy jsem si užila.

23.02.2018 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha mě na první pohled zaujala svou obálkou a námětem. I když jsem čekala malinko něco jiného, kniha mě nezklamala. Je napsána čtivě, poznámky pod čarou se mi líbily (i když klidně mohly být součástí textu). Je v ní spousta myšlenek, které jsou napsané jen tak jakoby mimochodem, ale přitom mají velkou hloubku a nutí člověk přemýšlet.

19.02.2018 3 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Tuto kuchařku jsem chtěla koupit pro svoji dceru. Kniha je to opravdu vymazlená - je moc krásně zpracovaná, jsou v ní hezké fotografie a milé povídání. V tomto směru jí není co vytknout, člověk může jen chválit. Je vidět, že autorka knihu tvořila srdcem. Co mě ale velmi zklamalo, byly samotné recepty. Opravdu mě tam nezaujal ani jeden.

13.02.2018 2 z 5