Analady Analady komentáře u knih

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila. O to víc mě mrzí, že jsem si její čtení vůbec neužívala. Vlastně jsem i uvažovala o tom, že ji nedočtu. Nelíbilo se mi, že je založená jen na udržování čtenáře v napětí a nejistotě. Nelíbilo se mi, že je celá protkaná utrpením. Nechci prozradit příliš pro ty, kteří se na čtení teprve chystají. Pro mě tam bylo příliš mnoho popisů pocitů a okolností, příliš mnoho bolesti a málo něčeho hezkého.

06.03.2019 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Po dlouhé době zase něco jiného v té záplavě amerických thrillerů. Dobrá kniha z českého prostředí vždy potěší, navíc ještě tématicky vybočuje. Sláva, sláva! Pravda, téma rakoviny je dnes celkem hojně užívané, ale na druhou stranu je tato nemoc také až nemile často součástí lidských osudů. Líbilo se mi, jak hezky zde byla vykreslena obyčejná lidská povaha se všemi slabostmi a neřestmi. Bylo to takové mile prosté a lidské. A to nářečí bylo úžasné :-)

02.03.2019 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tato kniha mě zaujala svým tématem. Téma je to zcela jistě zajímavé a lákavé, autorka umí dobře psát, kniha je celkem čtivá. Ale bohužel je tam to "ale". Samotné pojetí příběhu mě bohužel až tak nezaujalo. A ani postavy příběhu jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Snad jen Kenta. Přemýšlela jsem, jak knihu ohodnotit. Jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Ale musím uznat, že styl psaní si opravdu ty tři hvězdičky zaslouží.

24.02.2019 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

I když je tato kniha velmi čtivá, je to jedna z knih, kdy čtení bolí. Je to kniha o životě, o lásce partnerské i mateřské, o bolesti, o touze a také o tíze rozhodnutí. Život přináší radosti i bolesti, i mnohé těžké zkoušky. Ne vždy v těchto zkouškách obstojíme. Důsledky si pak s sebou neseme dál jako těžké břímě. Má se člověk rozhodovat rozumem nebo srdcem? Tom se dostává do situace, kdy ať se rozhodne jakkoliv, vždy tím někomu ublíží. Vlastně všechny postavy tohoto románu procházejí těžkými zkouškami.

06.02.2019 4 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Tato kniha mě zaujala velmi netradičně pojatou obálkou a jsem ráda, že jsem se jí nechala zlákat, protože tato kniha opravdu stojí za přečtení. Je to inspirující příběh, který ukazuje, jak je důležité nevzdávat se svých snů a žít plnohodnotný život za všech okolností. Krásné a dojemné.

06.02.2019 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Ačkoliv jsem si chtěla dát od tohoto tématu delší pauzu, zlákala mě obálka a já se znovu začetla do příběhu odehrávajícího se v koncentračním táboře. Kniha je zajímavě pojatá, střídání pohledu Marijke a Karla mi nevadilo, ale příběh Luciana mi přišel spíš rušivý. I když chápu autorčin záměr a propojenost příběhů, myslím, že události v Argentině by si zasloužily celou další knihu.

21.01.2019 3 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

Na tuto knihu jsem narazila v předvánočním období a její obálka mě tak uchvátila, že jsem neodolala a koupila si ji. Škoda, že právě obálka je na celé knize to nejkrásnější. Kniha nepřichází s nijak převratnými myšlenkami, ale pravda je, že při jejím čtení na člověka dýchne klid a pohoda. A co že je to hygge? Spočívá v prožívání blízkosti a pospolitosti, přichází s pocitem spokojenosti s tím, co máme, s vychutnáváním si přítomného okamžiku, s vytvořením útulného domova, s vychutnáváním dobrého jídla a pití. Jsou to samozřejmosti, které všichni víme. Ale není od věci si je čas od času připomenout.

10.01.2019 3 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Opravdu zajímavé a poutavé čtení o velkých osobnostech našeho sportu. Kniha je poněkud objemná, takže na čtení do postele není zrovna nejpraktičtější :-) Ale určitě stojí za přečtení. Velmi oceňuji úsilí, které autor musel vynaložit ke zpracování velkého množství vzpomínek a také zveřejněné fotografie, které krásně dokreslují atmosféru.

10.01.2019 5 z 5

Prožít rok jinak Prožít rok jinak Nina Nohejlová

Jedno z míst, které bych ráda navštívila, je ostrov Bali. A právě na tomto ostrově strávila autorka spolu se svou rodinou jeden rok života. Co je sem přivedlo a jak tento rok prožili, o tom je právě tato kniha. Moje představa o Bali, jako o ráji na Zemi, vzala trochu za své. Ale jinak se kniha skvěle četla. Velké plus je i spousta krásných fotografií. Prostě ideální kniha pro odreagování.

06.01.2019 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Poutavý příběh dvou žen, které ve svém životě prožily mnoho nelehkých chvil, které by nikdo z nás prožít nechtěl. Příběh o tom, jak pro tzv. dobro druhého můžeme zkazit život nejen jemu, ale i dalším lidem. Příběh o tom, jak i přes mnohé strasti a rány osudu na nás přece jen někde čeká i něco hezkého. Krásné, plné lásky i bolesti.

21.12.2018 4 z 5

P.S. Milujem Ťa P.S. Milujem Ťa Cecelia Ahern

V knize byly části, které mě bavily (romantika, humor, běžný život), části, které mě bavily méně (vata) a části, které mě vyloženě iritovaly (absurdní chování postav). Nebylo to špatné, ale nijak mě to neoslnilo. Rozhodně je potřeba mít tu správnou náladu, aby si knihu člověk užil. Asi by pomohlo, kdyby kniha byla kratší. Pak by mě určitě bavila víc.

03.12.2018 3 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Mám moc ráda filmy s Tomášem Holým. Byl v nich naprosto přirozený a měl úžasné charisma. Do knihy jsem se začetla s touhou dozvědět se o něm něco víc. Přečetla jsem ji během chvilky. Autor ji napsal stylem, jako by Tomáš vyprávěl sám o sobě, což mi přišlo trošku zvláštní. Zmiňuje hodně jeho rodinu, vkládá střípky vzpomínek kamarádů. O natáčení je jen velmi krátká pasáž, ve které se dozvídáme, že vlastně o něm Tomáš s nikým moc nemluvil a po pár letech v natáčení pokračovat nechtěl. Celkově se toho z knihy moc nedozvíme. Tři hvězdičky dávám jen proto, že kniha je vzpomínkou na mého oblíbeného dětského herce.

27.11.2018 3 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Autorčin styl se mi opravdu moc líbí. Obdivuji, jak úžasně si uměla hrát jazykem, baví mě její trefná přirovnání. Z tohoto hlediska je kniha skvělá. Co mě oslovilo už o něco míň, to byl příběh čtyř kamarádek, které řeší svou nespokojenost ve vztazích. Ale celkově to nebylo špatné. Takové pohodové čtení.

23.11.2018 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Netradičně zpracovaný příběh, kdy víte, že k něčemu došlo, ale komu, co a proč se dozvíte až ke konci knihy. Ze začátku jsem měla trochu obavy, že mě kniha nebude bavit, protože s postavami a jejich životem autorka čtenáře seznamuje velmi pozvolna. Do toho událost, která se stala jednoho večera, komentují různé osoby, které neznáte a tak vám ze začátku jejich komentáře nedávají smysl. Ale postupně se příběh začal rozvíjet a já jsem si čtení užívala. Kniha je dlouhá, ale já se u ní ani chvíli nenudila.

21.11.2018 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Cheryl má můj obdiv za to, že tak náročnou hřebenovku zvládla, sama se svým Monstrem. I ve mně se během čtení probudila chuť někam jen tak vyrazit, zažít pocit volnosti a sounáležitosti. Její vyprávění bylo krásné, místy bolestivé a syrové. Dokáže vyprávět velmi sugestivně, takže prožíváte vše, o čem píše, s ní.

17.11.2018 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Knížka se čte dobře a rychle, ale musím říct, že spíš mě bavila první polovina. Pak už jsem ztrácela zájem. Mám ráda příběhy, které jsou uvěřitelné. A právě tu uvěřitelnost druhá polovina postrádala.

09.11.2018 3 z 5

Simona Monyová - Život a smrt Simona Monyová - Život a smrt Richard Sacher

Po této knize bych nikdy nesáhla, kdybych si před nedávnem nepřečetla Srdceboly. Příběh mě tak zaujal, že jsem se o životě Simony Monyové chtěla dozvědět víc. Ale bohužel tato kniha mé očekávání nenaplnila. Kniha nebyla ani tak o životě Simony Monyové, ale o životě autora knihy, který se se SM občas setkával na různých akcích a o zprávách, které si posílali. V druhé části byly ukázky z jejích knih. Ale z toho mála, co jsem se o ní dozvěděla, to musela být fajn ženská

04.11.2018 2 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě, ale bohužel mě moc nebavila. Námět nebyl špatný, ale bylo mi neskutečně protivné číst neustále dokola, jak lidé Krankovým neustále vyčítají, že se rozhodli neúčastnit se davového šílenství kolem Vánoc. Při každé větě "Osvoboďte Mrazíka" už jsem dostávala osypky. Během čtení této knihy jsem si vzpomněla, že jsem kdysi dávno viděla film Vánoce naruby a musím říct, že se mi líbil mnohem víc než kniha.

30.10.2018 1 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Tato kniha není pouze o politice, o naší minulosti a současnosti. Autor nám jejím prostřednictvím také připomíná hodnoty, na které se bohužel pomalu, ale jistě, zapomíná. Jsem ráda, že v té záplavě negativity a braku, kterými jsme každý den zcela zahlceni, vyšla kniha, která v sobě nese něco pozitivního a hodnotného. Přináší myšlenky, které mají sílu. Probouzí z letargie, do které jsme upadli. Podněcuje k zamyšlení, aktivitě a zodpovědnosti. Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

28.10.2018 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha není jen o vztahu mezi matkou a adoptivní dcerou, ale hlavně o tom, jak těžké je být jiná. Ačkoliv je napsaná čtivě, nečetla se mi vůbec snadno. Bylo v ní až moc tíhy a bezmoci a ani kapka něčeho hezkého, co by celou tu tíživost vztahů kompenzovalo.

27.10.2018 3 z 5