Analady Analady komentáře u knih

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

No řekněte sami, nežilo by se ve světě bez stížností mnohem lépe? Remcání a stěžování si se stalo naší přirozeností. Takže si ani neuvědomujeme, jak si tím škodíme. Tato kniha nepřináší žádné nové poznatky, pouze nám připomíná pravdy, na které tak často zapomínáme. Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Pomohla mi podívat se na svůj život z jiné perspektivy a povzbudila k tomu, abych začala pracovat na změně. Teď jen vytrvat :-)

12.02.2018 5 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Kniha mě nalákala svým tématem. Je psána čtivě, prvních sto stran jsem zhltla raz dva. Pak se tempo začalo postupně zpomalovat a můj zájem upadat. V příběhu mi chyběl větší spád. Zajímavé bylo zamýšlení se nad vztahem v manželství. Myšlenka Paktu je celkem zajímavá, ale s konečnými důsledky (neustálá kontrola a následné tresty) velmi děsivá. Cokoliv člověk dělá, měl by dělat pro radost a dobrý pocit, ne ze strachu z trestu. Hlavní postava Jake byl až neskutečně úžasný (milující, pozorný, neuvěřitelně tolerantní). Prostě ideální partner. V kontrastu s ním mně Alice byla až nesympatická (sebestředná, zaměřená jen na svoji práci). Celkově kniha nebyla špatná, ale čekala jsem daleko větší napětí.

10.02.2018 3 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Občas si ráda přečtu něčí životopis. Částečně ze zvědavosti, částečně pro inspiraci. Bylo to zajímavé a milé čtení. Paní Chantal zde odkrývá nejedno citlivé a bolestivé místo, což pro ni určitě nebylo vůbec lehké. Píše o radostech i starostech. O životě, který se s ní moc nemazlil. Každý z nás se v životě s něčím potýká, střídají se hezké chvilky s těmi méně hezkými. Obojí patří k životu. A když to tak přijmeme, bude se nám žít mnohem lépe.

08.02.2018 3 z 5

Jak sebejistě mluvit s kýmkoli v každé situaci Jak sebejistě mluvit s kýmkoli v každé situaci Emma Sargent

Tato kniha mě nijak nenadchla. Očekávala jsem od ní více rad do běžného života, kdy člověk musí řešit náročnější situace s nepříjemnými lidmi, ale kniha je zaměřena spíše na svět businessu. Měla občasná světlá místa, zajímavé postřehy, ale pro mě jich bylo bohužel dost málo.

08.02.2018 2 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Ze začátku se mi kniha moc líbila, cynický humor Báry mě bavil. Vše se ale zkazilo smrtí babičky. Život v nebi mi vůbec nesedl a celý příběh tím utrpěl. Ke konci mě pak už kniha ani moc nebavila a konec mě naprosto zklamal. Abych to shrnula: kniha byla humorná, místy byly dost výstižné pohledy na různé životní situace, sem tam trochu životního moudra. Co bylo dost slabé, to byl samotný příběh. Škoda.

06.02.2018 3 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Tuto knížku vřele doporučuji všem, kteří hledají něco pro pobavení. Kolikrát jsem si koupila knihu, která slibovala humor, ale já ho tam marně hledala. Tato kniha mě svou lehkostí a humorem, se kterým se dívá na život, opravdu nadchla.

03.02.2018 5 z 5

Jak žít naplno Jak žít naplno Arnold Bennett

Tato kniha je velmi útlá, ale skrývá v sobě perly moudrosti. Ne každému musí sednout, místy na mě působila trochu zvláštně, nicméně když si ji přečtete, určitě neuděláte chybu.

03.02.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Lidské osudy jsou velmi rozmanité. Každé rozhodnutí směřuje náš život určitým směrem. A my nikdy nevíme jakým. V této knize se dočteme o osudech několika rodin, o jejich životech před 2. světovou válkou, za války i po válce. Kniha čtenáře seznamuje nenáročnou formou s těžkým životem Židů za války, ukazuje, jak vypadal život v koncentračním táboře. Od autorky jsem četla dvě knihy, tato bezpochyby byla mnohem lepší a čtivější než kniha Hotýlek. Ale chyběla tomu hloubka. Jako bych celou dobu plula na hladině příběhu a ne a ne se do něj ponořit. Proto dávám 3 a půl hvězdičky.

15.01.2018 3 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Kniha "Drahý příteli" je psána netradiční formou a to formou e-mailů, což považuji za skvělý nápad. Příběh začíná korespondencí mezi postarším spisovatelem, který je velmi oblíbený a uznávaný a mladou ženou, která mu odeslala obálku s neznámým obsahem. Jejich korespondence příjemně plyne, oba se v ní navzájem zcela otevřou a svěřují si věci jak z přítomnosti, tak i z minulosti. Ale kdo je vlastně ta záhadná žena a co ukrývá obálka, kterou odeslala? Tato záhada otevře rány z minulosti, které již dávno bylo potřeba vyřešit. Kniha se opravdu krásně čte. Jazyk, jakým je psaná, je úžasný. Byl to pro mě takový výborná bonbónek. Milé a vtipné čtení s troškou tajemna. Kniha s obyčejným lidským příběhem. Vřele doporučuji.

06.01.2018 5 z 5

100 přání 100 přání Erica Bertelegni

Tato kniha je určena pro děti a mládež. Já do této skupiny nepatřím, ale řekla jsem si, když jsou Vánoce, tak proč si nepřečíst něco "pohádkového". Kniha se četla sama, je napsaná takovým pěkným, svižným stylem. Když si ji přečtete bez jakéhokoliv očekávání, tak věřím, že si ji užijete. Stejně jako Aurora plnění přání. I když některá přání ji přinesla i krušné chvilky.

02.01.2018 3 z 5

Malý průvodce životem Malý průvodce životem Karel Spilko

Je těžké hodnotit tuto knihu. Hodně totiž záleží na tom, jaké knihy jste četli před ní. I když nerada srovnávám a snažím se hodnotit nestranně, stejně se troše srovnání neubráním. A to se pak odráží v mém nižším hodnocení. Jde o malou knížečku s kratičkým zamyšlením na každé straně. Jelikož jinou knihou od tohoto autora jsem byla maximálně nadšená, tato mi přinesla trošku zklamání. Čekala jsem od ní víc. Rozhodně neříkám, že by byla špatná. I zde je plno zajímavých a přínosných myšlenek. Jak už někdo zmiňoval u jiné knihy tohoto autora - stačí mít jen jednu jeho knihu. Dávám 3,5*

22.11.2017 3 z 5

Perlička na dně Perlička na dně Bohumil Hrabal

Nebylo to čtení úplně dle mého gusta, ale ukrývalo v sobě jistou krásu. Krásu lidskosti a nacházení perliček na dně.

22.11.2017 3 z 5

Buď sám sebou – jdi vlastní cestou Buď sám sebou – jdi vlastní cestou Karel Spilko

Tuto knihu jsem si pořídila díky kladnému hodnocení jednoho ze čtenářů Databáze a jsem opravdu moc a moc ráda, že se tato kniha ke mně dostala. Líbí se mi pro svoji jednoduchost (žádné zbytečné omáčky) a zároveň velkou hloubku a krásu myšlenek. Pro mě je to top kniha z knih osobního rozvoje. Nepřečetla jsem ji celou. Zatím ji náhodně otvírám a nechám se jí inspirovat. Zatím mě všechny myšlenky, které jsem přečetla oslovily. Krása. Moc doporučuji.

21.11.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Mám ráda Francii a mám ráda knihy z války, takže jsem se na tuto knihu moc těšila. Tímto děkuji Rodaw za doporučení. Kniha nezklamala a její čtení jsem si moc užila. Je to opravdu krásný příběh, plny citu, lásky, přátelství i odvahy, ale také utrpení, které k válce patří. Příběh Vianne, Antoina, Sophie, Rachel, Ariho, Julliena, Isabell, Gaëta i jejich přátel jsem naplno prožívala. Bylo to krásné a bolestivé zároveň. Doporučuji.

21.11.2017 5 z 5

Cesta rudého kata Cesta rudého kata Ladislav Šalda

Čtivá a zajímavá kniha. Dozvěděla jsem se díky ní zase nějaké nové informace. Jen ten konec byl takový prapodivný. Ale určitě doporučuji. Stojí za přečtení.

17.11.2017 4 z 5

Příručka pro zoufalé matky Příručka pro zoufalé matky Allison Mitchell

Cítíte, že toho je na vás moc? Máte spoustu povinností a nevíte, jak je zvládat, když den má jen 24 hodin? Pak vám můžu doporučit tuto knížku. Přinese vám spoustu inspirace, morálně vás podpoří a povzbudí, dodá energii, abyste mohli začít jednat. Opravdu skvělá knížka.

12.11.2017 5 z 5

Tereza – Etiketa pro dívky Tereza – Etiketa pro dívky Ladislav Špaček

Tuto knihu dostala dcera k narozeninám a ačkoliv není žádná velká čtenářka, tato kniha ji opravdu chytla a měla ji přečtenou za pár dní. Je opravdu čtivě psaná, etiketu se učíte nenásilnou formou prostřednictvím hezkého příběhu.

09.11.2017 4 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Tato kniha se mi nečetla moc dobře, musela jsem se do čtení spíš nutit. Působila na mě dost pochmurně, byla protkaná jakousi tíhou a temnotou. Ze začátku mi vadil až příliš poetický a spirituálně laděný styl, postupně jsem si zvykla. Nevím. Mám z ní dost rozporuplné pocity. Neříkám, že je to špatná knížka. Prostě mi moc nesedla.

08.11.2017 2 z 5

Jsem průšvih jménem Klaudie Jsem průšvih jménem Klaudie Milena Durková

Tuto knížku si půjčila dcera a já do ní ze zvědavosti nakoukla. A protože se mi líbila, tak jsem ji nakonec přečetla celou. Byla to taková fajn oddechovka ze života, moc dobře se četla. Takže pokud hledáte nějaké nenáročné a milé čtení, tato kniha je dobrá volba.

05.11.2017 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

První polovina knihy byla dost zvláštní a musím přiznat, že kdybych si nepřečetla komentáře níže, tak bych ji asi ani nedočetla. Opravdu druhá polovina knihy je daleko čtivější a nakonec můžu říct, že tato knížka nebyla zas tak špatná. Ačkoliv se jedná o smyšlený příběh, postavy knihy představují ty, kteří během války ukázali svou velkou statečnost a pro vyšší cíle neváhali nasadit svůj život. Tito lidé mají můj velký obdiv. Přátelství mezi Maddie a Julií bylo moc krásné a prošlo opravdu velmi těžkou zkouškou. Akce na mostě pro mě byla asi nejsilnější zážitek z celé knihy.

01.11.2017 3 z 5