Andi Andi komentáře u knih

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Bylo to i celkem zábavné, ale jenom tři hvězdy proto, že jsem se neorientovala ve jménech potencionálních otců, bylo jich tam až moc. A taky to bylo hodně předvídatelné. Přesto super věc, pač romantická klišé mám ráda.

07.11.2018 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Dobrý. Je to čtivé, oddychové, přesně to jsem potřebovala. Ten konec je trochu zmatený, ale to vlastně nakonec ani nevadilo. Zdálo se mi, že první půlka knihy je retro, nebylo to psáno, či nijak rozděleno, ale jakobych se s postavou přesunula v čase i já sama ... ?
Velmi libivý překlad, četlo se to samo. Kují

04.11.2018 3 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Hmmmmm ..... upozornění - kniha obsahuje pedofilii, znásilnění, ukřižování, rozdrcená těla apod. aktualizace - Kdybych věděla, že to bude tak nechutné, nikdy v životě bych to nečetla.
Kniha se mi zdála dost honem/rychle/okamžitě to musím nějak zakončit. Posledních několik desítek stran je "urychlených". Podle mě. To, co ještě nebylo vyřešeno, a vlastně i jak to dopadlo, a dále poslední kapitola (epilog) - z toho by se mohla napsat klidně i další kniha. Tím pomalejším tempem, kterým se předchozí díly trilogie po celou dobu ubíraly. Nejsem spokojená s koncem, ale říkala jsem si, jestli bych byla, kdyby to dopadlo jinak. Asi taky ne :D.

17.10.2018 3 z 5

Kniha o mužství Kniha o mužství Steve Biddulph

Kniha je díky tématu zajímavá, ale místy napsaná tak neuvěřitelně tupě, až to bolí. Tedy, je to super kniha v tom, že pomáhá mužům překonat své démony, jak se naučit kontrolovat (pokud jste agresivní a ubližujete jiným lidem), jak se vyrovnat s nedostatkem lásky, jak být lepším otcem! ... Atd. Je tam spousta fajn věcí, ale najednou se však objeví nějaká opravdu primitivní věta, která nechá můj rozum stát. Pozastavovala jsem se nad některými pasážemi s obočím zvednutým nahoru, že "to snad ten chlap ani nemyslí vážně" v některých případech zazněl můj zásadní nesouhlas, že větší kravinu jsem už dlouho neslyšela ... Jo, je to napsáno chlapem pro chlapy, ale jen tři hvězdičky proto, že pan autor psal stylem - všechno, co tu píšu je jediný vhodný recept na happy life a nepřipouštím si žádné námitky, a proto průměr. Přesto je to jedna z těch lepších knih na toto téma.

05.10.2018 3 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Dobrý, něco je i vtipné. Komiks přečtený za 15 minut. Jo, byl fajn.

20.09.2018 3 z 5

A ptáš se, knížko má... A ptáš se, knížko má... Milena Lenderová

Pěkné čtení, určitě to dalo spoustu práce, ale. Z 74 deníků jsme se dočkali výcucu asi z 10ti, a to jen v úplném závěru knihy. Poznámky jsou na konci kapitoly, ne na stránce, souhlasím tedy s předchozím komentářem, bylo to dost nepřehledné.
(mám pocit, že tu knížku už jsem někdy před lety četla, ale nemůžu si vzpomenout ... )

02.09.2018 2 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Zajímavá anotace, vysoké hodnocení. To musí být dobré. Dobroš tedy, to si přečtu, snad nejen proto, abych nakonec zjistila, že zajímavá byla jen ta anotace a nic víc. Eheh, chyba lávky. Zase jsem něco přecenila. Uvažovala jsem, že daruji jednu hvězdičku za nápad, za překvapivý závěr, snad i za super překlad, ale to zkrátka ta knížka by nemohla být tak nudná a roztahaná, "hlavně aby se tam něco dělo a já napsal více znaků." Je tam až moc blbostí, nelogických jednání postav. Za mě absolutní fail.

12.07.2018 odpad!

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Jedna z mnoha knih na toto téma. Ale snad jediná dobrá. Chystám se číst znovu.

12.07.2018 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Slibně našlápnuto, ale od poloviny knihy to sklouzávalo do amerického (pedowoodského) klišé, až moc se hrálo na city. Vůbec jsem postavám tu jejich bolest neveřila, chudáci. Od 2/3 už jsem jenom protáčela panenky.
Nelíbilo se mi ani rozdělení kapitol (navíc byly až moc dlouhé), kdy jednu vypráví Noah v minulosti a Jude v součastnosti. Noahova linka se mi zdála zajimavější, no nakonec vše krásně zapadne do sebe.
Přesto, za promyšlenost příběhu, zajímavé a propracované postavy (včetně vztahů) dávám hvězdy 3.

29.05.2018 3 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Úžasná kniha. Na takovou se nezapomíná, určitě si ji jednou přečtu znovu.

22.05.2018 5 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Tohle není čtení pro mě. Nevím proč jsem si od toho tolik slibovala, je to YA jako vyšité. Tedy spíš pro děti a mládež. Některá díla - fantasy, sci-fi YA - jsou na (podle mě) lepší a vyšší úrovni než Elementum, každopádně jsem ráda, že i tomhle žánru u nás vyšlo něco tak oblíbeného.
Dílo je to čtivé a rozumím tomu, že se spoustě lidem kniha líbila.
No, mně ne. Přemlouvala jsem se ke čtení už od začátku, ale po str. 70 jsem to vzdala.
Hvězdička za nápad.

05.05.2018 2 z 5

Cesta do Istanbulu Cesta do Istanbulu Mika Waltari

Istanbulu věnuje poslední třetinu knihy. Předchozí vyprávění je o cestě tam. Která, pár let po druhé světové válce, nebyla vůbec jednoduchá. Z Finska lodí do Belgie?, poté vlakem do Paříže, přes Paříž do Ženevy, odtamtud do Říma a až odtud letadlem do Istanbulu. Uff. A k tomu všemu plno nezbytných papírování a shánění víz, posílaní telegramů a dopisů, plno celních kontrol. Uff uff.
Ale i přesto je to vtipné čtení a líbilo se mi. Zasmála jsem se hned několikrát, pan Waltari umí opravdu čtivě psát, sedí mi i jeho smysl pro humor.

Mika Waltari dostával dopisy z Itálie s oslovením - Signorina Mika, protože v Itošce jde o ženské jméno. A co teprve ta část - jak setřást slečnu Marii, zlatokopku.
Dále je kniha bonus pro lidi, kteří se zajímají o dějiny každodennosti.

03.05.2018 4 z 5

Dějiny odívání: Starověk Dějiny odívání: Starověk Ludmila Kybalová

Skvělá kniha pro všechny fanoušky Antiky a dále, fanoušky módy i historie, nápomocna i pro studenty, kteří si potřebují zjistit něco více o odívání té doby do svých prezentací. Vše je velmi jasně a přehledně napsáno. Čtení odsýpá, nejde o vleklé ani o nudné čtení, zabaví a potěší.
Knihu doplňují:
- citáty vybrané z dobových pramenů.
- barevný i černobílý obrazový doprovod
Jedno velké plus, pokud se budete chtít blýsknout s nějakým tím citátem přímo ze starověkého díla o tomto tématu a nemusíte vůbec běhat po knihovnách ani archivech.
Nabídka je tu velmi dostačující. I obrázků. 5 hvězdiček.

02.05.2018 5 z 5

Rolf zálesák Rolf zálesák Ernest Thompson Seton

Přečteno necelých 100 stran, poté jsem knihu zavřela. Nedočteno.
Čekala jsem, že se opravdu - o té úžasné přírodní moudrosti, jak je psáno v anotaci - něco dozvím, ... No místo toho se mi dostalo spoustu dopodrobna vysvětlených postupů jak VRAŽDIT zvířata. Jak lovit lukem, jak střílet, jak vyrábět pasti. Příběh více méně žádný, názvy kapitol alá: Lov na jelena, Hon na bobry, Liščí kožešina, apod. mám 2001, Leprez vydání - Dávam palec nahoru za krásné ilustrace.
A ona zmiňovaná lesní moudrost? Kde nic, tu nic.

02.05.2018 1 z 5

Kvantová láska Kvantová láska Laura Berman

Wow, rozhodně jedna z nejlepších knih na téma osobního rozvoje a partnerských vztahů vůbec. Dobře se čte, je obsahově velmi zajímavá a poučná.

22.06.2024 5 z 5

O lásce Vísy a Rámína O lásce Vísy a Rámína Fachruddín Gurgání

Krásné verše, příběh sám až tak moc ne, je to taková ta zamotaná telenovela. Nejdříve jo, ale pak ne. Pak se dají dohromady, pak se rozejdou, pak brečí, pak si píšou dopisy, pak se dají zpátky dohromady, a tak furt dokola. Naštěstí má příběh rozuzlení a závěr. A mimochodem už jsem se zmínila, že ty verše jsou opravdu krásné? :)

22.05.2024 5 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Skvěle mi sedla, líbily se mi autorčiny postřehy i témata, která probírala. Jo, a samozřejmě ten její specifický smysl pro humor. :) Sice všechny ty řečené celebrity a veřejně známé osobnosti neznám, ale ve výsledku to ničemu neuškodilo. Rozhodně se chystám na pokračování vydanou po deseti letech - Víc než žena.

16.02.2024 5 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Vladimír Neff

Měla jsem při čtení pocit, jako bych tu knížku už někdy předtím četla. V půlce knížky mi došlo, že jsem ji kdysi letem světem prolistovala, četla jedním uchem tam, druhým ven, protože mě nebavila. Tentokrát jsem při čtení dávala pozor a soustředila se. Jó, je to sice dobře napsané, ale zbytečně zdlouhavé. Dočetla jsem to, uff a mám hotovo.

01.10.2023 3 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

No alespoň jsem se dozvěděla, jak to bylo dál ve hře. Četla jsem ságu, ale hry jsem nehrála. Vývojáři vymysleli zajímavé rozuzlení.

25.09.2023 4 z 5

Kosmické proudy Kosmické proudy Isaac Asimov

Jo, pořád si to drží vysokou laťku, a jelikož to čtu chronologicky, čeká mě ještě poslední díl - Oblázek, který tu má nejvyšší hodnocení, a tak se na něj moc těším. Zajímavé je, že se mi Hvězdy jako prach líbily více než tento díl, i přesto, že tento byl co se týče historie Univerza Nadace podstatnější.

19.05.2023 3 z 5