AngeliS AngeliS komentáře u knih

O mašince Tomášovi 02 O mašince Tomášovi 02 Wilbert Awdry

Je to tak jednoduše napsané, příběhy mají ponaučení, pěkné obrázky.

O mašince Tomášovi 10 O mašince Tomášovi 10 Wilbert Awdry

Je to tak jednoduše napsané, příběhy mají ponaučení.

Velká kniha o mašince Tomášovi Velká kniha o mašince Tomášovi Wilbert Awdry

Já osobně ji nemusím, ale to hlavně proto, že jsem ji musela číst stále dokola. Takže dětskýma očima hodnoceno rozhodně 5*.

Vendetta v Bransonu Vendetta v Bransonu Luboš Hejda

Vlastně nebýt toho konce, dala bych knížce plný počet! Ano je tam pár takových klišé, ale za mě tam pěkně pasovala. Čte se to úplně samo. Postavy se mi nepletly vůbec. Děj krásně plyne, nedá se v tom ztratit.
Ten konec mi přišel už fakt moc. Úplně émerickej film hadr. To mě spíše nutilo se smát a kroutit očima.
Vraha by jeden tušil, ale stránky mizí tak rychle, že není čas tím ztrácet čas.
(Po dlouhé době jsem to neodložila ani u jídla a to ze zásady nedělám!) Tak dobrý to je.

02.07.2022 4 z 5

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Četla jsem Wilsonovou snad povíce než 10 letech, jako knihu od autora z dětsví. Měla jsem strach, jak se mi to bude líbit jako dospělé. No ale ten příběh je tak, skvělý. Je to vykreslené do posledního detailu, přesto jednoduché čtení z pohledu té maličké Hvězdičky. Za mě je bezvadně vykreslena i psychologie postav aby bylo snadné pochopit, proč se Elvíra později chová tak či onak. :)
Po knize jsem sáhla, protože jsem straka a ono se to blejská.. :D Ale nelitujuani vteřiny čtení.

13.04.2022 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Top oddychovka! Nemám k tomu co říct. Smála jsem se hrozne! Nejvíce jsem soucitía s telocvikem!

18.02.2022 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kovyho mám samozřejmě na ytb scéně ráda. Podcast také. V podsatě jsem s ním vyrostla, žejo. :)
Knihu jsem četla ale prostě jen proto, že jsem ji u kamaráda viděla. Očekávání teda nulové. Jenomže, v knize jsem toho moc nového nenašla. Je fajn, že se tam asi vypsal z pocitů a problémů s orientací. To může být pro někoho (věřím) fakt důležitý.

26.01.2022 3 z 5

Vodopád Vodopád Vláďa Kadlec

Nečekala jsem od toho zhola nic, vlastně spíš hrůzu. Ale onio je to vážně super. Báječná knížka pro děti. Když jsem to po večerech předčítala, úplně jsem vzpomínala na svoje děštské představy. Je to napsané tak, jako bych to vymýšlela já tak v deseti letech. Nechci tim říct, že je Vláďa na úrovni 10 letého dítěte, ale že se skvěle trefil. Hlavně, malému pánovi se to líbilo, vždy hezky usne a tak to má být. Ilustrace také suprové.

10.11.2021 5 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Po přečtení recenzí zde jsem čekala sprostou a nabubřelou delegátku, která si jen stěžuje na chudáčky lidi. Sprostá se mi kniha zdála naprosto minimálně, v porovnání s tím, jak se opravdu o lidech někdy ve službách mluví. To, co ona s profesionálním úsměvem vydržela, to já bych nedala ani za nic.
Shrnutí toho nejhoršího do jedné knihy, ale to je za mě naprosto pochopitelné.
A 4 klobouky dolu za to, že tu babu v noci za "infarkt" nezabila a nevyrazila jí to cigáro z huby. Jako já vím, že drzost lidí nezná hranic, ale vůbec jsem nechápala s čím ji ti lidé byli schopni prudit. Dokonce i chápu, že se seniorky potřebují vypovídat, ale to fakt nechápu, že delegátka je tam v práci?
Jediné co mi fakt vadilo... Nemyslím, že autorka musela 40x vypsat doslovně přepsané rozhovory se všemi, komu vykládala o těch modřinách a čokolovi atd. Dost vše omílala furt a furt dokola.Kalimera, ola kala, kukla, o la bla bla!! Nezájem. ;)

25.10.2021 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Myslím, že hodně zkresluje, co od knihy očekáváte. Já jsem čekala pořádnou "depku", a tak jsem tolik nadšená nebyla, jelikož to zase taková depka není. Navíc musím přihlédnout k tomu, že je tedy kniha pro mládež, protože místy mě to příšerně otravovalo. Najednou se dostanu k povídce z Třebíče, ale to město na tom bylo jediné dobé. Ta povídka už mi opravdu mínila zkazit dojem. Poslední povídka dost napraví. Ta je nádherná, ale je tam takových vlastně více.
Dala bych snad i pět, ale ta Třebíčská povídka mě bude strašit svou debilností ještě 9 let.

26.05.2021 4 z 5

Sežrali ho v Polynésii Sežrali ho v Polynésii Eva Talpová

Já nevím co říct. To bylo strašně divné. :D Asi jsem nikdy nečetla nic divnějšího. Naštěstí se vážně jedná o krátké povídky.
Popravdě jsem myslela, že se jedná o starší knihu. Pardon, ale ... asi nejhorší byla mluva teenagerky! Z toho mi krvácely oči.

19.02.2024 3 z 5

Psaní se nečervená Psaní se nečervená Andrea Stujová

Oddechová knížka, napsaná velmi precizně do poslední kudrlinky. Za mě by stačilo trošku ubrat a bylo by to moc fajn. Jedná se o příběhy tzv. ze života. Určité trapásky a přešlapy jedné sympatické holky.
Vážně dobrý nápad, dobrá story, ale špatně se mi to četla.

17.03.2023 3 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Pro me to tentokrát bylo něčím jiné, nové. Pohřešovaný manžel, ale ne nějaké detektivní pátrání, ale pocity Sáry. Která byla samozřejmě úplně normální, ale sletem událostí přirozeně snad přicházela o rozum? Vývoj jsem nečekala, ani ten konec. Velké plus pro příběh!

25.02.2023 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Poprvé jsme si ji dali jako audio s přítelem v autě na dlouhé cestě. Takhle společně to byla vážně sranda, protože jsme si vzájemně mohli říkat - no tak to seš ty! Když jsem si ji po delší době poslouchala sama, už to nebylo ono a navíc mi to připadá takové... pořád dokola.

14.11.2022 4 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Škoda že jsem si nezjistila o čem knížka je. I když, stejně jsem čekala něco jiného. Podcast jsem poslouchala hodně, proto jsem čekala v knize něco víc. Ale spíš nejsem cílovka. Trošku mě mrzelo, že tam Terezie není slovensky. (Prostě holky raději slyším, no). Kor když teda nesmyslný inglištiny tam být mohly. Už jsem si říkala, že to zahodím a dám jednu hvězdu. Ale to by nebylo fér. Kdybych ji dostala do rukou mladší, o dost. Vážně ještě tak před pubertou, možná by mi otevřela obzory. Nedokážu se ale vcítit do mé pubertální já, zda bych dokázala některé věci neřešit, tak jak jsem je řešila. Přeci jen, v pubertě VŠE vypadalo jako konec světa. Za mě by ale knížka pomohla rozhodně , rozhodně lépe než přednášky... tady máš vložku a tady máme vaječníky... To byla hrůza!!! A tak pokud máte doma dospívající holčinu a třeba nejste zvyklí až tak otevřeně mluvit, tak tohle je pro to dokonalé.

12.10.2022 3 z 5

Babičkou proti své vůli Babičkou proti své vůli Eva Dolejšová

Mně na knize především potěšilo, že mám opravdu zdravý vztah. Tohle tedy bylo něco. jestli to přeci jen někomu dodá odvahu se zamyslet a od příšerného chlapa odejít, tak taky dobře. Jinak to ale byla ale vlasetně fajn oddychovka u které jsem si občas měla chuť rvát vlasy, jak má tu familii rozmazlenou a míní se ze všech po...!!! :D

21.02.2022 4 z 5

Šťáva z mrkve Šťáva z mrkve Kateřina Procházková

Vím, že je divná. Vím že je povrchní. Byla na ranu, ale prostě se hledá. Neví co chce. A která bab jako jo? Já jsem se v ní v podstatě našla. A to jsem jiná, ale každý má to svoje. Každý s tím pracuje jinak. Četrla jsem to asi ve správněm věku. Kdy jsem sma nevěděla, co zrovna se sebou a vše bylo "blbý"...

07.01.2022 5 z 5

Nejkrásnější filmové pohádky Nejkrásnější filmové pohádky kolektiv autorů

Hodnocení opravuji, protože mi leželo v hlavě. A to není jen tak. To, že já jsem od toho očekávala něco jiného neznamená, že je špatná. Vlastně jsem takovou knihu chtěla, protože ty filmy miluju, ale děti je tolik zafixované jako já nemají a příběhy se moc líbí. I já, když přihlédnu k tomu, že to je prostě pohádka k přečtení na dobrou noc, tak je to super. Navíc kniha obsahuje krásné ilustrace. Kniha mě už v knihkupectví naprosto nadchla a dávala jsem ji potom i jako dárek jiné pohádkové fanynce. A jako dárek potěšila také. Takže možná nenaplnila mé prvotní očekávání, ale to už je pouze a jeníom můj problém.

22.11.2021 5 z 5

Vodnické pohádky Vodnické pohádky Marie Kubátová

Je to mnohem lepší jako audio, ale i tak jsou to krásné příběhy z vodního světa. Úplně vidím ten jepičí bál.

10.11.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

(SPOILER) tady si poprvé u toho hodnocení nejsem úplněj jistá. Jde o to, že jsem to hltala jak blázen a nemoihla jsem se od toho odtrhnout, ale vlastně nechápu proč? Asi jsem stále čekala na "něco". A ono se to stále vzdalovalo a vzdalovalo, ale stejně převažují lepší pocity. S tím ex jsem s ní vlastně soucítila, jenže přeci jen si říkám, já se takhle chovala v 18 a ona ve 30! Tak nevim nevim. Přeci jen jsem ale postrádla, jestli tu rodinu něco naučí, proč byli tak chudí? Proč byla Bridge tak nepraktická sakra? Proč po ní chlapi tak šíleli? To chápu asi úplně nejmíň.
Ale tak on ten Tom... žili na samotě, dva roky zalezlej doma asi viděl max. matku a Bridget z okna... tak se to asi dá pochopit.
(Za vysvětlení a jiný pohled bych byla ráda.)

25.10.2021 3 z 5