Anie94 Anie94 komentáře u knih

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Knížka mě úplně dostala, a to už se žádné knížce dlouho nepovedlo. Od prvních stránek mě děj naprosto pohltil a nechtěl mě pustit. Se zatajeným dechem jsem sledovala osudy Estelly, Leny, Alexe, Sama a Janie a netrpělivě čekala na odhalení dalšího tajemství. Více se mi tedy líbila dějová linka, která zachycovala život Estelly. Líbilo se mi netradiční spojení tématu druhé světové války a módy. Postavy byli úžasné, do detailu vykreslené a oblíbila jsem si je tak, že jsem u osudu, který je na konci potkal uronila i nejednu tu slzičku. V obou příbězích je dokonalá romantická linka, která by vás nutila vzdychat "och" a "ach" kdyby vám to nebylo před manželem blbý. Autorka úžasně popisuje města, historická fakta, šaty, osobnosti, události, což z knížky činí ještě lepší čtenářský zážitek. Knížku rozhodně doporučuji všemi deseti a už se těším na další knížku s názvem "Skříň plná Diora". Tohle bylo jedno velké "wow".

04.11.2020 5 z 5

Google poezie: Psáno našeptávačem Google poezie: Psáno našeptávačem Tomáš Miklica

Knížka se mi hodně líbila i přesto, že nejsem žádný velký fanoušek umění, poezie, či prostě čehokoliv co s tímto odvětvím souvisí. Rozhodně si musíte přečíst předmluvu, i rozhovor s finským "objevitelem" google poezie na konci, bez toho totiž není knížečka úplná.

Na knížce se mi hodně líbila její grafická úprava a hlavně jednoduchá a minimalistická úprava, která se k tématu hodí jako zadek na hrnec, jak se tak říká.

"Básničky" jsou občas vtipné, občas jen kroutíte hlavou, občas se jen tak pousmějete, občas se v tom najdete a občas vám zůstává rozum stát. V některých "básních" se vám dokonce i podaří najít hloubku, v jiných zase ne. Ale to je prostě normální, takže se nemusíte bát, že jste nějak divní. Co se mi asi nejvíce líbilo bylo to, že ke každé básni byl přidán rozhodně trefný a hlavně vtipný název, který básničku vystihl a vhodně dokreslil. Chápu, že je to dost alternativní kniha, která rozhodně nemusí sednout každému, ale i přesto, že já nejsem žádný velký fanda tohoto žánru a možná nebýt spolupráce s nakladatelstvím, tak se ke mě tato knížka ani nedostane. Na závěr svého hodnocení bych chtěla ještě říct, že tuto knížku lze vnímat jako takovou sondu do naší společnosti, co lidé nejčastěji vyhledávají, co je trápí, či s čím si neví rady. Za mě tedy jedno velké a obrovské doporučení.

11.10.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, ale nebylo to rozhodně proto, že by to byla špatná kniha. Asi jsem jí prostě četla jen ve špatném období. Petra Stehlíková nás zavede do unikátního temného světa. Jeho svět je do detailu promyšlený. Už asi i vím proč je ta knížka tolik opěvovaná. Svět uvnitř knihy je velice promyšlený, příběh ve vás postupně zanechává všechny emoce co na světě existují. S hlavní hrdinkou se sžijete velmi rychle a budete se těšit na další dobrodružství, které jí čekají. I všechny ostatní postavy jsou dobře propracované a uvěřitelné. Jediné, co mě trošku zklamalo byl konec, ale chápu, že když je to série, že takový konec se nabízí.

Je to prostě úžasná kniha, kterou k přečtení rozhodně doporučuji a už se moc těším na další díl.

01.05.2020 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Knížku jsem měla přečtenou opravdu za chviličku. Děj je jednoduchý, předvídatelný, ale i tak je strašně krásný a romantický. I přesto, že je to děj jednoduchý, i tak se autorce podařilo tam zakomponovat několik momentů, kteří byli prostě "wow" a na chviličku vás donutili zapochybovat, zda doopravdy víte, jak to skončí. Pro mě je to taková ta typická oddechovka mezi náročnějšími tituly, typická feel good kniha, která vám v době karantény vykouzlí úsměv na tváři, pohladí vás na duši a zase vaším obličejovým svalům ukáže, jak se mají smát. A to i přesto, že já už dávno nepatřím do cílové skupiny, i tak mám tuhle knížku hrozně ráda. :)

20.04.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Knížka zachycuje každodenní trable Debbie, která špatně navazuje vztahy s lidmi a s okolním světem, ale naštěstí má extrovertního partnera, který to vše obstará za ní. Kniha je moc hezky graficky zpracovaná a v některých komiksech jsem se i poznala, protože jsem v podstatě také introvert a můj partner je ten nejukázkovější extrovert co kdy chodil po téhle planetě. Knížka je vtipná, je báječná a krásně zpracovaná. Takže rozhodně doporučuji. Všem. Ne jen introvertům jako jsem já.

17.01.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Dostala jsem od Ježíška a jsem naprosto nadšená. Každý knihomol to určitě ocení a divila bych se, kdyby se v tom nenašel. Rozhodně to je takové "must have" všech knihomolů. Milé a hezky ztvárněné ilustrace vše jen podtrhují. Rozhodně doporučuji.

26.12.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha byla zvláštní. Na toto téma bylo napsáno spousta a spousta knih, ale tato nepatří mezi nejlepší. Sice to byl milý příběh, podaný náctiletou dívkou, která události vnímala trošku jinak a občas se tam dali najít milé myšlenky, ale velký dojem na mě kniha neudělala.

27.09.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha byla takova prijemna oddechovka. Na nekolika mistech jsem se i smala. Akorat ten konec....vim ze ma vic dilu, ale i tak mohl byt ten konec trochu lepsi.

23.09.2017 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Mě se knížka moc líbila. Je tam skrytá naděje, že se nam jednou splni to co si doopravdy přejeme. Nesouhlasim teda s většinou tady, že knížka je divná. Možná nemam ten pocit, protože je to mije první knížka od této autorky, ale rozhodně už se těším na další.

23.03.2017 5 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Romány, které se odehrávají ve dvou časových rovinách mám moc ráda. Můžeme tak přesně zjistit co rodinu dovedlo tam kde jsou. Je to kniha hodně ze života, každého z nás může něco takového potkat. Hodně se mi líbil pohled autorky, že děti, které pocházejí ze šťastných manželství rozhodně automaticky také nemusí být šťastni. Všechny dívky se touží se svými životy vyrovnat rodičům, ale ve skutečnosti je velmi těžké toho dosáhnout. Je to čtivý román, každá z postav má výborně vykreslenou osobnost. Jako se střídají linky časové, tak se střídají i vypravěči a vy tak máte komplexní a dokonalý přehled o tom, co se v rodině děje.

15.12.2023 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

enhle pribeh me vubec nenadchnul. V navaznosti na neotrele prostredi i vcelku zajimavy namet nakonec pribeh vyplynul do ztracena. Hlavni hrdinove se chovali jako pubertaci na skolnim vylete a pribeh byl dost cernobily. Zadnou z postav jsem si nedokazala oblibit.

Kniha se dobre cetla, to jo. Rekla bych, ze nema ani vyhraneny zanr, neni to ani detektivka, ani thriller. V pribehu je prilis mnoho "nahod" na to aby to bylo uveritelne. Vypraveji z pohledu prilis mnoha ucastniku na me pusobil velmi zmatecne a neprehledne. Zaver byl prilis zidealizovany.

22.06.2023 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Uz je to tedy delsi doba, co jsem knizku cetla, ale zadny zasadni dojem na me neudelala, jelikoz mi dela ponekud problem si vybavit detaily. Knizka se cetla velmi dobre, ale vadilo mi to prolinani deje, ktere bylo z meho pohledu velmi nelogicke. Hlavni postavy, Marie a Tereza, mi nijak k srdci neprirostly a rozhodne se nechovaly na svou dobu. Bohuzel me knizka prilis neuchvatila, i presto, ze na autorku slysim jen chvalu. Zkusim jeste neco priste a treba se zadari.

18.02.2023 3 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Body si u me knizka ziskala svym originalnim svetem, ktery mel logiku a daval smysl. Byl to krasny pribeh, ktery se dobre cetl. Bylo tam hodne zvratu a hodne intrik, coz davalo pribehu tu potrebnou jiskru. Na druhou stranu jsou tam hodne popisne casti coz muze narusovat kontinuitu pribehu. Nekterym udalostem bylo venovano prilis prostoru, i kdyz si to nezaslouzili, jinym naopak.
Celkove se mi knizka moc libila. Zustalo tam hodne nezodpovezenych veci, ale to se doufam osvetli v dalsich dilech.

18.12.2022 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Jak si mozna nekdo z vas vybavi, kdysi jsem tu zverejnila recenzi na Mleko a med a ta mi uplne nesedla, ale z Home body jsem byla nadsena. Je to o sebeprijeti, o melancholii, depresy o vztahu ke svemu telu a k sobe same. A pokud mate s nekterou touto vasi strankou problemy, tak se v te knizce urcite poznate a mozna vas nektere myslenky zahreji u srdce a uvedomite si, ze v tom nejste sami.

Knizka je krasne zpracovana, ma jednoduche ale vystihujici ilustrace a prectete ji za chvilku. Nektere pasaze jsou zajimavejsi nez jine, ale i tak za me doporuceni.

12.08.2022 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

V knize sledujeme vysetrovani vrazdy pod taktovkou sympaticke spanelske policistky Cristiny a jejiho skotskeho kolegy McKenzieho. Vsechny postavy v knize jsou sympaticke a uveritelne, byt se na druhou stranu chovaji strasne nelogicky. Knizka celkove ma strhujici dej, je ctiva a vy proste budete chtit vedet jak to skonci. Na zacatku se zapletka zda dobra, ale pozdeji uz to neni ono. Ne ze by to nebylo dobre, ale neco vam tam vadi a vy nevite co. Co je na knizce hodne tezko uveritelne je soucit hlavniho padoucha. Co se autorovi povedlo, jsou rozhodne krasne popisy prostredi. Co me hodne na knizce rozcilovalo byly odbocky, ktere s dejem nemeli co delat. A ten zaver... Dost pritazeny za vlasy. Clovek si sice rekl wow, ale nebylo to v tom pozitivnim slova smyslu. A ta obalka take neni moc povedena.

10.12.2021 4 z 5

Svět Harryho Pottera je pro mě naprostá srdcovka, a tak jsem si nemohla nechat ujít přečíst i tuto knížečku. V knížce je i spousta zajímavých ilustrací. Dozvíte se mnoho informací o kouzelných tvorech. Podle mého názoru to je druhá nejlepší knížka, která doplňuje svět Harryho Pottera. Nejraději mam Bajky, a asi nejméně ráda mám Famfrpál.

11.04.2021 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Na knížku jsem narazila v knihovně a na autorku jsem slyšela samou chválu, tak jsem neváhala a knížku si půjčila a dobře jsem udělala. Knížka sice zachycuje velice kontroverzní téma. Autorka zde bravurně z pohledu několika osob - Kate, Anny, Briana, Sary, Jesseho a Alexandera - zkoumá reakce a rozhodnutí lidí v těžkých životních situacích. Při čtení této knížky vás napadá spousta otázek, ale hlavně ta nejdůležitější, na kterou jsem nenašla odpověď ani po přečtení knížky, a to jak byste se zachovali vy, kdybyste byli v situaci rodiny Fitzgeraldových. To asi nikdo nedokáže říct, dokud se do této ožehavé situace doopravdy nedostane. Autorka brilantně vykreslila postavy i jejich složité povahy. Knížka ke svému konci vezme opravdu nečekaný spád a konec vám opravdu vezme dech. Několikrát jsem viděla i film inspirovaný touto knížkou, ale bohužel je zcela odlišný od knížky. Nedokážu říct, jestli je film lepší nebo horší, ale každopádně je rozhodně jiný. Knížka je nicméně brilantně napsaná! Za mě teda rozhodně velké doporučení, pokud jste ještě nečetli.

15.04.2020 4 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Ač jsem se na knížku hodně těšila, tak mě opravdu hodně zklamala. Po grafické stránce byla přinejmenším zajímavá a neotřelá, ale obsahově se mi vůbec nelíbila. Sice jí přečtete opravdu za chviličku, třeba za pár hodin, ale není to příjemné čtení. Autorka je bezpochyby skvělou básnířkou a to i přesto, že mi moderní poezie nic moc neříká. Dokáže s pár slovama opravdu zázraky. Autorka nicméně v "básních" neustále vnucovala čtenářům názor, že všichni muži jsou zlí a nemyslí na nic jiného, než na to, jak ženy ponížit, zpacifikovat a ublížit jim a naopak všechny ženy jsou báječné, skvělé, odvážné, atd. Nic proti názorům ostatních, nic proti feministickému hnutí, ale svět (a hlavně ženy a muži) nejsou tak černobílí, jak je popisuje autorka. Ano, najdou se mezi nimi i hulváti (ano, pár jich znám), ale většina kluků, které jsem poznala byli a jsou slušňáci a neublížili by ani mouše. Takže za mě jasný propadák.

22.01.2020 2 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Na knihu mám rozporuplné názory. Obdivovala jsem Beryl za to, že se dokázala postavit na vlastní nohy a opustit nefungující manželství a žít na "vlastní pěst", tím spíš v době jaká jí byla souzena. Kniha je spíše založená na pocitech, než že by se tam odehrával nějaký dechberoucí děj. Beryl měla jistě daleko zajímavější život než jak jej popsala autorka. Její způsob se mi zdál takový dost nezáživný. Nepovedlo se mi úplně začíst a četla jsem jen proto, že jsem pořád čekala kdy se něco začne dít. Co mi ale vadilo bylo, že kniha má dost zavádějící název. Beryl sice byla první ženou, která přeletěla Atlantik, ale kniha je spíše o životě v Africe s "nohama pevně na zemi" a o létání se zmiňuje velmi okrajově. Spíš celá kniha je taková "cesta" jak se Beryl k tomu létání vlastně dostala. Konec knížky byl trošku odfláknutý, jiné pasáže zbytečně dlouhé.

19.12.2019 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi úplně nelíbila.

26.10.2019 2 z 5