Arev122 Arev122 komentáře u knih

Vrány Vrány Kass Morgan

Pro mládež hezké čtení, ale nijak mě to nevtáhlo do děje, málo tajuplné duchařiny.

09.01.2022 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Zajímavě napsané, hezké , pohodové sci-fi čtení, které nutí k zamyšlení nad 3.zákony pro roboty.

07.01.2022 5 z 5

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Lincoln Child

Odpočinkové, ale napínavé čtení.

05.01.2022 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Napínavá detektivka z drsného kraje Grónska psaná ve dvou časových rovinách. Občas jsem se trochu ztrácela ve jménech,ale jinak hezké čtení.

31.12.2021 4 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Sice čtivé sci-fi, ale ztrácela jsem se v časových přesmyčkách a mnohdy musela listovat zpět, abych si ujasnila zda jsem v minulosti, přítomnosti nebo v budoucnosti.

17.12.2021 3 z 5

Peklo z Araratu Peklo z Araratu Christopher Golden

Nějak jsem se nemohla začíst, připadalo mi to hodně jednoduché a neuvěřitelné

15.12.2021 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Originální sci-fi román a
fascinující příběh s experimentem s lidskou inteligencí mě vtáhl od začátku do děje. Je plný napětí, lidskosti a touhy po lásce a přátelství.

14.12.2021 5 z 5

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Jako reportáž zpracované dobrodružství námořníka, který po smetení z paluby lodě se jako jediný z osmi námořníků zachránil na prámu a bez vody a jídla se po deseti dnech doplavil na břeh Kolumbie.

13.12.2021 4 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Napínavé oddechové čtení s trochou duchařiny, které vtáhne do děje.

08.12.2021 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Pustá a tajuplná zimní krajina a nešťastník v ní. Co je jeho fantazie a co skutečnost? Čeho se bojí? Zajímavé rozuzlení.

28.11.2021 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Dojemné čtení s tématem holokaustu. Trochu jsem se ztrácela v čase a postavách, ale čtení ve mě zanechalo hluboký a smutný dojem.

27.11.2021 4 z 5

Spříznění Spříznění Steve Robinson

Napínavé čtení, ale rozuzlení mě nenadchlo. Váleční zločinci se NIKDY nepřiznají.

24.11.2021 4 z 5

Labyrint z ledu Labyrint z ledu Buddy Levy

Napínavé dobrodružství dle skutečné události o objevování neprobádanýsh území v Arktidě, které pro mnohé skončilo tragicky. Zajímavé byly i dobové fotografie.

21.11.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Čtivá detektivka z prostředí české vesnice. Také mi to připomínalo TV seriál se spoustou osob a s jejich problémy,ale děj měl napětí a spád.

16.11.2021 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tenká knížka s osudy tří žen, každé z jiného světadílu, ale spojené nejen s COPEM, ale i statečností vzepřít se osudu a nadějí v lepší život.

15.11.2021 5 z 5

Ílion Ílion Dan Simmons

Zajímavě napsané tři sci-fi příběhy, ale nakonec spojené do jediného příběhu.Jen některé pasáže byly pro mě příliš zdlouhavé.

14.11.2021 4 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Oddechový a čtivý román o prvních setkáních "bílých" mužů s indiány. Romanticky a westernově laděný je pohled na přírodu a život indiánů.

29.10.2021 4 z 5

Putování diletantů Putování diletantů Bulat Šalvovič Okudžava

Carské Rusko a jeho svět. Tak je psaný tento román. Tragédie jednoho vnitřně nezávislého člověka v carském policejním státě. Pro mě občas zdlouhavé a hlubokomyslné deníkové zápisky

28.10.2021 3 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Zajímavě psaný fantasti román. První část románu se mi četla lépe, bylo to více uvěřitelné, vtáhlo mě to do děje, konec byl trochu moc překombinovaný a příliš pohádkový.

28.10.2021 3 z 5

Jen hrobař zaplakal Jen hrobař zaplakal Miroslav Mráz

Čtivě, poutavě a i se zajímavým humorem napsaný baladicky laděný román z doby předmnichovské republiky. Poutavě jsou popsány životy obyčejných lidí, a zejména hledání sama sebe nešťastného Lojzy .

19.10.2021 5 z 5