ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Manželka Manželka Alafair Burke

Uf! Ztráta času. Příběh mě už od začátku nezaujal, přestože tyhle typy psychologických thrillerů mám ráda. Neskutečně se vlekl a k tomu se v něm pořád řeší spousta pro mě nezáživných právnických kliček. Jednu hvězdičku ale musím přidat za závěr a překvapivý motiv.

15.04.2019 3 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Sára a Robin jsou dvojčata, ale každá je jiná, jak vzhledem, tak povahou. Psychologický thriller střídá dvě časové roviny-minulost, kdy je děvčatům 10 let až do dospělosti a přítomnost. Ve vyprávění se rovněž střídají Sára a Robin.
V knize se vyskytuje několik citlivých témat, které se asi dotknou každého čtenáře. Má rychlý spád, dobrou zápletku a znamenitě vykreslené postavy. Závěr je docela dramatický a nečekaný.
Mně se knížka líbila víc než předchozí Snaž se nedýchat.

13.04.2019 5 z 5

Ohněm a hlubokou vodou Ohněm a hlubokou vodou Camilla Grebe

Podle hodnocení pod 70% jsem od knihy moc nečekala a byla jsem docela mile překvapena. Je to smutný příběh o násilí a zneužívání dětí adoptovaných a dětí v náhradních rodinách. V příběhu jsou popisovány i vztahy Siri s Markusem. Hlavní zápletka je napínavá a dobře zpracovaná s vysvětleným závěrem. Všechno do sebe správně zapadlo. Myslím, že se podívám po dalších knihách, které u nás od autorky vyšly.

12.04.2019 4 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

V knize je velmi dobře popsáno utrpění Alexe, který vnímá bolest a slyší, co si kolem ostatní povídají. Nikdo jiný to však netuší.
Začátek se vlekl, pak thriller nabral spád a začal být čtivý, ale konec mě totálně zklamal.
Podle mě se nic nestane, když si knížku nepřečtete.

11.04.2019 3 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Přiznám se, že jsem si knihu půjčila v knihovně tak nějak "do počtu". Maminčin mazánek se mi totiž vůbec nelíbil. Ale tato detektivka mě potěšila. Detektiv konstábl Charlie Staffordová honí pachatele brutálních rasových útoků a současně se pokouší dopadnout vraha zohavených mrtvol s vyříznutým srdcem, které jsou nalezeny na londýnských hřbitovech. Nakonec se ocitá v nebezpečí i Charlie.
Takže tentokrát plný počet *. Knížku jsem si přečetla s chutí a mohu ji doporučit.

10.04.2019 5 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Nejdřív jsem si říkala, že je tam málo napětí, ale to už jsem asi zblblá ze všech těch thrillerů. Tohle nepovažuji za thriller, ale rodinný román o životě tří žen, musím říct, že dost smutný. Jednotlivé postavy jsou tady dobře vykresleny, stejně dobře jsou popsány vztahy mezi nimi a jejich názory. Blíž k závěru děj plyne rychleji a dojde k překvapivým zvratům a neočekávanému konci.
U hodnocení jsem váhala, ale nakonec dávám plný počet *.

08.04.2019 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Super obálka a výborné čtení! Nejdřív jsem si myslela, že to bude tak trochu nuda, že budeme s Emmou prožívat její deprese a bude to pořád dokola. Jenže- kniha má spád, napětí, je velice čtivá a HOLIČE se podaří odhalit až na konci (přitom je tam podezřelých hromada). Za mě určitě stojí za to knížku si přečíst.

05.04.2019 5 z 5

Tulák Tulák Nick Petrie

Bavilo mě to. Akční, napínavé. Je tady dobře popsána post-traumatická stresová porucha u válečných veteránů. Bála jsem se, že to bude jako knihy Lee Childa, kterého nemusím (jeho fanoušci mi snad prominou), ale byla jsem příjemně překvapena. A Mingus byl jedinečný!

03.04.2019 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Vynikající thriller! Má spád, napětí, pořád se něco děje. Moc jsem fandila Gwen a jejím dětem. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, jsem vyloženě nadšená! Jediné, co mi vadilo, byl úplný závěr.
Knihu určitě doporučím, vážně stojí za to.

02.04.2019 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Dobrá detektivka, ale knihy s právničkou Tórou se mi líbily víc.

01.04.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Nemohu říct, že by mě kniha nebavila, ale po Ta přede mnou jsem čekala přece jenom víc.

30.03.2019 3 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Velmi dobrý psychologický thriller o duševním a fyzickém zneužívání.V druhé části se dozvíme, co se vlastně Sophii děje. Konec mě hodně překvapil.
Přestože je to hodně depresivní čtení, knihu bych doporučila. Od autora jsem četla už Alex a byla jsem nadšená.

30.03.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Na začátku jsem se do knihy nemohla začíst a pak jsem ji zase nemohla odložit. Strhující psychothriller!

28.03.2019 5 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Juliette se snaží získat zpátky muže, který ji opustil, proto si stanoví cíl a neváhá použít lsti, lži, podrazy, v podstatě jde přes mrtvoly. Podle mě normální určitě nebyla. Jestli muže získá zpátky? To si musíte knížku přečíst.

28.03.2019 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Knížka se mi moc líbila, přestože to bylo velice depresivní čtení. Zpočátku se mi zdálo, že tam nikdo z hlavních hrdinů není normální, až na Paula. Závěr mě pak dokonale dostal, to jsem nečekala ani náhodou!

26.03.2019 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Ani mně nebylo jasné, proč Audie Palmer utekl z vězení den před propuštěním. S přečtenými stránkami jeho čin postupně začíná dávat smysl. Kniha je neobyčejně čtivá, akční, plná tajemství, špinavých intrik a říznutá troškou romantiky. Má spád a neuvěřitelné množství zvratů. Musím také poděkovat autorovi za závěr, takový jsem skutečně nečekala.
Jsem nadšená a ráda thriller všem doporučím.

26.03.2019 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Olivia Kiernan

Výborná detektivka. Hlavní hrdinka je sympatická, kniha má spád, napětí a neočekávaný konec.

17.03.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Po Trhlině obrovské zklamání.

17.03.2019 1 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Moc dobrý díl série. Probíhá zde několik vyšetřování, která nakonec zapadnou do sebe. Ani mi nevadilo, že Kim tentokrát nepracovala se svým týmem.

16.03.2019 5 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Jak tady už víc čtenářů napsalo, jedná se spíš o společenský román s detektivní zápletkou. V knížce jsou zpracovány nelehké životní osudy obyvatel malé vesničky Gullspag, z nichž skoro každý má nějaká tajemství. Má je i Charlie Lagerová, která sem přijíždí se svým kolegou z kriminálky ve Stockholmu vyřešit případ pohřešované Annabelle. Charlie totiž ve vesničce dříve žila.
Většinou se tady probírá současnost, ale dočteme se i o událostech z minulosti.
Příběh je velice dobře zpracovaný, na mě byl ale až moc smutný a depresivní.

14.03.2019 4 z 5