ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Na debut to nebylo tak špatné. Psychologický thriller o lžích, tajemství a manipulaci s druhými osobami. Příběh o nebezpečném plánu, který se vymkl kontrole. Závěr byl pro mě nečekaným překvapením.

SPOILER
Zmizelou jsem ještě nečetla, tak nevím. V téhle knize mě ale všechny hlavní postavy štvaly. Emily- vypočítavá mrcha, která manipuluje s lidmi, ale všechno jí nějak velice rychle prochází a vychází, každý jí uvěří. Stejně musela mít už ze začátku nějaký plán, potřebovala, aby se našlo tělo a náhle zjišťujeme, že je z dvojčat, jak originální! A třeba v závěru ten prsten- okamžitě to hodí na Stephanii a policie se toho taky hned chytí. Stephanie - docela blbka, ale tím víc nebezpečná, realizuje se na ujetém blogu pro maminy. Sean - hrozný slaboch.

15.04.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Od knížky se nedalo odtrhnout. Je to skutečně psychothriller, ačkoli to ze začátku tak úplně nevypadá. Tři hlavní postavy jsou dokonale vykresleny, příběh je skvěle vymyšlený, má napětí i spád. V druhé polovině jsem knihu doslova hltala a nechtělo se mi věřit tomu, co čtu. A závěr je luxusní. Tento thriller je vážně znamenitý, přesvědčivý a děsivý.
Bez váhání dávám pět * a doporučuji!

14.04.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina je vážně dobrá. Atmosféra celé knihy byla působivá a čím víc jsem se blížila k závěru, zvyšovalo se moje napětí a strach. Neuvažuji o tom, jestli je příběh skutečný, to asi není u této knihy podstatné, ale klasifikaci horor si rozhodně zaslouží. Hodně děsivý, ponurý,mrazivý, zahrává si šikovně s fantazií čtenáře. Musím říct, že už dlouho jsem se tak nebála.
Děj knihy mě tak vtáhl, že jsem začala hledat na internetu záhady v pohoří Tribeč. Našla jsem třeba jedno video, které jde po stopách našich čtyř (nebo tří? nebo pěti?) dobrodruhů, jestli je můžu tak nazvat. Koukněte na něj, příběh se vám hned oživí.
Moc se mi líbila obálka, mám ji jinou, než je tady na databázi.

13.04.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nečekala jsem, že se mi bude kniha tak líbit. Většinou k románům pro ženy přistupuji s mírným podezřením, ale toto je prostě příběh, na který hned tak nezapomenu. Silný, strhující, dojemný , s přiměřenou dávkou romantiky a také dobrodružný a napínavý. A na konci jsem brečela, což se mi už dlouho nestalo. V hodnocení románu se naprosto ztotožňuji s Šánkou, lépe bych své pocity nedokázala vyjádřit.

11.04.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Mrazivý, působivý psychothriller. Napínavý od začátku a má takovou spoustu zvratů, že se nestačíte divit. Přiznám se, že jsem v průběhu čtení mnohokrát prosila Annu-Teď nepij, neber si ty léky! No, a závěr mě úplně rozsekal. Osobně nechápu poměrně nízké hodnocení.
Mám chuť podívat se na černobílý film.

10.04.2018 5 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Knihu jsem přečetla velmi rychle. Jedná se o docela slušný psychologický román s detektivní zápletkou. Je čtivý a nepostrádá napětí. Na plné hodnocení však nedosáhl, nemám pocit, že by si to zasloužil.

09.04.2018 4 z 5

Šest krát dva Šest krát dva Arne Dahl (p)

Velmi slušně vystavěný thriller. Napínavý je skutečně od první stránky a je plný důmyslných zvratů, které nedovolí knížku odložit. Děj sice navazuje na detektivku Sedm mínus jedna, ale kniha se dá bez problémů číst, i když Sedm mínus jedna neznáte.
Líbí se mi i obálka - elegantní, nevtíravá.

07.04.2018 5 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Velice emotivní, temný, depresivní psychothriller. Na začátku jsem si myslela, že když se u Simone po 18ti letech od únosu její dcery objeví dívka, která tvrdí,že ona je tou unesenou, začne trochu dobrodružné pátrání po tom, kdo ji unesl, jak se to stalo, jestli je skutečně dcerou Simone apod. Děj se však ubíral spíše jiným a silně zneklidňujícím směrem. Samotný závěr je neočekávaný, šokující a hodně smutný.
Knihu řadím k těm nejlepším, které jsem v tomto žánru četla.

06.04.2018 5 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Kniha se četla velice dobře, pokud si odmyslím tu nepravděpodobnost, že by nikdo na počátku nepoznal, ani neměl podezření, že místo Carole je tady jiná žena. Já vím, je to román a staví právě na záměně osob, měla bych to přejít bez zbytečných řečí, jenže já ne. Právě kvůli tomu POKUD strhávám jednu *.

06.04.2018 4 z 5

Hlídej si svou holčičku Hlídej si svou holčičku Zdenka Hamerová

Je to moje první kniha od Zdenky Hamerové. Jedná se o psychologický příběh s překvapivým závěrem. Dala bych i pět *, kdyby mě tak nerozčiloval Gitin přítel Martin. Nebýt trapných a většinou naprosto zbytečných dialogů mezi ním a Gitou, mohla být kniha o polovinu kratší.

31.03.2018 4 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Velmi dobrá detektivka od Rachel Abbott. Nemá nijak rychlý spád, ale napětí si v ní užijete dost. A epilog jsem si vyloženě vychutnala!

31.03.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nejlepší thriller roku? Celosvětový knižní hit? Zasáhne i vás?
Tak u mě se žádné nadšení nekonalo. Thriller jsem přečetla, někdy s většími, někdy s menšími obtížemi. Zápletka je silně přitažená za vlasy, spousta věcí není uspokojivě vysvětlena a závěr mě doslova otrávil. A napětí? Minimum.
Měla jsem radost, když jsem na knihu narazila v knihovně a nakonec zklamání......

29.03.2018 3 z 5

Pohřeb Pohřeb Neil Cross

Knížku jsem četla už před nějakým časem a jsem ráda, že jsem se nenechala odradit jejím slabým hodnocením. Příběh na mě hodně zapůsobil a ještě dlouho po přečtení nešel z hlavy vytěsnit.

29.03.2018 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Obálka a název je daleko zajímavější než knížka. Podle anotace jsem čekala napínavý děj. Nedočetla jsem ji.

29.03.2018 2 z 5

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

Kniha mě hodně zklamala. Je nudná, bez napětí a s nesympatickou hlavní hrdinkou. Děj se sune velmi pomalu a v podstatě se opakuje pořád dokola. Nemám důvod dát víc než dvě *.

29.03.2018 2 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Další krásná kniha od Kate Morton. Poutavá, napínavá, dojemná, tajemná. Okamžitě vás vtáhne do děje a i vy, stejně jako postavy v románu se snažíte zjistit, co se tehdy v roce 1933 na oslavě letního slunovratu na sídle Edevanových stalo. Nebojte se, v závěru knihy se všechno dozvíte.
Příběh je vyprávěný ve více časových rovinách, jak bývá u autorky obvyklé.
Kate Morton je skvělá vypravěčka, jsem z jejich knih nadšená a těším se na další tituly, které si určitě nenechám ujít.

27.03.2018 5 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Na rozdíl od ostatních pro mě byla kniha velkým zklamáním. Je poznat, že autorka píše harlekýnky.

25.03.2018 1 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Naše společnost je bohužel postavena tak, že kdyby došlo k blackoutu, stane se přibližně to, co v knize (i když chápu, že je to fikce). Tenhle román mě dokázal silně vynervovat.

23.03.2018 4 z 5

Noční vizita Noční vizita Helene Tursten

Dobrá detektivka, ale místy mně připadla trošku nudná.

22.03.2018 4 z 5

První podezření První podezření Helene Tursten

První knížka od autorky a musím říct, že mě příjemně překvapila. Je to důvod, abych si od Helene Tursten přečetla i další detektivky.

21.03.2018 4 z 5