ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Pár minut před Novým rokem je nalezeno zohavené tělo "deváté dívky". Kriminalisté předpokládají, že asi půjde o devátou oběť sériového vraha. Je to moje první setkání s autorkou a přiznám se, že jsem se zpočátku moc nechytala. Ale pak jsem si thriller s chutí přečetla až do (ne)očekávaného konce. Příběh je skvělou psychologickou studií teenagerů i jejich rodičů. Knihu bych za bestseller sice zrovna neoznačila, ale jsem ráda, že se mně dostala do ruky.

16.04.2017 4 z 5

Řekni sbohem Řekni sbohem Lisa Gardner

Dobrý thriller, ale od autorky jsem už četla o dost lepší. Přesto si nejvyšší hodnocení zaslouží.

14.04.2017 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Viveca Sten

Dobrá poctivá detektivka. Bez potoků krve a nadbytečné akčnosti na úkor příběhu. Napětí si udržela až do posledních stránek. Thomase a Noru jsem si oblíbila a určitě vyhledám další knihy od autorky.

12.04.2017 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Ve švédské Kiruně je zavražděn charismatický kazatel Viktor. Na žádost jeho sestry Sanny za ní přijíždí její kamarádka, advokátka Rebecka. Detektivům se dlouho nedaří najít motiv brutální vraždy. Ten je objasněn až téměř v závěru knihy a na několika posledních stránkách se rozbíhá akční finále celého příběhu. V knize je dokonale vykreslena psychologie postav a k její atraktivitě napomáhá všudypřítomný mráz a sníh severské Kiruny..

10.04.2017 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Mo Hayder je křehká kráska, ale umí nahnat strach a dokáže překvapit! V příběhu se chovanci i personál blázince děsí přízraku, který se jmenuje M.(raději nejmenovat!). A to je jenom začátek. Napětí je husté jako mlhy v lesích, kam nás kniha také zavede, a když už si myslím, že tuším, kudy se děj bude ubírat, hodně se pletu. Seznámila jsem se s lidmi jako je Joe, Melanie, Patience, Isaac, Penny, Monstermatka, Jonathan a setkala se s mými oblíbenci Blechou a Jackem Cafferym.Pokaždé, když jsem knížku odložila, měla jsem nepříjemný, stísněný pocit. A ten pocit přetrvává dosud. Je to skvělá kniha, kterou můžu jen doporučit! A za obálku taky palec nahoru.

09.04.2017 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Irsko, země opředená legendami. A v té zemi se na jednom statku najde pohřbených jedenáct těl. Postupně se dochází k závěru, který nechci prozrazovat, ale je zřejmé, že do počtu chybí ještě dvě těla. A příběh se vyvíjí, plný napětí i brutálních scén. Dozvěděla jsem se něco o keltské mytologii i o napjatém soukromém životě komisařky Maguireové, která mně byla hned od začátku sympatická. Závěr, který vadil většině čtenářů byl sice dost ulítlý, ale * kvůli němu neodeberu. Koneckonců je to vymyšlené a ta hororová atmosféra s prvky nadpřirozena tam seděly. Mám dalšího autora, jehož knihy budu vyhledávat!

08.04.2017 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

V příběhu vystupuje spousta postav. Osudy některých s ostatními zdánlivě nesouvisí, ale jak se blížíme k závěru, propojují se. V detektivce je toho hodně na vysvětlování, ale Yrsa to v závěru zvládla k mé spokojenosti. A nejvíc napjatá jsem stejně byla u duchařských historek (a ten duch tam byl, né že ne!).

03.04.2017 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Moje první kniha od syna Stephena Kinga. Možná právě proto jsem čekala něco víc. Fantazie by tady byla ale chybělo mně víc napětí, spousta děje se mně zdála zbytečně nastavovaná, prostě-nechytla jsem se.

30.03.2017 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Jsem už velká holka a vím, že nálepka bestseller ještě nemusí znamenat dobrou knihu. V tomto případě neznamenalo. Velice vleklý, dost nudný a nepravděpodobný děj. Půlku * přidávám za neobvyklé (a tím asi nejzajímavější) prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

29.03.2017 2 z 5

Nad propastí Nad propastí Jonathan Kellerman

Výborná psychologická detektivka. Konec nemá chybu. Kdo má rád hromadu akce a trvalé napětí, není to pro něj to pravé. Ostatním doporučuji!

27.03.2017

Návštěvník Návštěvník Alex Barclay

Tak tahle detektivka by to u mě nevyhrála. Připadala mně dost složitě psaná (přikláním se k názoru evasamankova), zbytečně moc prostoru se dávalo často zbytečným dialogům a také vztahy detektiva Joea s jeho rodinou mě příliš nebavily. Konec nic nenapravil. Je to spíš dvě a půl *.

24.03.2017 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Davidova žena zahyne při autonehodě, při které zmizí jejich šestiletá dcera Natasha. Po šesti letech, kdy má David novou manželku a s ní syna, se Natasha najednou objeví u nich doma. Jenže nic není tak, jak by se mohlo zdát. Jedná se o psychothriller s výbornou zápletkou a skvěle propracovanými postavami. Napjatá jsem byla prakticky od začátku knihy a napětí se pořád stupňuje, četla jsem každou volnou chvilku . Rachel Abbotová je skvělá!

22.03.2017 5 z 5

Proč jsem jen byla dívka? Proč jsem jen byla dívka? Gabi Köpp

Příběh několika dnů útěku patnáctileté dívky před Rudou armádou. Je hrozný, ale nijak mě nezaujal. Pokud si ho nepřečtete, o nic nepřijdete.

19.03.2017 2 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Temný, drsný thriller. A výborně napsaný.

19.03.2017 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Komisař Wallander se po depresích, způsobených zastřelením člověka ve službě vrací do práce. Je zavražděn jeho známý právník krátce po nešťastné náhodě jeho otce, končící smrtí. Jak se později ukáže, i toto byla vražda. Mrtvých je nějak víc a i komisař Wallander je v nebezpečí života. Opět se jedná o chytrou a dobře napsanou detektivku. Série s komisařem Wallanderem je zárukou toho, že se nebudu nudit a těším se na každou chvilku, kterou si s knihou užiji.

17.03.2017 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Příběh začíná hodně tajemně. V roce 1974 zmizí z ostrova poblíž Fjällbacky z domu celá rodina kromě batolete Ebby. Ta se po letech vrací do stejného domu se svým manželem. Začnou se dít podivné věci a příběh zmizelých je znovu otevřen a také vyřešen (ano, jednalo se o zločin) k mé spokojenosti. Děj knihy se rozjíždí pozvolna, ale ke konci už je napětí hmatatelné.Opět si zaslouží nejvyšší hodnocení.

14.03.2017 5 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Tak tahle kniha mně byla doporučena. Přečetla jsem prvních asi 30 stránek a pak odložila. Ještě, že jsem si ji vypůjčila v knihovně, kdybych za ni vyhodila peníze, asi bych vraždila.

12.03.2017 odpad!

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Příběh je psán ve dvou liniích (přítomnost a 1. polovina 19. století). Ta minulost mě bavila podstatně víc a také jí v knize bylo věnováno o hodně víc místa. Protože se tam jednalo o příběh, který se týkal i mediků a doktorů, dozvěděla jsem se dost také o lékařských praktikách té doby (no děs). Ale kniha, jako většina u Tess, je čtivá, má spád a napětí, nenudí. Proto si za mě zaslouží nejvyšší hodnocení.

12.03.2017 5 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Obsah knihy je docela podrobně popsán v anotaci. Kniha informuje o osudu Poláků ve stalinském Rusku. Je to čtení o ceně lidské svobody, touze po svobodě, o svobodě, kvůli níž je člověk schopen čelit všemu ponížení, útlaku a hrůzám a o odvaze a statečnosti.

09.03.2017 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Výborná kniha! Má spád, gradující napětí i vtip. Přečteno jedním dechem- a doporučuji!

09.03.2017 5 z 5