asam asam komentáře u knih

Děti boží Děti boží David Hidden

Přečetla jsem, ale , určitě tam mohlo být méně mrtvol. Konec- rozuzlení případu - nedořešeno.

30.05.2019 2 z 5

Dům u mešity Dům u mešity Kader Abdolah

Velmi dobře napsaná kniha. Nahlédneme do každodenního života úplně jiné kultury než je ta naše. Jiné vztahy mezi mužem a ženou, mezi mladými a starými. Duchovní život. Dodržování zvyků po staletí a do toho nové společenské změny, moderní přístup k životu, technické vynálezy. Jak se s tím vyrovná obchodník s koberci , hlava domu u mešity, zastánce starých osvědčených tradic a koránu?
Doporučuji.

02.12.2018 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Romantický příběh nebo psychothriller? Obojí v jednom.
Oddychová četba, ale nenudila jsem se.

21.08.2018 4 z 5

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Čína 19. - 20. století. Život kurtizán. Vztahy mezi mužem a ženou, pohled na cizince jiné rasy. Postavení jednotlivce v rodině. Tyto a další pro Evropana naprosto nepochopitelné situace jsou popisovány v této objemné knize.
Místy rozvleklé. Některé situace jsou předvídatelné. Dočetla jsem, ale vracet se ke knize nebudu.

14.07.2018 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Neotřelý námět, neuvěřitelné poměry v Číně. Napínavé, překvapující, Konec nemusel být happy. Ale nic proti tomu.

22.06.2018 4 z 5

Čeština poklepem a poslechem Čeština poklepem a poslechem Pavel Eisner

Zajímavé čtení. Vznik a vývoj slov, jejich význam, podobnost mezi jazyky sousedních zemí - to vše můžete sledovat v knížce. A navíc psáno s humorem a vtipem.

07.02.2018 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Moje představa o knize uváděné jako světový bestseller je trochu jiná. Ale dočetla jsem ji.

10.08.2017 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Neuvěřitelný příběh. Krutost matky nezná mezí. Je obdivuhodné, že to mohl přežít a začít žít plnohodnotný život.

18.04.2017 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Dospívání. Doba pro mladé velmi citová. Nikdo je nechápe, nerozumí jim, oni sami nevědí, co chtějí. K tomu se přiřadí nešťastné lásky, rozchody s kamarády, neúspěchy ve škole, šikana apod. Na to musí být silný jedinec, aby to sám zvládl. Pomůže někdo hodně blízký, kterému se můžeme vyplakat na rameni. A toto vše Amelii bohužel chybělo.
Knížka dobře čtivá, trochu mi vadilo překombinování vztahu s matkou a otcem, skutečným i pomyslným.

29.03.2017 4 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Knížka se dobře čte žádné složité dech beroucí zvraty. Prostě tak jak život plyne, se všemi radostmi i strastmi. A poučení? - Neházej flintu do žita - Nikdy není pozdě. - Na cokoliv.

13.03.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Milé, nenáročné, chvílemi i vtipné. Neobvyklá vazba, pěkné ilustrace.

02.03.2017 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Na hlavu autora se určitě snese plno rozporuplných kritik,- Je to dobré, ale není to Milénium, to se nedá srovnat apod. Já obdivuji jeho odvahu o něco takového se pokusit. Mohl to vydat jako svou knihu s jinými postavami, ale on ne, pokračuje v díle již zesnulého autora. Má můj obdiv.
Děj má pomalejší rozjezd, ale pak je skvěle propracovaný. Do poslední chvíle napětí.

08.11.2016 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

" Literární lékárna" krásný nápad, Knihy podle pocitů, proti bolesti, smutku, nebo pro radost. Moc pěkné čtení o lásce k literatuře. A krásný popis přírody jižní Francie. Miluji knihy a miluji Provence . Proto odpouštím autorce i ten romantický, sladkobolný příběh.

03.07.2016 5 z 5

Jablko Jablko Michel Faber

Z mé strany velké zklamání. Víc k tomu nemám co říct

20.06.2016 1 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Napínavé od začátku do konce. Určitě doporučuji,

20.05.2016

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Jsem na rozpacích. Já bych řekla nic moc. Jako fejetony pro časopis, co vychází občas, bych se snad i těšila o čem to dnes bude. Ale v knížce mi to připadlo pořád o jednom. Přitom udělena cena Magnesia litera - Kosmas cena čtenářů??
Co se mi líbilo a hodnotím třemi hvězdičkami, je grafické zpracování knihy.

11.04.2016 3 z 5

Opráski sčeskí historje 4 Opráski sčeskí historje 4 Jaz

Opakovala bych komentář který jsem napsala k prvnímu dílu. Tak jen podotýkám, že 4. díl drží laťku ve stejné výši jako díly předešlé a mě nezbývá než hodnotit kladně. Smála jsem se chvílemi i nahlas.

01.01.2016 5 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Román z trochu jiného než lékařského prostředí. Velmi čtivý, oddechový román o lásce k přírodě, o vztazích mezi lidmi,
Doporučuji

15.08.2015 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Opět to má grády jako první část. Napínavé, někdy dost komplikované a těch náhod je tam taky trochu moc..Ale zase blízko ke skutečnosti. Copak nás internet neovlivňuje? Netahá někdo za nitky, aby nás chtěl mít tam kde chce sám?
Síť ovládá všechny... i vás!
Dočetla jsem. a mám to pod kontrolou. čeká mě díl třetí.

17.05.2015 5 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Tři desetiletí, dvě vraždy, jedno spiknutí. Napínavé od začátku do konce. Perfektně propracované.

29.04.2015 5 z 5