asam asam komentáře u knih

Sál smrti Sál smrti Peter May

Dost drastické.

17.10.2020 4 z 5

Země zázraků Země zázraků Barry Unsworth

Protože jsem neměla nic jiného ke čtení - tak jsem se tím prokousala.

14.08.2020 odpad!

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

Doplnění knihy - Raději zešílet v divočině- úvahy autora i řada vysvětlujících údajů týkajících se hrdinů první knihy. Moc pěkné fotografie Jana Šibíka.

09.03.2020 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Přečetla jsem, ale jinak nic moc.

26.04.2019 2 z 5

Štěstí najdeš na prýglu Štěstí najdeš na prýglu Pavel Čech

Smála jsem se nahlas. a to se mi stává málo kdy. Špica.

01.03.2019 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Trochu "červená knihovna", ale občas taky můžeme číst tento druh literatury. Alespoň si odpočneme od hororů a thrillerů.

20.02.2019 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Mysteriózní thriller --- četla jsem něco takového poprvé. Líbilo se. Napětí, má to spád a je to z trochu jiné kapsy. Doporučuji.

06.03.2018 5 z 5

Arabboy - Jak se žije arabským chlapcům v Evropě aneb Krátký život Rašída A. Arabboy - Jak se žije arabským chlapcům v Evropě aneb Krátký život Rašída A. Güner Yasemin Balci

Pohled z druhé strany.
Ale tito lidé se nikdy nebudou řídit evropskými pravidly, nikdy se nepřizpůsobí.

21.02.2018 3 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Téma knihy je velice aktuální . Příběh Evropana, který se narodil a vyrůstal v jiné kultuře. Narodil se v Indii. S otcem se přestěhoval do Velké Británie. Nikdy Londýn plně nepřijal za svůj domov, vrací se do Indie, svého rodiště. Hledá a vrací zpět svoje vzpomínky na matku, chůvu, na své dětství. Sám spisovatel je Francouz, ale pochází z Alžírska. Hledání vlastní identity - je to jeho osobní zkušenost?

03.11.2017 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Zajímavá kniha o zajímavém člověku. Ale 680 stránek bylo i na mě dost.

15.05.2017 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Román o lásce, přátelství, zradě a touze po pomstě. Benátky 16. století - město boháčů, přepychu, ale i město chuďasů, prostitutek, zlodějů. Město plné bídy, nemocí a utrpení. Na pozadí skutečných historických událostí se odvíjí děj poutavý a čtivý.

05.02.2017 4 z 5

Čtyřka na zabití Čtyřka na zabití Janet Evanovich

Nečekejte od knížky zázraky, ale je to vtipné. oddychové čtení.

09.08.2016 4 z 5

Opráski sčeskí historje 4 Opráski sčeskí historje 4 Jaz

Opakovala bych komentář který jsem napsala k prvnímu dílu. Tak jen podotýkám, že 4. díl drží laťku ve stejné výši jako díly předešlé a mě nezbývá než hodnotit kladně. Smála jsem se chvílemi i nahlas.

01.01.2016 5 z 5

Evropa snů a skutečností Evropa snů a skutečností Benjamin Kuras

Tato útlá knížka určitě není oddychové čtení. Autor zde uvádí řadu faktických údajů a pokud se nad nimi trochu zamyslíte, tak vás mrazí. Doporučuji k přečtení všem, kterým není lhostejné jaká budoucnost čeká další generace. A těm s " otevřenou náručí" bych doporučovala číst povinně.

19.12.2015 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Nebudu podrobně komentovat ani přidělovat hvězdičky. Není to můj šálek kávy. Nedočetla jsem

26.11.2015 2 z 5

Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy... Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy... Sabine Dardenne

Příběh opravdu odstrašující. Ale po literárním stránce děs a hrůza - slohová práce průměrného žáka ZŠ-

15.08.2015 1 z 5

Game Game Anders de la Motte

Zase něco nového ve švédské literatuře a celkem se to povedlo. Vždyť to není zase tak vzdálená realita. má to spád, napětí Pustím se do druhé části.
Jak už tady napsali uživatelé přede mnou vadily mi ty anglické hlášky. proto jeden bodík dolů. Proč "fucked up", když "to je v prdeli " zní hezky česky od plic. Omlouvám se.

17.05.2015 5 z 5

Maskot Maskot Mark Kurzem

Úžasné, strhující. Zrádce nebo oběť? Dítě beze jména, bez rodiny, jen s útržky vzpomínek. A dospělý muž, který tento úděl nese celý život. Byl jsem zrádce nebo oběť? Kniha plná otazníků. Doporučuji k přečtení.

23.03.2015 5 z 5

Návrat Návrat Bernhard Schlink

Úžasně zpracované téma hledání pravdy, hledání sama sebe, vyrovnávání se s osudem chlapce, který nepoznal svého otce, se lží a nepochopením své matky. Někomu vadí v knížce odbočky a rozvláčnost, ale cesta za pravdou bývá přece klikatá a někdy dlouhá. Mě se ten román líbil, má v sobě i napětí, chvílemi je to detektivní příběh. Homérův Odysseus - návraty, hledání, zklamání, msta to všecko autor používá jako cestu k hledání a poznání pravdy mladého Petera.

19.12.2014 5 z 5

Doktore, to byste se divil! Doktore, to byste se divil! Patrick Taylor

Milé, oddychové čtení. Autor má obrovský vypravěčský talent.

31.10.2014 5 z 5