asam asam komentáře u knih

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Nedočetla jsem. Zdálo se mi to rozvleklé, nudné.

09.02.2016 2 z 5

Hrách v botě Hrách v botě Josef Kalenský

Vtipné jako všechny židovské vtipy.

31.01.2016 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Nechybí napětí, má to spád i zápletka je originální. Konec trochu sladký. Shrnuto a podtrženo - oddychové čtení. Bestseller? Snad ani ne.

12.01.2016 3 z 5

Nádherné trosky Nádherné trosky Jess Walter

Z mého pohledu nic moc. Rozjezd byl dobrý, ale pak se to vleklo. A prostě tomu chyběla originalita a napětí. Určitě ne fascinující příběh.

21.12.2015 2 z 5

Kapitánova dcera Kapitánova dcera Leah Fleming

Román jak má být. Láska, nenávist, radost, smutek, rozchody a návraty - vše tady najdete . Navíc dokresleno tragickou plavbou Titaniku a osudy přeživších.
Čte se pěkně. Pro mě oddychové čtení

05.12.2015 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Michel Faber

Nedočetla jsem, Toto bylo na mě moc. Bohužel.

04.09.2015 3 z 5

Velké vody Velké vody Arne Dahl (p)

Napínavé, drsné, sem tam i humorné. Od začátku do konce čtete s napětím. Doporučuji.

30.08.2015 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Trochu červená knihovna, ale na dovolenou dobré čtení.

01.07.2015 4 z 5

Fahrenheitova dvojčata Fahrenheitova dvojčata Michel Faber

Nevím, asi jsem se s knížkou nepotkala v příhodné době. Napsat povídku aby měla napětí, zápletku, děj, a někdy i humor je velmi těžké. To dokáže málo spisovatelů. Faber mě svými romány nadchl,ale tady mi něco chybělo

29.06.2015 3 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Tak tady bych asi ocenění "best" a to ještě světový, nedala Je to sice zajímavý nápad podívat se na detektivní případ pohledem novinářů, ale napínavé mě to nepřišlo. Vlastně jsem ani nedočetla a to se mi stává málokdy.

31.05.2015 1 z 5

Bajky Bajky Jean De La Fontaine

Potřebovala jsem oddych od severských detektivek a thrillerů a tak jsem sáhla po bajkách. Milé, poučné výstižné a stále platné. Jazyk trochu zastaralý, zkostnatělý. Ale přetrval věky, což se u jiných literárních děl ani nedá očekávat.

26.04.2015 4 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Nápad editora Simkaniče shromáždit vzpomínky známých lidí na své zážitky z dětství v době socialismu byl dobrý. Jak už to tak bývá některé povídky jsou milé, vtipné i dojemné ale některé - ble, ble ,ble. Za nápad a pár pěkných povídek dávám 3*. Víc ne.

05.03.2015 3 z 5

Andulka a Andulka Andulka a Andulka Hana Primusová

Milá, úsměvná knížka plná obrázků. Text stručný, velká písmena. Vhodné pro začínající čtenáře - prvňáčky. Do plnění úkolů se zapojí celá rodina.

13.12.2014 5 z 5

Takoví hodní hoši / Mládí Takoví hodní hoši / Mládí Patrick Modiano

Kdyby nebylo Nobelovy ceny za literaturu, asi bych autora vůbec neznala. Trochu jsem se zastyděla a rychle do knihovny, chybu napravit. Tuto knížku musela knihovnice hledat ve skladu. Už to mě mohlo upozornit, že jsem asi dlouho jediná, kdo o ni má zájem a že nepůjde o nějaký trhák. Opravdu nejde. Sice jsem knížku dočetla, ale to asi jen proto, že ta nobelovka je přece jenom " CENA"
Možná, že další knížka, která u nás vyšla - Ulice temných krámků- mě mile překvapí. / ale také ji museli pro ni do skladu./ .:D

27.10.2014 3 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Co k tomu dodat - " román pro ženy" Ovšem jen pro některé - Neurazí, ale taky nenadchne.

10.10.2014 3 z 5

Všechny moje lásky Všechny moje lásky Nick Hornby

Milá, vtipná knížka. Ale četla jsem od autora lepší knihy.

24.09.2014 3 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Zajímavé téma, napínavý děj. Možná trochu překombinované. Ale přesto doporučuji.

22.09.2014 4 z 5

Ladovy pohádky Ladovy pohádky Josef Lada

Tyto pohádky jsou mé dětství. A už je také čtu svým vnoučatům

02.09.2014 5 z 5

Kyselina sírová Kyselina sírová Amélie Nothomb

Opět autorka zvolila neotřelé téma. I když bylo trochu přehnané /týrání, zabíjení/ jako reality show je trochu moc i na knížku, ale pravda je, že tyto programy jsou na krutosti a nefér jednání založeny a kdyby sledovanost TV byla malá, hned bychom jako lidé mohli být na sebe pyšní.

16.08.2014 4 z 5

Cesta ke zdraví Cesta ke zdraví Michail Tombak

Zajímavé čtení, ale beru to s rezervou.
Dost opakuje to co už bylo v předešlé knížce " Vyléčit nevyléčitelné".

07.02.2014 1 z 5