astroweb astroweb komentáře u knih

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Skvělé čtení, nejen detektivní, ale i historicky zvládnuté reálie. První část série jsem přečetl jako poslední, ale musím dodat, že byla nejslabší.

02.03.2021 3 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Cestování časem mám velmi rád. Proto jsem sáhl i po tomto příběhu a musím rád napsat, že se mi hodně líbil.

24.02.2021 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Nebylo to úplně špatné, ale místy se mi příběh četl trochu obtížně, finále hodně dobré.

24.02.2021 3 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Svělý spisovatel, dosti nevšední námět, napínavé, poučné, současné.

15.02.2021 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Od tohoto autora se mi líbí právě tyto historické kriminální příběhy, tento se mi líbil ze všech šesti prozatím přečtených skutečně nejvíc, perfektní zvládnutí historických reálií, čtivý a poutavý jazyk, naprosto úžasné finále.

09.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kvalitní, náročné a vzhledem k dobovým historickým reáliím velice těžké čtení. Jazyk skvělý, umělecký, přitom čtivý.

05.02.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Opět něco jiného, skvělý, hlubší román o lidských vztazích, ale i s rodinným tajemstvím.

25.01.2021 4 z 5

Cestující Cestující Ulrich Alexander Boschwitz

Velmi zajímavý příběh, až dokument. Při tom dosti čtivý, vypovídající o předválečné době z pohledu přímého účastníka.

06.01.2021 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tak tohle hodně hodně dobré, až výjimečné, zpočátku se mi zdálo, že nepůjde námětem o nic výjimečného, ale ano, výjimečné zpracování !

21.12.2020 5 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Přečteno, ze začátku se kniha líbila více, žádná velká sláva se nekonala.

06.12.2020 3 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Tak tohle se mi hodně líbilo. Nebylo to místy jednoduché čtení, dějových linií bylo více, ale jazyk, téma byly dosti originální a zajímavé.

02.12.2020 4 z 5

Na křídlech orlů Na křídlech orlů Ken Follett

Follett je můj oblíbený autor, ať historických i současných románů. Toto byl román na podkladě skutečných událostí, zajímavý byl nejenom děj o osvobozován amerických občanů, ale i situace v revoluční době v Iránu.

28.11.2020 4 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Závěrečná část francouzské série. Tenhle autor nemůže zklamat, a když tam výjimečně.

28.11.2020 4 z 5

Ave Caesar I: Cesta vzhůru (100-62 př.n.l.) Ave Caesar I: Cesta vzhůru (100-62 př.n.l.) Karel Richter

Velké a nádherné překvapení, jsem fanda na antiku a historické romány z tohoto zajímavého období, ale tohle je právě ono ! Velmi poutavé líčení historie tou nejčtivější a nejpoutavější formou. Kniha se čte jako velmi čtivý román, jako literatura faktu, která těžko nalézá srovnatelnou konkurenci.

06.11.2020 5 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Příjemné pohodové čtení, opravdu připomínalo Christie. Byl jsem na závěr překvapený nejen závěrem detektivním, ale i historickým dovětkem.

05.11.2020 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Po delší době jsem si přečetl další autorovo díla, rozhodně jsem nebyl zklamaný, severské detektivky prostě opravdu mají jinou chuť a vůni. Grandiózní napínavé finále, skutečně skvostné dílo.

26.10.2020 5 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Jedna z nejlepších autorčiných knih, přečetl jsem jich docela dost od ní. Docela neotřelý námět, překvapivý závěr.

21.10.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

S chutí jsem se pustil do české detektivky, byť se odehrává v přímořském zahraničí, ale asi už jsem zasažený spádovějšími thrilery. Moc postav, příliš propletené, žádný spád, musel jsem se přemáhat a donucovat k dočtení.

15.10.2020 2 z 5

Blázni a smrtelníci Blázni a smrtelníci Bernard Cornwell

Můj oblíbený autor, tentokrát velké zklamání. Propojení historických reálií alžbětinské Anglie s popisem přípravy a průběhem jedné ze slavných her nebylo příliš povedené, právě naopak.

06.10.2020 1 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Zajímavý námět, začátek poutavý, ale postupně jsem ztrácel zájem, závěr dosti vykonstruovaný.

02.10.2020 2 z 5