astroweb astroweb komentáře u knih

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Začátek dobrý, pěkně se to rozjelo, ale pak jsem zjistil, že příběhy se nespojují, od dalšího čtení jsem byl odrazen.

09.08.2018 2 z 5

Nakonec musíš zaplatit Nakonec musíš zaplatit James Hadley Chase (p)

Po delší době jsem sáhl po tomto skvělém autorovi a byl jsem skvěle odměněn. Má to vtip, má to spád, moc se mi to líbilo.

09.08.2018 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Doposud nejlepší kniha od této autorky, kterou jsem přečetl, i když mi jich pár ještě zbývá. Skvělý a čtivý jazyk, námět poutavý, byť takových jsem již pár přečtl. Opravdu moc pěkné.

31.07.2018 5 z 5

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetl, odložil, pak se vrátil a najednou se začetl. Hodně dobré, zajímavé, poučené. Palestina a Izrael coby věční nepřátelé.

26.07.2018 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Příjemné překvapení, sice už mi lezou na nervy geniální psychopati s tramíčkem z dětství, ale postava detektiva je sympatické, jazyk není jednoduché, čili čtivý. Jsem zvědavý na další díla této autorky.

22.07.2018 4 z 5

Poušť nezná slitování Poušť nezná slitování Louis L'Amour

Občas si dopřeji přečíst western, na rozdíl od starších autorů sáhnu po tomto. Trochu mi vadí jednoduché věty, ale příběh je krátký, brzy přečtený.

20.07.2018 3 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Skvělá autorka, skvělé čtení.

20.07.2018 5 z 5

Soukromé bludiště Soukromé bludiště Michal Fieber (p)

Česká detektivka, čtivá, zajímavá, druhá od tohoto autora, oproti zahraničním některým "krvákům" přímo oddychová, je ovšem pravda, že trocha napětí by neškodilo.

12.07.2018 3 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Od autorky jsem přečetl již několik děl, všechny se mi líbily více, než Rozhodnutí. Dosti otřelý námět, příliš mnoho postav, nic originálního.

02.07.2018 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nemohu jinak, než dát všechny hvězdičky, tolik moc se mi kniha líbila. Začal jsem číst trochu s obavami, že příběh bude popisný, nudný a příliš sladkobolný, ale vůbec ne. Těším se na další díly.

19.06.2018 5 z 5

Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Richard Sklář

S napětím jsem očekával další dílo autora, minulé dva romány se mi líbily o něco více. Tento není špatný, zajímavý námět, ale pro mě dosti zmatené předivo postav.

11.06.2018 4 z 5

Zuřící lev Zuřící lev Roman Bureš

Parádní historická jednohubka, jak jsem po přečtení zjistil, autor se dost držel historických skutečností, které okořenil napínavým dějem, poutavým příběhem. Nic vyloženě složitého, ale opravdu hodně příjemné počtení.

06.06.2018 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Vtipná, i když ne docela klasická krimi, ale autora mám prostě rád a vždycky si ho s potěšením přečtu.

01.06.2018 4 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Zajímavé čtení, nejen pro námět, ten se, doufám, nikdy nenaplní, ale i literárně.

29.05.2018 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Čínská série je lepší, než francouzská, i když i ta se zlepšuje. Parádně zajímavé čínské reálie + napínavý, skvěle čtivě napsaný příběh, ke konci trochu víc chemie, tu já nemusím, ale stejně všechny hvězdičky.

24.05.2018 5 z 5

Mezi proudy II. - Syn Ohnivcův Mezi proudy II. - Syn Ohnivcův Alois Jirásek

Druhý díl série Mezi proudy se mi líbil o jednu hvězdičku méně, je ovšem také možné, že jsem už byl poněkud unavený Jiráskovou češtinou. Na další díl si dám oddych, ale stejně je to krásné čtení !

21.05.2018 4 z 5

Mezi proudy I. - Dvojí dvůr Mezi proudy I. - Dvojí dvůr Alois Jirásek

Po delší době jsem se pustil do Jiráska a musím napsat, že jsem opět ! byl příjemně obdarován velmi čtivým příběhem. Pravda jazyk autora není nejaktuálnější, ale jinak všechny hvězdičky, pustím se do dalších dílů.

21.05.2018 5 z 5

Orel mezi vlky Orel mezi vlky Simon Scarrow

Standardní autor, období antiky mám rád, už čtvrtá kniha z této série.

15.05.2018 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Téměř jsem knihu dočetl, abych zjistil, že tento typ fantasy pro mě není. Příliš rozvláčné.

11.05.2018 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Všechny hvězdičky. Jeden z nejlepších autorových románů.

08.05.2018 5 z 5