astroweb astroweb komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velmi oddychová četba téměř na jeden zátah, za týden nebudu vědět, že jsem něco takového četl.

27.04.2017 2 z 5

Cesta do Říma Cesta do Říma Ben Kane

Skvělé čtení. Přečetl jsem všechny tři díly, druhý trochu slabší, příliš mnoho bitevních scén, mám raději osobní život hrdinů, ten byl ve třetím tomto díle nejlepší.

26.04.2017 5 z 5

V mrazivých časech V mrazivých časech Fred Vargas (p)

Velmi zajímavé, trochu nelehké čtení, historicky poutavé. Mám v záloze další příběhy od tohoto autora, tento byl první.

21.04.2017 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

V podstatě zklamání, jakmile čtu autorovu francouzskou řadu, tato kniha je v pořadí třetí, nikdy příběhy nedosahují ostrovní trilogie, ani čínské série.

18.04.2017 2 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

Dočetl jsem druhý díl, líbil se stejně jako první, ještě mnohem mnohem drsnější, ale čte se parádně, jedním dechem, byť jsem četl ve slovenském originále.

13.04.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Napínavý, literárně dobře napsaný příběh, ne zase tolik originální, ony ty pomsty z dřívějších let, studentské spolky apod, ale mě se to líbilo.

11.04.2017 5 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

První kniha od tohoto autora, velice působivé, dávám za pravdu předchozím čtenářům, že násilných scén je v ní hodně, ale nikoli bezúčelné. Historicky věrohodné, připomíná Folletta. Před druhým dílem, si asi přečtu něco méně drastické, nicméně určitě si ho přečtu. Nikde jsem nezaregistroval, že by autor byl přeložený do češtiny, což mě udivuje. Po D. Dánovi je další autor, kterého jsem přečetl s velkým zájmem a bez potíží v originále.

06.04.2017 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Niedlův standard, čtivé, dobrodružné, zajímavé. Těším na další díl.

04.04.2017 4 z 5

Stříbrný orel Stříbrný orel Ben Kane

Dočetl jsem druhý díl, pěkný a čtivý jako první, ale přece jenom před třetím si dám pauzu, i když už nyní se na něj těším.

02.04.2017 4 z 5

Zapomenutá legie Zapomenutá legie Ben Kane

Začal jsem číst trochu s nedůvěrou, ale pak jsem se začetl a musím říct, že : skvělé !
Zajímavé, poučné, čtivé. Nejen jenom bitvy, ale i osobní život a příběhy hlavních hrdinů. Jenom mě trochu zarazilo, když se postavy cca 50 let před Kristem křižují.
Chyba autora, překladu ? Nebo moje neznalost ?

29.03.2017 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Závěrná část tetralogie o Hynkovi , jsem rád, že jsem jí dočetl, líbily se mi všechny, i když najednou je číst bylo pro mě nezvyklé. Pan Niedl je Pan Spisovatel.

25.03.2017 4 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Opět a rád musím dát všechny hvězdičky. Líbí se mi, že autor v husitských dobách se nepokouší nadržovat ani jedné straně, hlavní hrdina je stále svůj. Čtivé, napínavé, pěkné.

23.03.2017 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Autor se mi líbí čím dál víc, jsem velmi rád, že jsem ho objevil, je zajímavé, že historické jsou odlišné od více napínavých blíže současnosti, ale i jako historické patří mezi špičku. Těším na další.

21.03.2017 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Parádní historické čtení, napínavé, velice čtivé, musím se pustit do druhého dílu.

18.03.2017 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Opět to nebylo špatné, ale Mlhy... se mi líbily o poznání více.

17.03.2017 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Velmi dobré, připomínalo mi to mé oblíbené autory Indradusona a Petera Maye. Určitě si přečtu další.

13.03.2017 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Dočetl jsem závěrečnou část Platnéře jsem velmi spokojený. Nejvíc se mi líbil druhý díl, ale jako celek je trilogie vyvážená, příjemně čtivá, historicky věrohodná.

08.03.2017 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Tento druhý díl Platnéře se mi líbil více, než první, doufám, že závěrečný třetí bude stejně dobrý. Niedl je pro mě čím dál víc pan autor.

07.03.2017 5 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Skvělé, napínavé čtení, zpestřené humornými hláškami hlavního hrdiny. Důstojné pokračování předchozího dílu. Pro mě objevený autor.

05.03.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Konec byl famózní, ale než jsem se k němu propracoval, byl jsem trochu zklamaný, oproti předcházející trilogii. Zde už autor trochu vařil z vody, nebylo to prostě ono.

02.03.2017 4 z 5