astroweb astroweb komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

A mně se to hodně dost líbilo. Myslím, že je to důstojné pokračování i s tím polootevřeným koncem, takže doufám, že autor bude v Miléniu pokračovat.

16.06.2016 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Dost dobrý historicko odpočinková četba. Zkusím další autorova dílka.

13.06.2016 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

To byla teda pecka, přímo bomba, třetí kniha od autora a čím dál lepší !!!

09.06.2016 5 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Jako finská literatura opravdu dost dobrá, jako detektivka ani omylem. Druhý díl si nechám úspěšně ujít.

03.06.2016 3 z 5

Václav VI. - Tajná kronika velké doby malého krále Václav VI. - Tajná kronika velké doby malého krále Josef Bernard Prokop

Čtvrtý díl o čtvrtém Václavovi byl super. Pan Prokop opravdu umí napsat čtivý a historicky věrohodný román. Moc se těším a jsem zvědavý na závěr pentalogie o Zikmundovi.

01.06.2016 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Oproti všem předešlým dílům, které jsem od autor četl, bohužel tento velmi velmi slabý, ze všech nejslabší. Zajímavé reálie o vinařství.

29.05.2016 2 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Tedy, řeknu vám všem, že dlouho jsem nečetl něco tak obtížně čitelného, ale zároveň hluboce vážného a silného. Jako detektivka ani omylem, opravdový román s tajemstvím.

26.05.2016 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Opět super, jedna z nejlepších Dánových knih.

21.05.2016 5 z 5

Jedním slovem paráda, přiznávám, že jsem dlouho odolával si tento román přečíst, dokonce jsem to před časem zkusil a zase odložil, ale tentokrát jsem asi vystihl svůj příhodný čas na historický a dlouhý román. Líbilo dost a dost.

17.05.2016 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Dočetl jsem, už to je úspěch, ale rozhodně se to nedá říct o knize samotné. Zmateně přeskakující, samozřejmě otevřený konec pro další pokračování, určitě ho nedám.

05.05.2016 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zatím jsem přečetl všechny knihy tohoto autora a všechny se mi líbily v podstatě stejně. Opravdový román, moc pěkné čtení se vším všudy.

28.04.2016 5 z 5

Výkupné Výkupné Nelson DeMille

Nemohu si pomoct, ale ten styl mi vůbec nevyhovoval, přes snahu jsem se nedonutil dočíst.

24.04.2016 2 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Jedna z nejlepších Dánových detektivek. Moc líbilo.

22.04.2016 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Příjemný historický román se vším všudy. Historický podklad, napínavé, až dobrodružné čtení. Oddych, zábava.

19.04.2016 4 z 5

Ovidius Ovidius David Wishart

Čtivá historie, vlastně historická krimi, jak se dneska uvádí, antika je moje srdeční záležitost už od mladých let. S tímto autorem jsem se seznámil poprvé. Líbilo, i když, přes někdy třeskutý humor, jsem musel bedlivě dávat pozor, kdo je kdo a o čem kdo.

16.04.2016 4 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

No, řeknu vám, do dvou třetin to byla celkem nuda. Příliš, ale opravdu příliš popisu osobního života pana komisaře, nikoli zrovna záživným stylem. Už jsem váhal a rozmýšlel se, jestli to vůbec mám dočíst, pár stránek jsem přeskočil, i když to nemívám moc ve zvyku. Poslední třetina napínavější. Nic moc.

13.04.2016 2 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Velmi dobré, jen snad té politiky trochu víc, ne že by byla nezajímavá, právě naopak, ale v dalších knihách už je autor zkušenější a dovede všechno naporcovat lépe.

10.04.2016 4 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Příjemné oddychové čtení, není nutné přečíst na jeden ráz. Určitě si přečtu další díly.

05.04.2016 4 z 5

Šedí jezdci Šedí jezdci Louis L'Amour

Po delší době přečtená kovbojka, byla krátká a zase na delší době si něco podobného nepřečtu. Nebylo to špatné, ale jenom jednou za čas.

05.04.2016 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Příjemné psychologující čtení, je zajímavé, že byť německá autorka, ale prostředí Anglie.

03.04.2016 4 z 5