astroweb Online astroweb komentáře u knih

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Začátek velmi dobrý a závěr jakbysmet, ale oproti prvnímu dílu trošičku zklamání, méně epické.

26.10.2014 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Volné pokračování Skály, stejně čtivé a přitažlivé. Tolik dobré, že jsem si koupil jako e-knihu i pokračování.

23.10.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Po zklamání ze Sněhuláka, dávám plných počet hvězdiček. Tohle se mi opravdu hodně líbilo. Lepší než Netopýr.

20.10.2014 5 z 5

Skála Skála Peter May

Silný, silný,silný příběh. Opravdu ani ne tolik jako detektivka, ale román s tajemstvím.

15.10.2014 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Přečetl jsem do polovinu se zájmem, ale pak mi opravdu začalo vidět, že jsem viděl skvělý film a do konce jsem už přeskakoval.

12.10.2014 4 z 5

Zlatý vlk Zlatý vlk Bartłomiej Rychter

Nedočetl, pro mou současnou náladu příliš "vážná" literatura.

11.10.2014 3 z 5

Láska může být osudná Láska může být osudná James Hadley Chase (p)

Slabší Chase, vlastně více příběhů v jednom.

09.10.2014 3 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Nebylo to špatné, ale jsem stále přesvědčený, že Přemyslovská epopej, Husitská epopej aj. historické romány a díla se mně osobně čtou lépe, než leckdy zbytečně překombinované historické detektivky.

09.10.2014 4 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Zase jsem byl Agathou napálen-když už jsem si myslel, že znám pachatele, bylo to všechno jinak. Velmi příjemná četba, výtečná.

03.10.2014 5 z 5

Kladivo ráje Kladivo ráje Ken Follett

Follett napsal i lepší věci, ale dočetl jsem a nelituji.

01.10.2014 4 z 5

Výjimečné dílo, nezklamalo moje očekávání, už dlouho se mi tak pěkně Vondruška nečetl. Skvělé a těším na další díly.

30.09.2014 5 z 5

Alchymistovo tajemství Alchymistovo tajemství Scott Mariani

Nebylo to špatné. ale Brown to není.

22.09.2014 3 z 5

Nadvláda Nadvláda Christopher John Sansom

Výjimečná kniha od výjimečného autora. Skvěle a uvěřitelně vypsaná alternativní historie.

17.09.2014 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Velmi pěkné, zajímavé, historicky přitažlivé, čtenářsky vděčné. Co dodat ? Myslím, že už jsem psal, že tyhle historické romány se mi od autora líbí více než historické detektivky. Moc se těším na jeho Husitskou epopej.

10.09.2014 5 z 5

Sackettova země Sackettova země Louis L'Amour

Přečetl a dočetl sice s přestávkou, ale jednou za čas se to dá. Odpočinkové, nenáročné.

08.09.2014 3 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Tradiční, hodně dobré, i když jsem si už myslel, že znám vraha, naštěstí jsem se mýlil.

08.09.2014 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Viděl jsem dvě filmová zpracování, ale kniha je přesto super, moc jsem si užil. Navíc, konec je vlastně jiný, než ve filmu!

05.09.2014 5 z 5

Zpěvavý pes / Konečně, má drahá... Zpěvavý pes / Konečně, má drahá... James Hadley Chase (p)

Přečetl druhou část - Konečně, má drahá. Skvělá odpočinková četba, napínavé, zajímavé.

03.09.2014 4 z 5

Kdo je Mallory? Kdo je Mallory? James Hadley Chase (p)

Skvělé, moc se mi líbil tenhle příběh, připomínal mi psaním Folleta.

30.08.2014 4 z 5

Kdo dostane žolíka? Kdo dostane žolíka? James Hadley Chase (p)

Skvělý Chase, skvělý příběh, už dlouho jsem nebyl u knihy tak napnutý a zároveň si tak neodpočinul.

27.08.2014 5 z 5