Ava365 Ava365 komentáře u knih

Živá investice Živá investice Dick Francis (p)

Jedna z jeho nejlepších. A jak jinak - opět z prostředí dostihů :-)

20.09.2021 5 z 5

Příběhy ze staré Anglie Příběhy ze staré Anglie Agatha Christie

Obě detektivky patří k tomu nejlepšímu, co Agatha Christie napsala.

02.05.2021 5 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Úvod knihy výborně navodí tu správnou záhadnou atmosféru, ale dál se to nějak rozvolní, jako by autorka nevěděla, co s tím. Tahle detektivka - alespoň pro mne - nepatří mezi autorčina nejlepší díla.

02.05.2021 4 z 5

Z hlubin pravěku Z hlubin pravěku Josef Augusta

Vzpomínka na rané dětství s nádhernými ilustracemi Zdeňka Buriana.

02.05.2021 5 z 5

Vražda pre Zlatého muža Vražda pre Zlatého muža Václav Erben

Celkem pěkná detektivka odehrávající se částečně ve Francii. I zde se Michal Exner pohybuje a vyšetřuje s elegancí sobě vlastní. :)

23.12.2020 4 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Skvělý thriller, napínavý, čtivý s překvapivým závěrem. Navíc prý autorova prvotina. Dle mého soudu mnohem lepší než často nekriticky přehnaně vyzdvihované "kultovní" severské detektivky. Dávám plný počet a doporučuji.

17.12.2020 5 z 5

Hrad mistra kloboučníka Hrad mistra kloboučníka Archibald Joseph Cronin

Krásný román o despotickém a snobském tyranovi ovládajícím celou svou rodinu.

16.12.2020 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Výborná detektivka s originální zápletkou.

16.12.2020 5 z 5

Vražedné chardonnay Vražedné chardonnay Věra Fojtová

Z hlediska detektivek je to takové jalové. Za zmínku u této série stojí spíš popis prostředí vinařského kraje a slova o vínu.

15.12.2020 3 z 5

Bestie z Tamberku Bestie z Tamberku Jaroslav Velinský

Velmi dobrá detektivka od jednoho z našich nejlepších autorů tohoto žánru.

15.12.2020 5 z 5

Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

Klasika. Phil Marlowe se stal vzorem pro mnoho dalších následovníků.

15.12.2020 4 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Velmi hezká historická detektivka.

15.12.2020 5 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Od Agathy dávám přednost jiným titulům. Tato kniha mě ani neurazila, ani nenadchla.

15.12.2020 4 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Tak u této knihy hrozilo, že ji nedočtu. Vše se pořád točilo kolem bolesti a bylo to tak násilně šroubované a nereálné, že mě to nebavilo. Velmi nepravděpodobná konstrukce a mně nesympatická hlavní hrdinka.

14.12.2020 1 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Moc dobrá detektivka. Po delší době zase kniha, na kterou se celý den těšíte. Závěr sice trochu naivní, ale i tak dávám plný počet.

18.11.2020 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Viveca Sten

Průměrná severská detektivka. První stránka navnadí, ale pak už je to taková vata. Vyšetřování se nikam neposouvá, děsně se vleče. Ke konci to zase nabere tempo, vrah je překvapivý, ale celkově spíš nuda.

02.11.2020 3 z 5

Záhada zamčeného pokoje Záhada zamčeného pokoje Per Wahlöö

Zajímavá starší detektivka. Protnou se tu ve velmi překvapivém závěru dva případy - loupežné přepadení banky a zdánlivá sebevražda staršího muže.

06.09.2020 4 z 5

Třikrát Nero Wolfe Třikrát Nero Wolfe Rex Stout

Nero Wolfe - oblíbený tlouštík milující orchideje, geniální mozek. Příjemná oddychovka, která nezklame.

02.09.2020 4 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Další výborná Vondruškova detektivka. Přestože se jeho knihy podobají jedna druhé, přece jen dokáže popsat další místa velice poutavě. Knihy se moc dobře čtou, přibližují historii i lidem, kteří by se o ni nezajímali.

01.09.2020 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben