bagel bagel komentáře u knih

Homunkulus Homunkulus Jindřiška Ptáčková

Za pár dnů nebudu vědět, o čem kniha byla.

11.02.2020 2 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

Já jsem byla spokojená, rychlé a příjemné čtení, hezké spojení Holandska a jižní Afriky, minulosti a přítomnosti.

11.02.2020 4 z 5

Rychlost zvuku Rychlost zvuku Eric Bernt

Pomalý začátek, ale pak mě to zaujalo. Nejvíce se mně líbily pasáže popisující chování a reakce hlavního hrdiny. Jsem zvědavá na druhý díl.

04.02.2020 4 z 5

Chodivá tráva Chodivá tráva Lucie Verrall

Další z řady knih s facebookovými statusy. Patřila k těm lepším, ale v druhé polovině jsem už trochu přeskakovala, bylo to pořád stejné.

04.02.2020 3 z 5

Symfonie smrti Symfonie smrti Luděk Kubát

Celkem dobré, s nečekaným koncem. Jen těch scén ze života Ctiradovy rodiny by měl autor ubrat.

28.01.2020 3 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Nečekala jsem, že mě kniha tak chytí, poslední kapitoly jsem si musela dávkovat. Úžasné čtení a doufám, že takových sestřiček je co nejvíce. Zajímavé bylo i porovnání práce sester v Anglii a u nás.

22.01.2020 5 z 5

Vražda na svatbě Vražda na svatbě Petr Bým

Určitě jedna z lepších detektivek z této řady. Nepříliš komplikovaná, líbil se mně trochu odlehčený styl vyprávění.

22.01.2020 4 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Pro mě dost znepokojivá kniha, v něčem jsem se v hlavním hrdinovi našla.

17.01.2020 3 z 5

Ascher: Šílený hedvábník Ascher: Šílený hedvábník Konstantina Hlaváčková

Opravdu precizně zpracování jak po obsahové, tak po grafické stránce. A k tomu se přidává vylíčení velmi zajímavého životního příběhu manželů Ascherových

16.01.2020 5 z 5

Smrt ve Stuttgartu Smrt ve Stuttgartu Stanislav Češka

Je to už moje několikátá kniha o detektivu Berkovi a ani nevím, proč ty knihy pořád čtu. Jejich kvalita jde dolů.

15.01.2020 2 z 5

Hilda a parádní slavnost Hilda a parádní slavnost Stephen Davies

Komiksy s Hildou jsou sice lepší, ale i knihy mě baví.

07.01.2020 4 z 5

Hlavně ať ti udělá dítě Hlavně ať ti udělá dítě Václav Gruber

Za mě průměrný (i když dobře čtivý) román ze života. V tomto rozsahu nebylo možno témata rozpracovat více do hloubky, což byla škoda.

07.01.2020 3 z 5

Opavská nej Opavská nej Martin Pelc

Nemám co vytknout, precizně zpracované s množstvím doprovodných fotografií a dokumentů. Jsem ráda, že je zajímavá výstava takto zachycena.

07.01.2020 5 z 5

Sága rodu Reissových Sága rodu Reissových Hana Whitton (p)

Sága je trochu přehnané slovo, popisují se zde osudy tří sester a jejich rodin, ale oceňuji, že jsem se mohla více dovědět o postavách známých z učebnic včetně těch jen letmo zmíněných.

03.01.2020 3 z 5

Velká chyba Velká chyba Maria Adolfsson

Pomalejší tempo mně vyhovovalo a knihu jsem si vysloveně užila. Těším se na jaře na druhou.

27.12.2019 5 z 5

Něco na bolest - Příběh pohotovostního lékaře Něco na bolest - Příběh pohotovostního lékaře Paul Austin

Kniha není pro toho, kdo by očekával napínavé případy z pohotovosti ve stylu mnoha seriálů. Hodně realisticky popisuje, s jakými problémy se setkává lékař, který začíná na pohotovosti v americké nemocnici a do toho prolíná jeho rodinný život.

27.12.2019 4 z 5

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

Nemohu se než jen přidat ke všem dříve uvedeným nadšeným komentářům. Mnohé zde uvedené informace byly pro mě zcela nové a navíc byly podány velmi přístupnou formou.

18.12.2019 5 z 5

Design vraždy Design vraždy Petra Zhřívalová

Docela povedená detektivka se sympatickou policistkou.

12.12.2019 3 z 5

Na psí uši Na psí uši Petra Nachtmanová

Nenáročná kniha na jedno odpoledne.

03.12.2019 3 z 5

Mambo? Poa! Zanzibar Mambo? Poa! Zanzibar Vladimir 518 (p)

Krásná kniha - nádherné fotografie, zajímavé texty, ze kterých je vidět, že autoři v zemi pobývali několikrát po delší dobu.

03.12.2019 5 z 5