bagel bagel komentáře u knih

Tajemství skotské krve Tajemství skotské krve Jan R. Hrdina (p)

Kniha mě moc nenadchla. Autor je určitě odborníkem na Skotsko a jeho dějiny, ale příběh za moc nestál.

02.12.2018 2 z 5

Výhled do ráje Výhled do ráje Ingvar Ambjørnsen

Naštěstí jsem nejdříve četla druhý díl, takže jsem Elllingovu povahu a chování celkem chápala. Přesto jsem byla z knihy zklamaná.

06.11.2018 2 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Originální námět. Pomalejší začátek, ale pak kniha postupně gradovala. Mohu všem doporučit.

22.10.2018 5 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Blog neznám, ale kniha měla podle mě daleko větší a nevyužitý potenciál.

17.10.2018 3 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Na základě pochvalných ohlasů a recenzí jsem čekala malinko víc. Příběh postupně trochu ztrácel tempo a škoda, že nebyla více rozvedeny některé vedlejší linky.

28.08.2018 3 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Skvělá kniha, kterou by si měl přečíst každý.

25.07.2018 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Líbilo se mně vylíčení prostředí a reálií, ale děj byl dost roztahaný.

09.07.2018 3 z 5

Půlnoční gang Půlnoční gang David Walliams

Opět naprosto senzační příběh.

29.05.2018 5 z 5

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Název je trochu zavádějící, první a třetí příběh se totálního nasazení dotýkají jen okrajově, což je myslím škoda.

18.05.2018 3 z 5

Nový Svět na Hradčanech Nový Svět na Hradčanech Jan Blesík

Kniha je naplněna faktografickými údaji, moc pěkné fotografie.

03.05.2018 3 z 5

Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé Hana Fialová

Doporučuji těm návštěvníkům, kteří v Paříži již hodně památek navštívili nebo těm, kteří mají rádi méně známá místa s málo turisty.

15.04.2018 4 z 5

Zašustění v trávě Zašustění v trávě Robin Hawdon

Pomalejší rozjezd, ale pak jsem byla spokojená. Plusem navíc je poučení o životě mravenců a další pro nás "havěti".

22.01.2018 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Souhlasím s předchozím komentářem. Blog jsem nesledovala, to by asi bylo lepší než číst knihu. Líbilo se mně grafické zpracování včetně ilustrací.

10.01.2018 3 z 5

To chce psa To chce psa Spencer Quinn (p)

Velmi rozvláčná kniha vyprávěná z pohledu psa, což děj trochu ozvláštnilo. Jinak celkem nuda.

24.11.2017 2 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Čekala jsem trochu víc, i když úplný propadák to nebyl. Ale k zamyšlení mě občas přivedla.

10.10.2017 3 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Spíše pro mladší čtenáře, přínosem bylo pro mě poznání méně známého prostředí Nizozemí za druhé světové války.

29.09.2017 4 z 5

Manžel nikdy nespí Manžel nikdy nespí Alena Jakoubková

Postupně to sklouzlo k obvyklému vzorci - nejdříve špatný výběr partnera a s pomocí kamarádek vše spěje k dobrému konci.

19.09.2017 3 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Strhující kniha, která se mně líbila ještě více než první díl. Přečteno za 1 a půl dne a vřele doporučuji také jako zdroj o životě v Americe za hospodářské krize.

17.09.2017 5 z 5

Měsíční deník Měsíční deník Michal Březina

Ale jo, docela dobré, mělo to spád a občas jsem se zasmála. Lituji, že si už nepamatuji knihy od Wellse, na které se odkazuje.

06.09.2017 3 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Moc pěkný příběh a velkým plusem bylo pro mě ostravské prostředí.

30.06.2017 4 z 5