Barabora Barabora komentáře u knih

Samá voda Samá voda Jeff Kinney (p)

Brácha to četl, a moc se mu to líbilo. Měl to přečtené za necelé 2 dny. Tak jsem se do toho pustila také. A nebavilo mně to. Nedočetla jsem. Takže, za bráchu 5*.
Za mně 3*. Ale nic ve zlém. Chápu ty vysoké hodnocení. Takže, mně berte s rezervou.

02.04.2021

Dědečku, už chodím do školy Dědečku, už chodím do školy Ladislav Špaček

Na tuhle knihu, vzpomínám, a budu ještě dlouho v dobrém. Četli jsme ji s mamkou, když jsem byla malá, a skvělý. Moc mě to bavilo

15.03.2021 5 z 5

Zrada rodu Trnhoffů Zrada rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

(SPOILER) Další super díl ale našla bych tam pár drobných chyb. Např. Když už byl u Leontýny a Felixe strýc Harry Maršál, tak tam potom bylo napsáno o měsíc později, ale na konci knihy bylo, že je tam teprve týden a to mi nevychází.

Knížka se mi jinak moc líbila opět mě to vtáhlo do děje. Bylo tam hodně chvil kdy jsem se bála třeba, když chtěl strýc vyhodit zámeček do povětří, ale nakonec to odneslo, čirou náhodou jeho auto.

Taky jsem pociťovala drobné zklámání když, tam obě dvojčata řekla že se chtějí přestěhovat a následně i panství prodat. Naštěstí nakonec zůstali.

I za ty drobné chyby dávám pět hvězd. Knížka byla naprostá pecka a strašně mě bavila, jako díl první. Doporučuji!

30.12.2020 5 z 5

Dobrodružství s myškami Dobrodružství s myškami Carlos Busquets

Hezká kniha moc se mi líbí

Čokoládové dortíky pro všechny Čokoládové dortíky pro všechny Katja Frixe

Další super díl v čarokrásném knihkupectví. Doporučuji

29.12.2020 3 z 5

Tajemství hradu Tajemství hradu Thomas Brezina

Super knížka kde hledáte spolu s hlavními hrdiny tátu a cestujete v čase.... Ke knížce máte kartičku bez které se knížka nečte úplně nejlíp. Proto čtyři hvězdy. Doporučuji

Bára krotí Ameriku Bára krotí Ameriku Milena Durková

Tentokrát Bára letí s Marcelou a tetou do Ameriky, kde musí chodit do školy. A protože Marcela chodí do jiné školy musí to zvládnout sama. Budou tam ale noví spolužáci a navíc bude mít problém mluvit anglicky..... Knížka se mi moc líbila, ale více mě bavil díl první. Proto čtyři hvězdy. Ale i tak byla super. Doporučuji

Druhá šance Druhá šance Victoria Schwab

Krásná kniha která se čte rychle a jednoduše. Určitě můžu doporučit.

28.12.2020 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Hezká knížka se shrnutím mnoho pohádek např. Pohádka o ježibabě nebo o Popelce. Moc hezké vyprávění které vás vtáhne do děje. Knížka se čte rychle je dobrodružná a napínavá. Je psaná hezky a jednoduše. Můžu doporučit. Příběh dvojčat Alex a Connera vás překvapí a budete si chtít přečíst i další díly. Já sama jsem byla překvapená kolik nápadů autora přepadli a jak zkombinoval tyhle pohádky aby vznikla moc hezká kniha.

28.12.2020 5 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Nejlepší knížka teď čtu druhý díl a jsem nadšená. Doporučuji

27.12.2020 5 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Lene Kaaberbøl

Super knížka úplně mě to vtáhlo do světa divočarů. Napínavý příběh doporučuji všem kdo čte dobrodružné knížky. Určitě si přečtu i další díly.

27.12.2020 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Ja nemám slov... Poprvé jsem knihu začala číst asi před půl rokem, ale po asi 200 stránkách, jsem knihu odložila. Teď jsem ji zase začala číst a už jsem nemohla přestat.
Prostě pecka!! Maasová je prostě skvělá a nepřestává mě ohromovat.
V jistých pasážích jsem si říkala, že kniha přece jenom pro trošku starší čtenáře, ale nevadilo mi to. Popichování a vzájemné sbližování Bryce a Hunta jsem si už od začátku užívala.
U čarodějnice léčitelky mě vůbec nepřekvapilo, kdo doopravdy je. Určitě by mě zajímalo, jak se to bude dál odvíjet. Nejen u Bryce a Hunta, ale také Ruhna a Hypaxie.
Přátelství mezi Bryce a Danikou a samozřejmě Lehabah, bylo neuvěřitelné...
Musím to všechno zpracovat, ale určitě si chci pořídit u druhý díl.
Určitě se nenechejte odradit počtem stran. Kniha je čtivá a děj se zbytečně nevleče. Moc doporučuju.

04.03.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

(SPOILER) Příběh se nerozjížděl dlouho ale pak mě vsákl do děje a už nepustil prakticky až do konce. První jsem si pletla jména a nevěděla jsem, kdo je kdo a o co v knize vlastně jde. Po krátkém čase jsem si ale zvykla na autorčin styl psaní a já byla ohromená.
Samé zvraty a akce, hltala jsem stránku po stránce až jsem došla na samotný konec. Konec mě moc nepřekvapil. Nečekala jsem, že jim Van Eck dá peníze, dají si sbohem a každý si půjde svou cestou, ale rozhodně jsem nečekala, že unesou Inej - Moru. Už do samotného začátku byla mou oblíbenou postavou. Kaz mě občas svou arogancí doháněl k šílenství, potom jsem si ho ale oblíbila.
Celé to prostředí se mi prostě na tenhle příběh hodilo a já jsem si ho oblíbila, jako celou tuhle skvělou knížku. Určitě si chci přečíst i další díl. :)

01.01.2023 5 z 5

Titáni Titáni Kate O'Hearn

Tahle knížka se mi opravdu líbila. Přečetla jsem ji rychle a čtení jsem si doslova a do písmene užívala. Vzhledem k otevřenému konci bych si ráda přečetla i druhý díl. Doufám, že budu mít příležitost.
Určitě doporučuji. :)

19.08.2022 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER) Tento díl mě trval nejdéle přečíst. A nebylo to jen kvůli počtu stran. Chvílemi mě dokonce stránky vůbec neutíkaly a pak se to zase rozjelo a já nevnímala okolní svět. Nakonec mě mrzí, že už to skončilo a já se musím rozloučit s Aelin a ostatními.

Jen mě udivuje, jakto, že spolu s Erawanem, valgy a nestvůrami nezmizeli i čarodějnice a wyverni.... Ovšem, jsem ráda, že zůstali protože by jsme přišli o Manon, Petrah a další čarodějnice.
A třináctka... Ta mě teda dostala...

U uzavření zámku, u kterého měla Aelin, nebo Dorian přijít o život, mě příliš nepřekvapilo, když se znenadání stal zázrak, objevil se Dorianův otec, dříve zlý král Adarlanu a oba přežili.
Aelin ale odevzdala skoro všechnu svou moc a zbylo ji jen málo moci.

Sice byl Erawan ten, kdo vedl všechny ty valgy a nestvůry, ale Maevena smrt byla zdlouhavější a v jistých ohledech vyzařovala Maeve jako ta nebezpečnější. Zatímco Erawanova smrt byla poněkud rychlá.

Ale celá ta série byla skvělá a já jsem ráda, že mi vlastně chybí přečíst ještě Věž úsvitu a krvavé ostří.
Celou sérii všem doporučuji. :)

08.08.2022 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Další super díl I když na začátku mě to moc nebavilo ale pak se to rozjelo a já se nedokázala odtrhnout. :)

05.07.2022 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) To bylo prostě boží. První mě změny prostředí nesedla, ale pak... Jeřába jsem si oblíbila i když mě jeho arogance někdy opravdu štvala ale na konci se nepatrně změnil... Líbilo se mi, že jsme i když Celeana neboli Aelin odcestovala, nepřišli o to, co se děje ve Zlomuvalo. Dokonce si princ Dorian něco začal s léčitelkou Sorschou jak to ale s jejich vztahem dopadlo mě hodně překvapilo. Bohužel nemile. Chtělo se mi brečet.
Taky se tam objevili kapitoly, které byly vyhrazené čarodějnici Manon, kterou jsem si taky moc oblíbila. A jejího Abraxose.. Prostě je oba zbožňuju...
Skvělá kniha a já se těším na další díl.

26.06.2022 5 z 5

Dogman a Superkotě Dogman a Superkotě Dav Pilkey

Komiks který jsem přečetla za jedno dopoledne. Fakt strašně rychlé. Vydařený komiks:)

16.10.2021 5 z 5

Přísně tajný plán Přísně tajný plán Rebecca Johnson

Sice pro menší, ale dobrý.

04.04.2021 3 z 5

Fanfárie Fanfárie Miloš Kratochvíl